väliköögi kompleks

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Tere!

Tahaks pisut arutada väliköögi teemal. kavatsen peatselt saabuva puhkuse ajal alustada väliköögi ehitamist oma maakodusse. Tahaks sellist tõelist värki, vee ja kanalisatsiooniga, vajalike küttekolletega, et ikka tõeliselt väliköögi nime võiks kanda. Lihtsalt grillimisnurk ei rahulda. Kuna ma pole ise ei ehitaja ega veelvähem pottsepp, aga isetegemise soov on kõva, siis tahan asja oma kätega valmis saada, mingu või kolm aastat.
Olen käesolevas foorumis ja netis kõvasti kaevanud ja mul on tekkinud tulevasest väliköögis vaimusilmas järgmine nägemus.

Peale kommunikatsioonide (vesi, kanalisatsioon, elekter) toomist teen maakividest neljakandilise müüri, kõrgus no nii nabani ja laius no nii 80 cm. Müüril saab olema ca. 1,5 ava,väravate koht, kus siis tuleb 2 Metsiku Lääne tüüpi salooni väravat. Müürile ehitan peale katuse (midagi sarnast- pilt 1)
Varikatus tuleb midagi sellist, karkass jämedast nelikantmaterjalist, postid on olemas 250x250x3000
Varikatus tuleb midagi sellist, karkass jämedast nelikantmaterjalist, postid on olemas 250x250x3000
Shelby%20Outdoor%20Kitchen%20007.jpg (27.37 KiB) Vaadatud 17317 korda
Ja siis see oluliseim.... Naise nõudmisel tuleb teha pizzaahi. Ise tahan teha lahmaka avatud kamina.(no midagi sellist- pilt 2).
Avatud kamina ja pizzaahju kombinatsioon, kumb vasakul, kumb paremal pole veel klaarunud.
Avatud kamina ja pizzaahju kombinatsioon, kumb vasakul, kumb paremal pole veel klaarunud.
09oven-1stplace.jpg (52.95 KiB) Vaadatud 17317 korda
See pole aga veel kõik.Korralikus köögis peab ju ka pliit olema. Kuna on pizzaahi, siis praeahju ei ole vaja. Selle asemel võiks olla lihtsalt auk, kus vajadusel söögikraami soojana hoida. Pliidile paneks ette nn. leivaahju tüüpi ukse (ei leia vastavat pilti üles). Lisaks on mõte pliiti integreerida vana katel, mis käepärast juhtub olema.
Pliidi-katla kombinatsioon.
Pliidi-katla kombinatsioon.
imh_1158.jpg (49.14 KiB) Vaadatud 17317 korda
Kõik selle kupatuse peaks siis komplekselt siduma, võibolla näiteks nii:
Ma ei mõtle ümaraid vorme, vaid paigutust. Ehk seal kus parempoolne vennike askeldab võiks olla pliidi koht.
Ma ei mõtle ümaraid vorme, vaid paigutust. Ehk seal kus parempoolne vennike askeldab võiks olla pliidi koht.
Linkoven.jpg (129.34 KiB) Vaadatud 17317 korda
.

Korstnaks plaanin 2 x 200 lõõriga fibo korstent. Kuna küttekehasid on 3 tuleb otsustada, milline suits, millisesse lõõri lasta.
Ja siis on veel üks mõte - kas kuidagi saaks kamina ja suitsuahju integreerida??? Moodustab ju see kolde ülakitsenduse järgi tehtav laiend ju ideaalse koha, kuihu mõni lihatükk riputada). ûks mees tegi siin foorumis suitsuahju hoopis pizzaahju peale. Või siis oleks hoopiski hea kombinatsioon pliit-suitsuahi.
Millised mõtted on teil keraamilisest pliidiplaadist.

Edu,

Alo
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas Toby »

Hea tahtmise korral on kõik võimalik! Teile inspiratsiooniks ja väikeseks abiks oleks ehk mu koduleht aadressil http://www.hot.ee/maakivikamin/. Alustage ikka algusest ehk korralikust vundamendist - rõhutan sellepärast, et viletsat vundamenti on kõige kallim, töömahukam ja tülikam hiljem parandada.Ja oma elu esimeste küttekollete ladumisel oleks ehk ökonoomsem kasutada klassikalist savipulbri-liiva segu, mitte kauplusest ostetud valmissegusid. Kui midagi ebaõnnestub, saab savisegu uuesti vees kasutuskõlblikuks leotada,valmissegu mitte.Nojah, eks see sõltub ka mat. võimalustest. Samast sõltub ka maakivide hankimise viis - kas korjate ise või ostate klombituid või koguni saetuid-lihvituid. Ise korjatud looduslikus vormis kividest tuleb kompleks omanäolisem, aga teha on keerulisem. Kivide korjamisel võiksite vältida lubjakive ja viletsamat kihti paasi, samuti hoiduge nähtavalt suure rauasisaldusega ja tules olnud kividest.Ja maakive tooge ikka suure varuga, et oleks valikuvõimalust..... Peale eeltoodu on veel 101 väikest nippi, mille Te varsti oma üllatuseks avastate.... julget pealehakkamist ja edu.PS.Palun,ärge kägistage suitsu - mustunud kaminasuu on läbikukkumise üks tunnustest,sellest inetumad on vaid mõrad välismüüritises.
nõginina
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 184
Liitunud: 06 Juun 2008, 19:32

