Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lp Pottsepad! Olen foorumit lugedes jõudnud arusaamiseni, et paljud pottseppad on täna väga negatiivselt meelestatud pottsepa kutse omistamise suhtes. Kindlasti tuleks protsessile kasuks, kui see teema saaks põhjalikult läbi arutletud. Kutsestandardi saab tegelikkuses koostada täpselt nii hea kui valdkonna asjatundjad soovivad. Kindlasti said ka paljud pottsepa töödega tegelevad firmad 2008. a elektronpostiga palve anda endapoolne hinnang kutsestandardi kavandile. Lisan näidise Kutsekoja 2008 üleskutsest;

Arvamusküsitluses osalejad

18.02.2008 nr 46

Ettepanekud Pottsepp I, II, III, IV kutse-
standardi kavandile

Austatud arvamusküsitluses osaleja

Kutsume Teid kaasa mõtlema ja hinnangut andma Pottsepp I, II, III, IV kutsestandardi esmatöötluse kavandile, mille on välja töötanud Ehituse, Kinnisvara ja Geomaatika Kutsenõukogu juurde moodustatud töörühm.

Kutsestandardi kavandi koostajad soovitasid pöörduda Teie kui valdkonna asjatundja poole, et küsida ettepanekuid kutsestandardi kavandi kohta. Teie ettepanekud ja hinnangud on olulised pottsepale vajalike kutseoskusnõuete määratlemisel, ühtlasi aitate sellega kaasa kutseoskuste taseme tõstmisele.

Arvamusküsitluse tulemusena saadud asjalikke ettepanekuid arvestatakse kutsestandardi kavandi lõplikul vormistamisel. Kutsestandardi lõplik kavand esitatakse Ehituse, Kinnisvara ja Geomaatika Kutsenõukogule kinnitamiseks.

Palume Teid saata oma arvamus hiljemalt reedeks, 7. märtsiks 2008 aadressile xxx@kutsekoda.ee või meie postiaadressile: Kutsekvalifikatsiooni SA, Pärnu mnt 142, 11317 Tallinn.

Tegusale koostööle lootes

Kuna olemasolev standard kehtib kuni järmise aastani, siis on just täna õige aeg teha ettepanekuid, et mida tuleks uude standardisse lisada. Kindlasti mingeid muutusi minu hinnangul teha tuleks. Seega tahaks loota sisukat ja konstruktiivset arutelu pottsepa kutsestandardi teemal.

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.facebook.com/?ref=home#!/pag ... 98?sk=wall
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Kahju, et pottsepad ei ole näidanud huvi üles tõstatatud teema "pottsepa kutsestandard" suhtes. Eesti on tegelikult endale täna võtnud kohustuse suurendada taastuvenergia osakaalu viiendikuni energiatootmisest. Kaasates meie valdkonna firmasid ja pottseppasid kutsestandardi koostamisse, lähtume hiljem tööturu reaalsetest vajadustest saamaks samuti osa nimetatud eesmärgi saavutamisest. Tööandjatel on tähtis kirjeldada millist kompetentsust nad pottsepa töö puhul üldse ootavad. Kutsetunnistus kui selline aga motiveerib pottseppa ja annab talle suurema enesekindluse ning annab tööandjale märku töötaja kompetentsusest elik kutsetunnistus on justkui kvaliteedimärk. Kutse andmise käigus saab pottsepp ülevaate oma tegelikest aja jooksul õpitud-kogutud oskustest. Kellel suurem huvi VÕTA vastu vaadaku: http://www.hm.ee/index.php?048368
Ootaks jätkuvalt diskussiooni antud teemal!

