tuuletõke kaminale

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
tiugu
külaline

tuuletõke kaminale

Lugemata postitus Postitas tiugu »

olen teinud ainult mõned kaminad südamikega , nüüd kamin lahtine (abihoones) , kas on vajalik kindlasti tuuletõke , kui korsten tuleb otse peale ja viimane osa 1 m , läbi katuse modelkorsten .
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei ei lase penoflexi täis ja kogu lugu.Või kui päris hästi ei tea siis otsi endale yks niiöelda töödejuhataja kes annab sulle nõu.Kui ise kunagi alustasin siis sain nõu ja maksin natukene selle eest ja tulemus oli ok.Minu jaoks muidugi.Loomulikult et esimesed kliendid natsa virisesid ,aga ega ma ju ka valisin sellised kes midagi ei teadnud ja siis ma hämasin neile igasugust juttu,aga ytlen sulle yht,et ära anna alla ja kui pasa kerad siis vaheta ruttu number ära ja ära yldse põe ,sest kliente on jalaga segada.Oma esimese pliidi ma yldse tegin ilma sise voodrita :oops: ja ytlesin et nii peabki olema.Ära põe ja kui vaja otsi endale mingi vanem, pottsep kes ei ole kui mingi ihnuskoi kes tahab oma teadmised hauda kaasa võtta vaid selline kes saab aru et tal ei ole nedega seal midagi tea.Ja teile te vanad pottsepad kes ei taha oma teadmisi edasi anda-olete alla arvestuse.Ma tahaks siin tegelikult pikalt rääkida,aga ei hakka.MIs siis et esimese pliidi keerasin tuksi(kes ei keera?),aga point on selles et teisega sain hakkama ja mul oli mingi õpetaja 15 aastat tegelenud pottsepp.Ma ytlen ausalt ma ise 25 aastane aga selliseid pohhuiste pottsepi kyll eestis vaja ei ole.Nyyd tagant järele saan aru kui loll ta oli ja kuidas ta nagu meiegi nooremad või julgemad kysime vastavalt kliendi lollusele rphkem või vähem raha.Kui inimene tahab tavakist kaminat ja õhkkyttet ei oska sisse kysida ja tema isegi ei paku seda(et hiljem siis oma kivijäänused sinna sisse visata,et neid mitte välja viia viitsimusest),no kuulge see on ju lollus.
Ja veel kord teie vanad ja lollid isetähtsad pottsepad ,me paneme teile niikuinii ära.Me oleme asjalikumad .See on juba väga suur pluss.Ja me ei venita kummi.Loomulikult on erandeid aga kes on huvitatud ,see paneb teile kindlasti ära.Nii et kes on lõpetanud kasvõi pottsepa kursused,kutsun teid ylesse proovima seda ametit -tõsiselt.Rikkaks ei saa,aga kui töö meeldib ja sul on huvi siis,see on lausa lapsemäng.Ja amet on austatud,tehakse ja kummardadakse sinu ees (mitte nyyd et ma seda selles ametis taga otsiksin),vaid saad aru kuidas inimesed hindavad pottseppi.
Veel kord te vanad ja ihned pottsepad - te olete minevik.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see penoflex oli muidugi nali(pottsepadele)
Müürimees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 08 Juun 2005, 07:56
Asukoht: Kuremäe

Lugemata postitus Postitas Müürimees »

kurb küll aga selliseid nagu külaline on küllalt . juhul kui midagi tehtud saavad tuleb kohe kiiresti enne talve kas parandama hakata, või päris uus teha.
poisid kes on asjast huvitatud olnud, on alati nõu saanud ja vehel olen käinud ka kohal vaatamas, kui just midagi segaseks on jäänud. see et teadmisi ei taheta edasi anda on päris vale.
siin foorumis keegi teadja nimeline on samuti oma teadmistega abiks olnud.
ega see ei oskagi õpetada, kes ise millegiga hakkama ei saa ja peale igat ahju või pliiti oma numbri ära vahetab. olge ettevaatlikud omale töömeest otsides, külalisi on küll
on on nii
ceryx2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Apr 2006, 10:00

no jah , aga keegi ei räägi asjast?