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas nõginina »

Kõiki eestis toodetud saviliivasegusi saab lahti leotada,vetoniti omal vist tsement sees.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Ma hiljuti uurisin vundamentide alamfoorumis, et milline vundament peaks sellisel asjal olema aga seal polnud kedagi vastamas... Äkki siin keegi midagi sellist valmis ehitanud ja annaks nõu, milline vundament sobiks?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Internetis on üle mõistuse palju selliseid tõsiseid asju toodud nähtavale ja ei usu mina, et siit foorumist just sulle sobiliku ja kõige küpsema maasika veel leiad.
Soovitatakse siin juba ka näiteks savisegu, et oleks kergem lammutada :grin: ....Mis Sinu eesmärk oli :scratch:
Võimsamad ja kaunimad palad leiad ikkagist MHA -d uurides.Sealt inspireerituna olen isegi ehitanud.

Kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Tere!

Olin 3 nädalat puhkusel ja tegin väliköögi ehitamisega algust. Vesi, kanalisatsioon ja elekter on veetud. Vundament ja betoonist aluspõrand on tehtud. Ärge muretsege, need on nii kõvad, et kui tulevikus väliköök enam kellelegi ei meeldi, võib vabalt maja peale ehitada. Mõõdud suurenesid töö käigus 8 x 8 meetrini. 100 mm paksusest fibost vundamendi sisesein hakkab kah valmis saama. Mõlemale poole fibost siseseina laon 30 cm lõhutud maakividest seina. Väliköök asub kallaku peal, nii, et kohati tuleb kokku ca 70-80 cm müür 80-90 cm ja kohati 1,5 m kõrge. Kui müürid valmis järhneb putisõrestik ja kivikatus. Vahepeal tuleb ka 2 lõõriga 6 m fibokorsten üles laduda (kavatsen seda teha ülejärgmine nädalavahetusel). Niipalju siis üldehitusest.

Nüüd siis pottseppadele küsimused.
Kopeerin oma eelmisest postitusest: kas kuidagi saaks kamina ja suitsuahju integreerida??? Või siis oleks hoopiski hea kombinatsioon pliit-suitsuahi.

Tahaks puupliiti integreerida vana suure veepaja, kuidas teha, kas leidub kusagil pilte või jooniseid.

Missugused küttekehad oleks mõtekas ühte lõõri ühendada - pizzaahi/kamin või kamin/pliit?

Keraamiline pliidiplaat ei ole enam aktuaalne, kuna sai ostetud tavaline malmplaat.

Kaminahi, minu eesmärk on ära kasutada selle foorumi kollektiivne aju. Kuna ma pole ametilt ei ehitaja, ega pottsepp on iga asjalik mõttetera minule suurema tähtsusega, kui arvata oskad. MHA on läbi tudeeritud, ja seal leidub tõesti infot, kuidas savist pizzaahju teha.

Toby, mida mõtled suitsu kägistamise all. Niipalju, kui mina olen kaminaid uurinud ja jooniseid vaadanud on igal kaminal nn"kõri" enne "suitsuriiulit".

Edu,

Alo
kristo mägi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Dets 2009, 14:15
Asukoht: tallinn

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas kristo mägi »

Suitsuahju ja kaminat saab üsna hästi integreerida. Nii külm- kui ka kuumsuitsuahju. Suitsuahju osa pead tegema lihtsalt kamina ehitusega, et ta kaminana korralikult töötab. Põhja pead välja nuputama, kui tahad ainult laastussuitsu teha ja põlemissuitsu eraldi välja juhid, sobib pliidiplaat näiteks kamina põhjaks. Kui aga suitsuahju kütmise suits läheb otse läbi suitsetuskambri, on asi keerukam, pead mõtlema välja viisi, kuidas keriseosa kivid, olgu laavakivid või mis iganes, sealt mõistlikult kamina põletamise ajaks puid toetava plaadi vastu vastu vahetada. Ilma suurema vaeva ja määrimiseta.
Pliidi variant tundub praktilisem.
lõuka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Aug 2010, 21:06