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.facebook.com/home.php#!/page ... 31?sk=wall
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Läksid nüüd liiale ullikeste otsimisega, kes köhiksid heast meelest välja pappi paberilipaka eest.
Load ei sõida vaid ikka autojuht. Mehe taset näitavad ikka tehtud tööd ja klientide rahulolu, mitte paberilipakas taskus.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas juhan »

Olen mõelnud sellele asjale ja avaldan oma nägemuse võimalikust lähenemisest kutse omistamisele.
Kuigi on olemas diplom juba ammu, pean täiendkoolitust vajalikuks, aga tekivad tõrked nende korralduses ja ka pädevuses.
Tekib küsimus-kellele neid kasulik korraldada on?
Ma ei ole pahatahtlik, aga kas erinevad kursusekorraldajad üle Eesti peavad oma kursantidele ütlema, et nüüd saite natuke, aga vot sealt saate selle rosina. Ma saan aru,kuid ei mõista seda üritust!
Pakun välja sellise võimaluse ENNAST atesteerituks lugeda.
Ehitan kliendile ahju mida pean antud olukorras ainuõigeks lahenduseks. Ahi valmis ja kuivatusperiood lõppenud, kutsun kohale(eelnevalt loomulikult klienti sellest teavitades) komisjoni. Aitab kahest ametnikust.
a;Tuletõrjeametnik.
a;Ja isiksus kellel on Pottsepa IV Kutse.
Nüüd nad saavad selge pildi kõigest,millest aru saada tahavad.
Oletame, et sügisel tegin, siis kevadel saan healjuhul eksami sooritatud ja klient ahjupassi ning eksamikomisjon oma arhiivi uue kogemuse,mida võib ka üldsusele usutavalt esitada!
Ps. mina kompenseerin loomulikult ametnikele,kui neid on kuni kolm,sõidukulud objektile ning ka päevaraha,mis oleks Eesti Vabariigi keskmine.
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Juhan, sinu nägemuses on ebatäpsused: IV pottsepataset ei eksisteeri EW-s (rangelt võttes ei ole hetkel ka alamate tasemete kutsetunnistusega pottseppi) ja transportima pead umbes 7 inimest.

Muidu on jutus iva olemas!
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tere.
Kahjuks ei saa aru millest jutt käib.
Kutse tunnistuse vajalikkusest või eksamitest.Mille vastu sõditakse??
Kui ükspuha mis valdkonnas on vaja kutsetunnistusi,siis pottsepa töös ei peaks vaja minema? Inimene kelle kätte on usaldatud inimeste elu ja vara.??
Kas on antud aja hetkel pädevaid tunnistuse välja kirjutajaid? On kindlasti (siingi ju ässasid) Ütleme siis nii,et kuskilt peab peale hakkama selle tänamatu tööga.Ja müts maha nende ees kes seda täna teevad. Teised ju ainult ilguvad ja pole näppugi või ajugi liigutanud ,et midagi tehtud veel lisaks saaks.
See nagu poliitikaga .Kui valimas pole käinud...siis pole Sul ka õigust sita elu üle ilkuda.Siin foorumis äss välja paista pole mingi kunst.Ehitus veteranid,ehitusgurud jne.Kus te nüüd olete?Polegi enam nii gurud et avalikuse ette oma mõtetega tulla??
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Ja veel...Kui Pottsepp ei oska teiste tehtud tööd väärtustada,miks keegi peaks tema tööd väärtustama.Ei ole mina kuskilt välja lugenud,et diplom mingi kasu saamise eesmärgil välja kirjutatakse.
See kutse tunnistuse raha ikka pole märkimisväärne summa,kui Sa ikka seda tööd teed ja enda tööd ka väärtustad.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Tel 53 966 469
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