Lugemata postitus Postitas ceryx2 »

liikudes ringi eestis siin seal baarides bubides siis kus on ehitatud kamin on millegi pärast kamina ülemine krae kas must vää ära tahmunud , ei tea siis miks , suits peaks minema ju nagu teisele poole , esimene lahtine kamin valmis 6 aastat tagasi , pool aastat ei küta , olgu väljas torm või täielik vaikus ,aga eest puhas ja suitsu sisse ka nagu ei aja . aga see on tõsi , et kui tahad nagu tarkust juurde ammutada , siis räägitakse sellest augu ümber, ja iga ühest pottseppa ei saagi olema , siin peab lihtsalt andi olema , iga joonise järgi asi tööle ei hekka . esitasin küll küsimuse , aga ei ühtegi vastust ega abi , nüüd asi juba pea valmis , eks siis vaata kuidazs tööle hakkab. ( tänud teile kes viitsisid mõned read panna .)
teadja
külaline

Ceryks 2

Lugemata postitus Postitas teadja »

Sorry, aga ma ei saanud su küsimusest õieti aru.Kui sa mõtlesid tuule-
tõkke all kaminakeelt,mis ei lase tuule tagasilöögi korral suitsu tagasi
koldesse,siis see on vägagi vajalik igal avatud kaminal.Ei mäleta
täpselt,aga Veski raamatus oli see vist päris hästi välja joonistatud.Edu!
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Nüüd veel sellele ärapaniast külalisele.No on,on suur se issanda looma-
aed!!!Huvitaval kombel ajas see soperdis mind algul naerma ja pärast
mõtlema.No ei või olla tõsi? Või ikkagi on?Edu!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei ikka päris tõsi.Tegelikult ka hakkasin tegelema pottseppa tööga nii 4aastat tagasi.Käisin tallinna ehituskooli kursused läbi ja tahtsin kuhugi firmasse tööle saada.Kõik lubasid ja olid vaimustuses.Ma siis ootasin ja ootasin,aga lõpuks vihastasin ja hakkasin ise pihta.Oli yks vanem mees(nagu ennem mainisin ylbe oma duhtumisega ja kohusetundetu),kes mind aitas kui hätta jäin.Õigemini jäin hätta 2 esimesel korral.
Võtsin siis kliendi käest ettemaksu materjalile ja osa töörahast.Läksin poodi ja ostsin endale tööriistad.
Oma esimese töö tegin pliidi.Jah pean siis paraku ytlema et mul oli ikka väga häbi.Tegelt tel. nr ma ära ei vahetanud(aga kui oleks pidanud siis oleks seda ka teinud) ja pliidi ladusin ilma sisevoodrita :oops: .Seal oli nii vähe ruumi et ei oleks kuidagi välja tulnud(nyyd tean et oleks pidanud seda ka kliendile ytlema,et sellise ruumi puudusega ma kahjuks ei saa teha sisevoodriga).
Yhesõnaga temale ei meeldinud kvaliteet ja minulgi oli väga häbi.Aga mis ma siis teen?Võtan maha ja teen uuesti?Kuidas ma siis saan olla selline hea pottsepp nagu ma ennast kiitsin talle?
Mõtle ise 25 noormees ja tuleb sulle pliiti laduma?Ma ise kyll eriti ei julgeks lasta sellist ligi.
Tegin talle lihtsalt selgeks et nii peabki olema ja kõik on tegelikult ok.
Tahan nuud sellega öelda lihtsalt et kui tahad saad kõigega hakkama.Kui ei tulegi algul välja ära muretse kyll läbi murrad.Vahet ei ole mismoodi sa asja ära lahendad,hakkad tegema ja iseesnesest hakkab see töö tulema.
Siin jälle kompromiss mis tegin kilendiga.Kuna töö oli vilets siis tõmbasin hinde alla et ei jääks hinge kripeldama talle.Ise pääsesin kykk kergelt.
Nii et ikkagist sellistele meestele nagu mina olin soovin teile ikkagist edu.Teete halvasti,ei ole midagi järgmine läheb juba paremini jne jne.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

No nii sõbrake.Oled 25 aastane,esimene pubeka aeg peaks nagu läbi
olema.Sa poiss mängid ju inimeste eludega.Raiu omale kõigepealt
pähe.TEGEMIST ON TULEGA!!!Ei ole minu silmad näinud veel kohusetundetut pottseppa.Ja sina veel pole pottsepp!Pliidid sõbrake
tehakse ikka pliidiraami järgi ja seal on kõik arvestatud,et asi oleks
vinks vonks.Ei ole ikka nii,et kuidagi ikka ära lahendad.Igal asjal omad
nõuded.Kas sa oled huvi tundnud,mis sellest pliidist ja vaesest omanikust
saanud on?Edapidiseks sulle paar raudset reeglit.
1.Ennast pole vaja kiita. Seda teeb sinu eest iga su tehtud töö.
2.Ära kunagi võta kliendilt ettemaksu.
3.Kui teed tööd,siis mõtle ja tee nii,et sa pärast ei peaks arutlema,
kas annab kusagilt järele või ei anna?
Võib-olla aastatega tuleb sulle aru pähe ja kui ei tule hoia küttekolletest eemale!Edu!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kuid siiski ei saa ma vait jääda.

