Miks näeb korsten välja nii?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas restauraator »

nõginina kirjutas: Katad tuleohtlikud-purunenud korstnad plekkidega kinni ja on veel väga naljakas :scratch: Kui kliendil sinu sigadusest maja põlema läheb siis kindlustus seda ei kompenseeri ja on õigus kohtu kaudu sinult kahjud välja nõuda.Paar maja kinni maksad siis enam naljakas pole ja jõuab ka kohale miks seda teha ei tohi.



Küll ikka üks kutsikas võib klähvida! Korstnapitsi viimistlemine plekiga pole iseenesest veel ühtegi maja maha põletanud. Selle vana ja lagunenud korsnapitsi katmise plekiga pookisid-mõtlesid sa ise mu jutule külge.
Ja sinu meelest läheb maja sellepärast põlema, et korstnapits on plekiga kaetud?
Iga ehitus on norm iseendale.
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Katusefirmad ajavad kliendile ilusaid muinasjutte paneme inetule katkisele pitsile plekid ümber ja siis on teie korsten jälle korras.
Vanad pitsid,kivi laiust alles napp mõni cm,sellele plekid ümber paneme.Ühel hetkel korstnavaremed lihtsalt varisevad kokku,või tekib tahmapõleng,leegid püüningul,siis on fakt,et maja süttib.
Restuaraator tutvu palun eestis kehtivate ehitusnormidega ja kui midagi arusaamatuks jääb siis konsulteeri päästeametiga.Sinu postitusest paistab,et mina olen loll ja ka päästeametis on lolli kari koos kes kiusavad ehitajaid :scratch:
Viimati muutis nõginina, 11 Sept 2010, 16:23, muudetud 1 kord kokku.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Kinnituse sellele, et oma ahnuse ja lollusega olen pitsi ära hukanud olen teie postitustest kätte saanud.
Ahnus selles mõttes, et uuele pliidile soojamüüri taha jätsin ja lolluse alla käib harv kütmine möödunudtalviste külmadega. Edasi viisid jää ja külm koostöös asja lõpuni.
Juhan-eirates füüsikat ja korstnaehituse seadusi tõmbas see pasun päris hästi.
Küsiks ka
nõginina - milline/mis marki peaks olema see tellis millest pitsi laduda. Ilmselt oled mõnda korstent näinud ja oskad öelda.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Kui rahakott võimaldab võid ka samotist laduda.Viimase kuu jooksul näinud 3 madalast silikaadist pitsi kus kivid killustikuks muutunud ja lagunevad,need kõik suht uued kuni5aastat pitsid.Üks kõrgest silikaadist pits millel kivid lagunevad killustikuks.Ise olen ladunud seni ainult kõrgest.Sellised minu kogemused,valikud tee ise.Mullu sügisel oktoobris sai laotud märgade kividega ja vihmaga võideldud.Ei tea kas kivi jõudis ära kuivada enne suuri külmasi aga kevadel oli ühes tükis ja täiesti terve.
Suvel ühes lastelaagris nägin 3-4 aastat vanu pitse,katusest väljuv osa voodriga,köetakse ainult suvel,aga enamus pitse lõhki,pragude vahele mahub kulbi saba kenasti vahele.Põhjusseks arvan ehitusviga.
Mingi võimalus ju ka pits väljapoollt ära krohvida ja ilmastikukindel värv peale ja korstnale katus peale,siis kivi sademetega kokku ei puutu ja ka lõhkikülmumise oht oluliselt väiksem.Mis teised sellest arvavad?
Vene ajal oli segude koostises ka lubi,tänapäeval enam pole,lubi nagu liimaine.Kui tsamenti veel ei tuntud laoti vanad hooned lubjaseguga ja seisavad koos tänini,aga korstnad kipuvad tänapäeval lagunema miskipärast :scratch:
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Vaadates posti esimest pilti ja originaali katusel tundub minule, et asi on seespoolt laiali lükatud. Elik vähesest/külmast kütmisest tekis korstna sisse jää ja lükkas selle laiali nagu kasaka pasuna. Selle vastu ei aita vist ei krohvimine ega värvimine.
Samas kivide kvaliteet on ka ilmselt lõivu maksnud välimusele. Käisin täna spetsiaalselt sõbra juures ja ronisin katusele. Aitasin tal paarkümmend aastat tagasi uut korstna pitsi teha. Tehtud paksust kivist ja ilmselgelt Silikaadi omast. Iga kivi ise mõõduga ja ümmarguste nurkade- kantidega. Ja oleks sellel vanakesel siis prao poegagi näha olnud või mõni kivi pudruks läinud. Mitte sinnapoolegi. Pealt on segukiht lahti läinud ja pealispind vähe pudeneb, muus osas tätsa OK.
Igaljuhul nüüd niisugune plaan. Laon õhukesest kivist uue pitsi-vahet pole nagu nõginina ütleb lagumeb paks kah. "Õhuke" :wave: näeb minumeelest parem välja. Jätan ülemisele kihile suurema väljaulatuse. Valan S30ga peale korraliku sidumiskihi. Ja eks siis näha ole mis juhtuma hakkab. Muidugi soemüüri ellimineerin ka ära, minumeelest on see kogu kurja juur.
Aga veelkord tänud kaasamõtlejatele ja ehk on teemast kellelgi veel abi. Eks proovin ka korstna edasisest saatusest kirjutada.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ära jända. Sul ju korstnal kivid terved. Pakun vaid variandi, et
Tõmba koormarihmaga pits kokku. Tõmba krohvivõrk, klaaskiud, näiteks plaadiseguga sinna korstna peale, kus rihma ei ole. Järgmine päev võta rihm ära ja tõmba teine kiht võrku ja nüüd üleni ümber korstnapitsi. Ümber ülemise otsa pane 5x5 pussist rangid mille, väiskülge kinnitad saalungilaua mis ulatab 5 sm üle kortna. Lõõriauku lõika penost tükid ja võid paberi neile ümber panna, saab siledam auk.nüüd puuri mõned augud ülevalt alla kibidesse ja keera sinna näiteks mõned kruvid. Leia peenemat armatuuri ja lõika parajad pulgad ning vala korstnale armeeritud müts lagipähe. Järgmine päev võta saalungid ära ja krohvi kõik see korsten siledaks. Mine too marketisist purk värvi ja värvi järgmine nädal oma saavutus sobivas toonis.Kui katuse ka peale ehitad, igab sind ära. :)