meelisvaiksaar kirjutas:Tere.
Kahjuks ei saa aru millest jutt käib.
Kutse tunnistuse vajalikkusest või eksamitest.Mille vastu sõditakse??
Kui ükspuha mis valdkonnas on vaja kutsetunnistusi,siis pottsepa töös ei peaks vaja minema? Inimene kelle kätte on usaldatud inimeste elu ja vara.??
Kas on antud aja hetkel pädevaid tunnistuse välja kirjutajaid? On kindlasti (siingi ju ässasid) Ütleme siis nii,et kuskilt peab peale hakkama selle tänamatu tööga.Ja müts maha nende ees kes seda täna teevad. Teised ju ainult ilguvad ja pole näppugi või ajugi liigutanud ,et midagi tehtud veel lisaks saaks.
See nagu poliitikaga .Kui valimas pole käinud...siis pole Sul ka õigust sita elu üle ilkuda.Siin foorumis äss välja paista pole mingi kunst.Ehitus veteranid,ehitusgurud jne.Kus te nüüd olete?Polegi enam nii gurud et avalikuse ette oma mõtetega tulla??
Meelis, valad siin tõde. Kas sina arvad, et Arvo Veski raamatu teadmised on vaja täna paberiks teha...MTÜ "kutseandjad" on oma seisukohad siin aegajalt ette kirjutanud ja ma ei saa pidada neid pädevateks, seetõttu ei näe võimalust ka koostööks. Kas sina oled tark sellest, et oled nüüd MTÜ liige ja mina tola sellest, et olen kõigil nende koolitustel käinud , kuhu mind lasti :scratch: Seal püüti isegi koolitajad ringi koolitada :rotfl: Andruski sai "tõde" kuulata. Aga koolitajad olid tõesti asjalikud :thumbsup: Oleksid ehk targem seisukohti võtma kui oleksid ka kohal käinud.
Täna on pottsepatöö nobedamas uuenduses kui ei kunagi varem ja "back to the past" jääb ära. Kui pole omal pädevaid insenere, tuleb kuulata teisi.
Andrus kutsub arutama kutsestandardi ja seda on vaja, sest praegune on ju täielik jura. Kes võib kellele kivi kätte anda....
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tõesti ma ei ole kõikidel koolitustel käinud.Mõnedel siiski.
Kui vaadata,et need kes kõikidel koolitustel on käinud on ikkagi erinevatel seisukohtadel. Ilmselt igaüks võtab sealt mis talle sobib ja ülejäänud on vaieldav. Koolitajatelgi eri arvamused.Mis siis teistel veel.
Sina oled seda süviti studeerinud..Miks Sa reaalselt osa ei võta asjade kokkupanekust?
Võiksid ju oma kogemused ja õpingud reaalselt kasutusse anda.Ikka on pädevate inimeste arvamused tähtsad ja nii saabki ju parem.
Mis puutub MTÜ tegemistesse.Minul pole MTÜ ga kana kitkuda.Pole mul ka põhjust isiklikuks solvumiseks.See ju organisatsioon mis ühendab pottseppasid. Ja ei ole ma ka lugenud,et MTÜ l oleks oma konto foorumis ja,et MTÜ oleks isikuline.Kui kellelgi on midagi öelda olnud siis on ta seda teinud isiklikult.Arvan nii.
Kindlasti on vaja katus organisatsiooni mis ühendab pottseppasid.See mu isiklik arvamus ja mitte MTÜ )))
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Olen nõus Meelisega.

Antud teema ei ole mõeldud arutamiseks, kas kutsetunnistust vaja on vaid selleks, et arutleda selle üle, mida kutsestandardis paremini teha saaks.

MTÜ kohta arvan , et oleks suhteliselt elementaarne kuuluda kutseliitu.
Mis see MTÜ on kui mitte kutseliit?
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Kutsestandard sai kunagi just selline seepärast, et paljudel majandustegevusena pottsepa teenust osutavatel firmadel ei olnud soovi sellega tegeleda. Au nendele meestele kes sellega siiski tegelesid. Näiteks ka mina ei pidanud tollel hetkel vajalikuks selle teemaga tegeleda ja lennutasin arvamusküsitluse prügikasti. Paraku on tänaseks seis selline, et riigikogus seadus vastu võetud ja vist 11. oktoobrist ka ministri määrus väljas. 2012 aastast muutub majandustegevusena pottsepa teenuse osutamine ilma kutsetunnistuseta AS-le, OÜ-le ja FIE-le keerulisemaks. Haltuura pottseppasid see tõesti otseselt ei puuduta, kuid näiteks Raidkivi jaoks tegemist väga olulise asjaga. MTÜ-ga oleks samuti mõstlik pottseppadel ikkagi ühineda. Mis puudutab koolitusi, siis sellel põhjusel on ka kutseomistamise süsteem ellu kutsutud, et anda kursused lõpetanud pottseppadele võimalus oma teadmisi kontrollida. Pole ju mõtet käia mingite mõttetute koolitajate koolitusel, mille läbinud pottsepad kõik teadmistekontrollis põruvad. See on ju ilmne raha ja aja raiskamine.
Samuti ei ole mõtet MTÜ-d kutseomistamisega tegelemise eest kiruda. Ehitussektoris on kutseandmisega tegeldud juba 2002 aastast, mil veel pottseppade MTÜ ei eksisteerinudki. Tegemist on ju riiklikult delegeeritud süsteemiga. Oleks ka imelik kui pottsepa kutsetunnistuste väljastamisega tegeleksid arboristid või delforid.
Ühe tähtsa asja ütlen veel. Kõik pottsepad kellel on tunne, et protsess ei ole justkui piisaval avatud andke sellest kindlasti teada. Tegemist ei ole mingi vabamüürlaste vandenõuga vaid avatud elukestva õppesüsteemi väljaarendamisega.