Olin siis 25 aastane.

Alati võtta kliendilt ettemaks.Neid kliente on selliseid et oi oi oi.MIda suurem töö seda kindlamalt kysi ettapide kaupa.

Alati tulebki arutleda kas annab järgi või mitte juba töö käigus.Kuid siiski alati ei saa raamidesse jääda.

Mis omanikust sai ?Ei tea ausalt öeldes.Mul temaga leping sai tehtud kui pistab karjuma eks ma siis midagi vastan kah.Aga õnneks on sellest juba aastaid möödas.Võib olla lasi uue pliidi juba teha :(

Point ikkagi selles et ära karda mees,tee lõpuni kyll ära teed ka kui ei tea siis kysi mõne teadja mehe käest välja arvatud endast eriti heal arvamusel,ennasttäis meestelt(mõni vana pottsepp).
Tegelikult on piiblist üks väga hea ütlus selle kohta,sellega olekski tegelikult kogu teema kokku võtnud
LAS KOERAD HAUGUVAD,KARAVAN LÄHEB EDASI
Sullegi edu
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

:lol: Ma ei suutnud lihtsalt kiusatusele vastu panna

Ise viskan 4-6
rida päevas,oleneb asjast ja ei pea ennast ka kõige kehvemaks tegiaks.

Need on sinu sõnad: "Ära siis kiida ennast vaid las töö räägib ise enda eest"
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Keegi ei saa santi sundida kui sant ei taha kõndida.Kas ehituskoolis
eesti keelt ei õpetatud.Tekstist arusaamisega kah raskusi.Sina sõber
teed ju soojamüüri ja pliidi valmis nelja tunniga.Ära rebi lauseid
kontekstist välja.Kus mina tegin 4-6 rida, tegi mees vist paari päevaga
terve ahju!Vastupidi,olen ju TEIE kõrval täielik könn!Aga nüüd pane
kõrva taha!Pottseppade karavan liigub küll järjekindla visadusega
edasi,koerad aga need jäävadki haukuma!
Teine
külaline

Mõelge

Lugemata postitus Postitas Teine »

teadja kirjutas:Keegi ei saa santi sundida kui sant ei taha kõndida.Kas ehituskoolis
eesti keelt ei õpetatud.Tekstist arusaamisega kah raskusi.Sina sõber
teed ju soojamüüri ja pliidi valmis nelja tunniga.Ära rebi lauseid
kontekstist välja.Kus mina tegin 4-6 rida, tegi mees vist paari päevaga
terve ahju!Vastupidi,olen ju TEIE kõrval täielik könn!Aga nüüd pane
kõrva taha!Pottseppade karavan liigub küll järjekindla visadusega
edasi,koerad aga need jäävadki haukuma!
Lugesin siin lehel oleva jutu läbi ja jäin mõtlema.Minu isa oli 30aastat korsnapühkija(nüüd manalas87a.) ja kuulsin tema käest,kuidas kirus mis jama selle pliidiga ja selle ahjuga.Järelikult olid ka 1960a.sossseppad ja veelgi varem.järelikult neid oli on ja jääb.AGA ÜKSKI KORRALIK MEISTER EI PEA END REKLAAMIMA JA EI OLE KUNAGI SELLES FOORUMIS,sest selle meistri nimi liigub suust suhu ja temalt tööd tellita pead ootama vähemalt aasta või kaks.Nii,et mõlge mis te kirjutate.Esimest korda võtsin sõna.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Miks siis üks korralik ehitusmeister ei võiks osaleda ehitusalases foorumis? Kes siis siin veel osalema peaks ja kuskohast meie, algajad, siis teadmisi peaks saama? Ja millest me selle õige Meistri ka ära tunneme, kui ei tea õigest ehitamiset midagi? Ajad muutuvad, ehitusmaterjalide valik muutub aina laiemaks ja et kõigiga kursis olla ei aita enam omaette nokitsemisest ja ka vastu rindu tagumisest, et mina olen meister ja järjekord uksetaga....
Iga ehitus on norm iseendale.
Vasta