kena köik

Pilt
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

nõginina kirjutas:Restuaraator tutvu palun eestis kehtivate ehitusnormidega ja kui midagi arusaamatuks jääb siis konsulteeri päästeametiga.Sinu postitusest paistab,et mina olen loll ja ka päästeametis on lolli kari koos kes kiusavad ehitajaid :scratch:
Palun tutvusta ehitusnormi mis ei luba tellistest korstnapitsi plekiga katta.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

kaminahi kirjutas:Ära jända. Sul ju korstnal kivid terved. Pakun vaid variandi, et
Tõmba koormarihmaga pits kokku. Tõmba krohvivõrk, klaaskiud, näiteks plaadiseguga sinna korstna peale, kus rihma ei ole. Järgmine päev võta rihm ära ja tõmba teine kiht võrku ja nüüd üleni ümber korstnapitsi. Ümber ülemise otsa pane 5x5 pussist rangid mille, väiskülge kinnitad saalungilaua mis ulatab 5 sm üle kortna. Lõõriauku lõika penost tükid ja võid paberi neile ümber panna, saab siledam auk.nüüd puuri mõned augud ülevalt alla kibidesse ja keera sinna näiteks mõned kruvid. Leia peenemat armatuuri ja lõika parajad pulgad ning vala korstnale armeeritud müts lagipähe. Järgmine päev võta saalungid ära ja krohvi kõik see korsten siledaks. Mine too marketisist purk värvi ja värvi järgmine nädal oma saavutus sobivas toonis.Kui katuse ka peale ehitad, igab sind ära. :)

kena köik
Lugesin kohe mitu korda. Iga korraga hakkas rohkem meeldima. Nii juhtubki!
Kaminahi, sa oled üks :jooma väärt kodanik!
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Oleksid sa seda pildilolevat korstent kaheksa aastat tagasi näinud :beg:

Lööme kokku :jooma
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas maik »

Kaminahju soovitus kuulub selliste Makaiverite valdkonda ja on tülikalt töömahukas.
Pits ise-enesest ei ole mingi Nasa raketi-teadus.
Ratsionaalsem oleks vana pits demonteerida ja uuesti monteerida ja kindlasti plekk-kübar pähe.
Need mehed kes mätsivad pitsi viimasele reale segu läraka ja arvavad, et nüüd on ok. eksivad.
Pitsi peab kaitsma ülalt tulevate sademete eest, küljed ei oma nii marginaalset tähtsust.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma ei saanud nüüd aru kuidas selle töömahukusega oli... :scratch:
:)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas maik »

Vaata selle nn.mahukusega on niimoodu,et pädev müüri-hunt demonteeriks ja samas monteeriks uue pitsi al.8-10 h.
Sinu-poolt üles täheldatud tööde-loetelu aga veniks 2-3 kui mitte enam päeva ja tulemus oleks spordilotto.
Mitte midagi isikliku :hello:
renke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 114
Liitunud: 24 Nov 2008, 23:30
On tänatud: 2 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas renke »

Tundub kaldkatus, karta on, et mingi tellingu moodi asjandus tuleb ka selle krohvimisvariandi jaoks aretada. Siis ikka on vist küll juba õigem see 7-8 rida uuesti laduda. mingi 60 kivi? Ja armatuur vahele ja vihmakindel kübar pähe, kas plekist või valatud.!
renke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 114
Liitunud: 24 Nov 2008, 23:30
On tänatud: 2 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas renke »

Ja kui juba seal pilvede all turnida, siis mina võõpasin lõõrid seest vesiklaasiga üle. Näis...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

maik kirjutas:Vaata selle nn.mahukusega on niimoodu,et pädev müüri-hunt demonteeriks ja samas monteeriks uue pitsi al.8-10 h.
Sinu-poolt üles täheldatud tööde-loetelu aga veniks 2-3 kui mitte enam päeva ja tulemus oleks spordilotto.
Mitte midagi isikliku :hello:

No kuule, sa kas ei saanud minu loetletud tööde põhimõttest aru või arvad sa tõesti, et Õhuke võtab katuseharjal korstna laiali, lapib uusti vanad kivid nii vuntsilt, et pole vaja neid millegiga kattta ja jääb naabrimehele uhkelt silma vaatama..."Ise tegin!" :oops:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas maik »

Ma olen piisavalt tolerantne ehitaja ja saan vahel ka paljudest asjadest aru.
Aru ma ei saa sellest, et nii pädev pottsepp soovitab lõhkise pitsi paikamist kui kordades kiirem,turvalisem ja kindlasti ratsionaalsem oleks need vanad kivid kas uuesti laduda või siis mingi osa neist uutega asendada lihtne ju.
Kindlasti ei pidanud ma silmas seda,et Õhuke seda peaks tegema vaid vastava ala ameti-mees on ju loogiline.
Vaadates tähelepanelikult fotosi siis tundub ime, et see korsten ilma mütsita 11 aastat vana on, ma ütleks selle peale , et oli juba aeg.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kogenud müürimehena pakkusin välja lihtsaima variandi Õhukesele, ke tegi ise pliidi ja kindlasti näe paikab ka korstna ära ja sellest töömahukuse jutust ei saa ma siiani aru. Kas sa arvad, et vanadest kividest see segu kohe mööda katust alla pudiseb ja kivid kenad puhtad kohe kuuest küljest?