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.kaminakoda.ee
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pikk jutt ja veidi rumal jutt.
Kui te isegi ei tea mis kutse olema peaks siis on kohatu I-IV kutsestandardi tunnistusi välja anda (kaminahi sai ka siit vastuse oma paberi kohta).
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Tere jälle.
Väga lugupeetud kaminahi.
Nagu näha eelnevast Sinu kirjast tõmbad siiski võrdusmmärgi potikivi ,veel mõne teise MTÜ liikme ja MTÜ vahele. Nad on ikka kaks täiesti erinevat isikut.
Potikivi on ikka potikivi ja omab täiesti õigust OMA arvamusele.Sellest tulenevate tagajärgedega.
MTÜ on pottseppade ühendus,mis võiks ühendada Eestis tegutsevaid pottseppasid.
Kas MTÜ juhatus peaks arutlema kumb ahjutüüp on parem?Ei usu.See ikka pottseppade enda otsustada ja vaielda.
Arvan,et MTÜ ei ole küll süüdi,kui kellelgi on kellegi vastu midagi.
Arvasin enne ja arvan ka praegu,et taplemine ei vii kuhugi.Inimesed võiks omad asjad ajada ilma kulmu rulli löömata,ropu sõimuta ,üksteise alandamiseta jne.Kui kellelgi on teistsugune arvamus siis lassee jäädagi.
Kui Sul on midagi asjalikku lisada kutsestandardi parendustesse siis tee seda.Või kutse paberi kohta ,siis tee seda.Arvan ,et arutledes saab rohkem tehtud.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar.MTÜ liige.))
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andruse jutt on igati õige ja kes siis ikka teeb kui ise ei tee. Iga tegija peab ära arvama kumba ta soovib näha, kas ennast pottsepanduses või pottsepandust endas.
Esimene asi mis MTÜ 2008.a loojatest silma jäi oli "Juhatuse liige". Juhatus loodi alles mullu suvel. Siis taheti paika panna kõik ühe laksuga, EN-15544-ga, aga siis selgub, et polegi just nii, et kõik saab sirgeks. Nüüd vaagitakse varuvõimalusi ja leitakse, et Veski raamat ja asi korras. Raiume poti ka sirgeks ja kassa kasvab.
Siis peaksid ju kõik senised pottsepatunnistusega mehed rahus saama edasi lappida sellest raamatust. Kui juhatusest ikka öeldakse, et kõik on hoopis teisiti ja jäetakse ka järjepideva küsimise peale vastamata, et kuidas siis on, siis pole vastajat või vastatakse, et Kaminahi on loll ja eksitab teisi lollikesi ning juhatus hammustab selle lolluse hõlpsasti õigeks. Ju me siis oleme tõesti nii erinevad ja miks peaks see teisiti olema homme. Minu tööd see sitemaks ei tee ja leiba jätkub vorsti alla vaatamata minu sõimamisele ja noomimisele ja "õigele" teele suunamisele.
Ma olen kirjalikult küsinud juhatuse arvamust nende nüüdsete liikmete ühisele kirjale http://kodusoe.ee/foorum/viewtopic.php?f=4&t=826#p3774 aga ei ole vastajat või pole nende põhikiri ses osas põhikiri. Nüüd polegi enam kirjutajatki või kirjutise tellijaid aga artikkel pole ka nende foorumit senini särama löönud.
Minust jääb seega kutsestandardi moodustamise kaasarääkija olemata. Kuulan käsklusi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Volly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Apr 2009, 20:29
On tänatud: 1 kord

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Volly »

Kaminahi. Kas augustis 2007 oli juba MTÜ? Olen vist midagi maha maganud.
Volly
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Volly kirjutas:Kaminahi. Kas augustis 2007 oli juba MTÜ? Olen vist midagi maha maganud.
Volly
Sinuga on kõik korras. MTÜ-d sa maha ei ole maganud. Kui mõtled "augustikirja" siis soovisin selle kirjutajatelt arvamust kui nad olid loonud korda hoidva MTÜ aastal 2008. Kas oled liige, et tundsid ennnast puudutatuna ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas juhan »

On siis kellegil mingeid ettepanekuid või oma nägemust tulevikust?
Paistab,et jääb selline tühipaljas niutsumine.
Volly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Apr 2009, 20:29
On tänatud: 1 kord

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Volly »

Ei ole liige, aga mõtted on selles suunas liikunud. Tean, et enne seda MTÜ'd moodustati veel üks MTÜ või mis ta oli, aga ei leia kahjuks tolle kohta mingit infot.
Volly
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Tere!
Postitas kaminahi » 26 Mär 2011, 14:22
Millegipärast arvavad teisedki, et MTÜ on kutseliit aga siin on ikka vaks vahet, tükk tühja maad ja pahad haisu. Pottkivi jälle arvab, et just tema see kõige targem ohvitser on ja kõik maailma muud insenerid on need sitahunnikud, mis segavad.
Väga südantsoojendav postitus :hello: . Olen juba tükimat aega mõelnud, mis vaevab minu head kolleegi Raivo Koppelit, et ta sellisel armastusväärsel viisil mulle seisukohavõtte delegeerib, millest mul endal õrna ettekujutustki pole. See vajaks aga juba teiese eluala foorumis teema püstitamist- näiteks meditsiinivaldkonnas.
Antud teema juurde naastes lisaksin enda poolt mõned ettepanekud ja selgitused:
1. Meister või meistrid , kes tunnevad, et soovivad antud valdkonnas kaasa rääkida ei tohiks kindlasti häbeneda omi mõtteid ja need teele saatma. Soovikorral võib teha postituse siiasamasse foorumisse , kuid valitseva "taustamüra" tõttu võivad need ka märkamatta jääda. Seega soovitaks e-posti aadressi:
info@pottsepad.ee
2.Tasuks juba aru saada, et kutset omistava organisatsiooni leidmiseks korraldati konkurss ning iga soovija, kes vastanuks püstitatud algtasemele oleks võinud seal osaleda. Seega pole see mingi kindla rühmituse(MTÜ Eesti Pottsepad) bisnesplaan, millega ratsa rikkaks saada.
3.Nii energia jäävuse kui ka termodünaamika esimene seadus, mis on meie valdkonnas vägagi olulised , kehtivad varasemalt A. Veski raamatu ilmumisest. Tahame või ei, aga Veski raamatus on paljud ehitusmaterjale ning üldfüüsikaga seonduvaid valemeid paremini lahti kirjutatud kui palju hilisemas Auna omas. Samuti on see ainuke trükis, milles eesti keeles kirjeldatakse pottahju valmistamise töövõtteid. On ilmselge, et tuleohutusalane ja materjalide ning koldeehituslik osa on kohati moraalselt vananenud. Iga vähegi analüüsivõimeline meister saab sellest aru.Lisaks pole antud trükis ainuke soovitatud allikas.
4.Antud hetkel viljeldakse Eestis vähemalt 4. erineval teooriatasandil kütteseadmete ehitamist, samuti on paljud kolleegid huvitatud tulevikus €U maades töötamisest. Seega on ka MTÜ Eesti Pottsepad üritanud korraldada võimalikult laiapõhjalisi koolitusi. Mis kohati on osutunud nii populaarseteks, et on tulnud teha kordusi(Vanade ahjude restaureerimis/renoveerimiskoolitus). Üritame sarnast printsiipi jälgida ka tulevikus.
5.Info, mis antud valdkonda puudutab riputatakse üles ka MTÜ kodulehele, kaasaarvatud e-maili teel laekunud ettepanekud uue kutsestandardi osas:
http://www.pottsepad.ee
Parimat.
Mati Malm
MTÜ Eesti Pottsepad
juhatuse- ja asutajaliige
tel.52 99193
http://www.pottsepad.ee
http://www.kodusoe.ee
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Pottkivi kirjutas:samuti on paljud kolleegid huvitatud tulevikus €U maades töötamisest.
Vabandan sisselipsanud trükiveakuradikese pärast . Korrektne Euroopa Liidu ingliskeelne lühend on EU.
Parimat.
Mati Malm
MTÜ Eesti Pottsepad
juhatuse- ja asutajaliige
tel.52 99193
http://www.pottsepad.ee
http://www.kodusoe.ee
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Pottsepa kutse omistamine ei kätke kindlasti endas kahe-kolme inimese omavahelisi suhteid ja kibestumisi. Milleks seda kulunud teemat jälle ja jälle siin korrutada. Seepärast oleks minupoolne soovitus, et nii olulise teema torpedeerimise asemel võiksid asjaosalised parem kokku leppida omavahelise kokkusaamise ja üritada sõjakirve maha matta.
Uuest aastast on kümnetele või sadadele pottseppadele siiski kutsetunnistus vaja, et seadusega kooskõlas enda teenuseid müüa. Vaata täpsemalt: https://www.riigiteataja.ee/akt/1336233 ... vesta-link Haltuura või hobi pottsepad keda samuti teema tegelikult ei huvita ei peaks enda karjääri planeerivaid meistreid naeruvääristama. Mina igatahes oma lolluses ja rumaluses ikkagi usun, et saame süsteemi edukalt käima. Ega siis pottsepad kehvemad mehed pole kui muude ehitusvaldkondade ametimehed.