Aga küll Õhuke ise otsustab, millega riskib.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas nõginina »

kaminahi kirjutas:
nõginina kirjutas:Restuaraator tutvu palun eestis kehtivate ehitusnormidega ja kui midagi arusaamatuks jääb siis konsulteeri päästeametiga.Sinu postitusest paistab,et mina olen loll ja ka päästeametis on lolli kari koos kes kiusavad ehitajaid :scratch:
Palun tutvusta ehitusnormi mis ei luba tellistest korstnapitsi plekiga katta.
Äkki tutvustad punkti kus kirjas pitsid kaetakse plekkidega,jään ootama.
Tehke ja ehitage kuidas tahate mina tarkadega vaidlema rohkem ei hakka.Kui päästeamet teeb ettekirjutuse,te seda ei täida ja trahvi saate siis süüdistage iseennast.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lugupeetud härra Nõginina.
Oled siin pikemat aega sajatanud õpetusi ja reegleid ja kui nende kohta küsida on solvumine suur.
Ma küsin aga seepärast sinult, et ütled ennast olema atesteeritud spetsialist, mida mina pottseppade kutsestandardi puudumise töttu ollagi ei saa. Seaduseid oskan aga sellele vaatamata teada ja kuna meie kehtivas seaduses ei keelata korstnapitside katmist plekiga, siis ....mis pole keelatud on minu teada lubatud.
Ps. Ära poogi pidevalt teiste kirjutistesse seda, mida seal ei ole.

Kena pühapäeva
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas motamees »

nõginina kirjutas:...Äkki tutvustad punkti kus kirjas pitsid kaetakse plekkidega,jään ootama...
See om küll üks eriline hämamine. Kirjas on keelud, mitte lubatud versioonid. :this:
Lisan: No näed, ma pole üksi selle arvamisega.
.
Tel 5o9279o
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas nõginina »

kaminahi kirjutas:Lugupeetud härra Nõginina.
Oled siin pikemat aega sajatanud õpetusi ja reegleid ja kui nende kohta küsida on solvumine suur.
Ma küsin aga seepärast sinult, et ütled ennast olema atesteeritud spetsialist, mida mina pottseppade kutsestandardi puudumise töttu ollagi ei saa. Seaduseid oskan aga sellele vaatamata teada ja kuna meie kehtivas seaduses ei keelata korstnapitside katmist plekiga, siis ....mis pole keelatud on minu teada lubatud.
Ps. Ära poogi pidevalt teiste kirjutistesse seda, mida seal ei ole.

Kena pühapäeva
Herr kaminahi kui midagi arusaamatut siis palun konsulteeri päästeametiga,nemad teevad seadusi ja usun,et hea meelega selgitavad sulle kuidas mingit punkti tõlgendatakse.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas motamees »

nõginina kirjutas:... päästeametiga,nemad teevad seadusi ...
:twisted: Kui nüüd veel natsa norida, siis seadusandlik kogu on hoopiski valitud organid. Kõige kõrgem neist riigikogu.
:)
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

nõginina kirjutas:
Herr kaminahi kui midagi arusaamatut siis palun konsulteeri päästeametiga,nemad teevad seadusi ja usun,et hea meelega selgitavad sulle kuidas mingit punkti tõlgendatakse.
[/quote]


Kuhu sinu just avaldatud seadus siis kadus siit :scratch:
Päästeametiga saan ise vajadusel suheldud aga sinu postitused on omaette teema mille mõttest ma aru ei saa ja Päästeametist ma nendele selgitust küsima ei tõtta.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pole mõtet siis foorumis vehkida mõtetute viidetega, et seadus nõuab, kui neid pole.
lepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 14 Mär 2010, 22:18
On tänanud: 6 korda

Re: Miks näeb korsten välja nii?

Lugemata postitus Postitas lepp »

Tere.Sai täna koleegiga mokalaata peetud.Jutt läks ühe sell talvel laiali läinud korstnaotsa peale.Läinud mees plekude juurde,nood keeldunud .Põhjuseks öeldud,et päästeamet ei luba sellist lahendust.Saa sa siis aru. Head õhtut.
Vasta