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.facebook.com/#!/pages/Kamina ... 98?sk=wall
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

No nii,läks jälle kisaks.
Ja see kisa vist kestab aegade lõpuni.Reklaam või müügitrikk seegi...
Aga sellele vaatamatta mõni tagasihoidlik ettepanek.Lugesin täna seda kutseomistamise korda või mis ta oli...
Minu isiklik arvamus:
1.Kutse omandamist ei peaks kordustõendama.(Tuleohutuse puhul oleks see veel arusaadav - see võik olla isegi sagedamini)Vastupidi: aja faktor(praktiline töötamine) peaks olema seotud hoopis teatud kutsetaseme saamisega-andmisega.Näiteks 2 asteme eksami saad teha,kui oled esimese astmel 5(3) aastat töötanud jne.Teooria osas ok saaksid teha igal aastal 1 astme aga praktiline külg võiks olla ajaga seotud.
Siin saaks vanade tegijate juures kasutada seda VÕTA programmi.
2.Kutsetunnistusel peaks olema näha ka pottsepa kitsam spetsialiseerumine(see annaks võimaluse ka teistele:näit ahjumüürsepad,plekkahjude tegijad,valmisahjude monteerija-paigaldaja jne.Kusjuures seal peaks olema ka näha nii teooria,kui ka praktilise eksami sooritamine.Võtan tunnistuse ja kohe näen ,kellega tegu.Ahjumüürsepp II teoreetik-praktik,plekkahjud I teoreetik,pottahjud I teoreetik,tehaseahjude paigaldaja I teoreetik-praktik,korstnapühkija III teoreetik-praktik,ninanokkija IV teoreetik.See näitaks teemade valdamist teoreetiliselt või siis praktiliselt.Ilma teooriat omandamatta praktilist ei saa.Ja näidatud peavad olema kõik tasemed(mitte ainult III vaid siis ka I ja II)Tellijal pilt kohe selge.Võtame ju asja tellijast lähtuvalt(temale pead ju tõestama oma pädevust,eriti kui midagi viltu läheb - seda täpsem peaks olema see pädevuse formuleering).
Lugupidamine
Viimati muutis Peetripoeg, 28 Mär 2011, 01:26, muudetud 3 korda kokku.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Kordan veel,kõik ei ole kuld mis hiilgab.
Ja meie pliit soemüüriga(süsteem) on eriti unikaalne.Seda tuleks hakata Euroopas levitama.
Ka arvutuslikult pole sinna midagi lisada.Iseasi kas neid arvutusi ikka järgitakse)
Küttekollete pidev suurendamine(et sinna rohkem kütust mahuks) ei ole innovatiivne.
Lisafunktsioonide andmine on katsetamist väärt.Aga sellega soovitaks tegeleda vaid kogenud(ja vastutustundlikul) pottsepal.
Teadus teaduseks.Kõik joonised pole järeletegemist väärt.
Kütteseade peaks ikka ise tööle hakkama.Aga kui ma näen ühe meetri kaugusel koldest totaalset kitsendust(kahemõttelist) siis peavad tõesti ahju uksed olema absoluutselt gaasikindlad ja kütust ei tohi koldesse ennem lisada kui eelmine sületäis on täielikult ära põlenud.(ehk siis pean uuesti tule alla tegema).Ja kõik seda kõrge kasuteguri ja täieliku põlemise saavutamiseks.(siin mõjub suur küttekolle eriti trastiliselt).
Lugupidamine
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

veel üks asi.
Keegi pole sündinud meistrina.vaid selleks ikka saadakse pideva õppimise ja praktiseerimise käigus.Sellest lähtuvalt ma ei saagi aru sellest iga 5 aasta tagusest korduseksamist(mida see kordus sisaldab,kas kogu programmi - siis ju töötegemiseks ei jäägi aega,süsteemid ja materjalid uuenevad,ka mõned ununenud asjad tõusevad taas ausse.Järelikult peab uuendustega kaasas käima ka kutse omistamisega seotud süsteem.......või
Kõik me oleme teinud suuremal või vähemal määral vigu mis kordamist ei vääri.
Kutsestandardis peaks olema koht ka ahju arvutus- ja ehitusvigade analüüsil ja ahjusüsteemide pimetestil(ka vanade süsteemide) - pean sealjuures silmas ahjusüsteemi väljajoonistamist paberil fotode järgi eeldusel et puhastusluugid asetsevad õigetel kohtadel.See aitab silmal omandada kogemust ja kinnistab teadmisi puhastusluukide olulisusest(eriti kui nüüd ahjude kasutegurid aetakse kõrgeks.Ma ei usu kütuse 100% jääkainevabasse põlemisse.Seda lihtsalt ei toimu.)Samuti hoiab kursis vanade süsteemidega ja nende süsteemide puudustega(või headustega).
Kõike vana prügikasti lennutada et siis ise samas veel vanemasse aega tagasi minna..........kas selle on mõtet.Aga kui vaja,peab ka selle läbi tegema et taas asju kaasaegselt mõista.Põlemine koldes on oluliselt oluline aga mitte ainult koldest ei koosne ahi.
Lugupidamine
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Pottsepp I, II, III ja IV kutse omistamisega seoses.

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Selgitus! Kui pottsepp on näiteks saavutanud teise taseme ja ta ei soovi viie aasta möödudes kolmandat taodelda, siis on talle kutsetunnistuse uuendamine väga lihtne protsess. Mingit eksamit ta tegema ei pea! Kindlasti tuleb mingi sümboolne summa maksta protsessiga seonduvate kulude katteks. Tõenäoliselt on ka vajalik selle aja jooksul mõnell tuleohutusalasel koolitusel osalemine.
Tänud ka esimese teemakohase postituse eest!

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.facebook.com/reqs.php?fcode= ... 98?sk=wall
Vasta