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas lõuka »

Siin ehk keegi oskab nõu anda,nimelt
plaanis ja ehitamisjärgus väliköök kuhu tuleks siis pliit,suitsuahi,välikamin ja kuna pliidi taha tegin 14 ruutmeetrise ruumi siis tekis mõte teha pliidi taha soe müür mis siis annaks sooja pliidi taga olevasse ruumi.
Plaanis üles laduda pliit ja soemüür ja suitsuahi punasest tellisest ning katta maakiviga.
Peaks ehk väliköögi poolse sooja seina kuidagi isoleerima et ilma ei kütaks
Huvitav kui riskantne on sooja seina sellistes tingimustes kütta talvel,et temperatuuri vahe tuleb suur

Ehk oskavad head nõuandjad nõu anda.
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Tere üle pika aja. Minu viimasest postitusest on kulunud tugevalt üle aasta. Vaatamata kriitikutele toimetan siiski väliköögi kallal vastavalt omavalitud tempole. Nagu varasemalt öeldud, mingu või kolm aastat valmissaamiseni aga püüan suurema osa asjadest ise koos ühe töömehega teha.

No mis siis aataga ka juhtunud on? Kommunikatsioonid olemas. Müüritööd valmis. Puitosa valmis, praegu paigaldatakse kivikatust. Panen ühe üldvaate ka.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas rokikas »

AloK kirjutas:Panen ühe üldvaate ka.
:scratch:
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

......kuidagi lipsas jutt juba foorumisse, üritan uuesti....
vaade väliköögile tagant. See väike auk, mis läbi põõsaste paistab on korstnalõõride puhastuseks
vaade väliköögile tagant. See väike auk, mis läbi põõsaste paistab on korstnalõõride puhastuseks
Mong_sygis_2011_99_44.JPG (159.25 KiB) Vaadatud 15360 korda
Peale katuse alla saamist jääb ehitus talveks soiku. Tahaks siiski planeerida küttekollete ehitamist. Küsiks siinkohal potseppadelt nõu, kuidas teha.
Minu plaan on pliit, kamin,pitsaahi. Pliiti tahaks integreerida vana paja, mille ülesanne ei oleks mitte niivõrd vee soojendamine, kuivõrd disainielement. Sooja vee saamise kavatsen elektriboileriga lahendada. Siiski oleks tore, kui pliidi kütmine pajas vee leigeks ajaks.
Siin on minu plaanid küttekollete osas:
valikoogi_kompleks.png
valikoogi_kompleks.png (39.88 KiB) Vaadatud 15360 korda
valikoogi_kompleks_pealtvaade.png
valikoogi_kompleks_pealtvaade.png (19.24 KiB) Vaadatud 15360 korda
Kuna eelnevalt keegi mulle mõistliku nõu ei andnud, ehitasi korstna nii nagu paremaks pidasin.
korstnajoonis.png
korstnajoonis.png (8.44 KiB) Vaadatud 15360 korda
Nüüd on vasakusse lõõri 2,5 meetri kõrgusel ava korstna vasakult küljelt pitsaahju jaoks.
Mong_sygis_2011_99_39.JPG
Mong_sygis_2011_99_39.JPG (139.93 KiB) Vaadatud 15360 korda
Paremasse lõõri on korstne eesküljelt 2,5 meetri kõrgusel ava kamina jaoks.
Mong_sygis_2011_99_37.JPG
Mong_sygis_2011_99_37.JPG (138.12 KiB) Vaadatud 15360 korda
.... ja teine ava paremasse lõõri on korstna paremalt küljelt 1,2 m kõrguselt pliidi jaoks.
Mong_sygis_2011_99_36.JPG
Mong_sygis_2011_99_36.JPG (151.57 KiB) Vaadatud 15360 korda
Nüüd , olles asja pisut enam uurinud, teeksin pliidi jaoks lõõri madalamale, aga mis tehtud, see tehtud.
Kulla asjatundjad, paluks teilt nüüd abi eelkõige pliidi ehitamisel. Kas keegi suudaks siia genereerida joonise, kuidas sellist eelpool kirjeldatud pliiti antud tingimustesse ehitada?

Edu,

Alo
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Mulle näib esmapilgul, et korstnaga oled natuke mööda pannud.

Milleks Sa selle looduskivist tegid, kui Sa seda looduskivi ei eksponeeri pizzaahju ja kamina ja pliidi tagant.
Lisaks segab see nende ehitust.
Oleks võinud alt korstna fibost teha ja kõrgemalt looduskivi peale minna.

Pliidil too küttekolle korstna poole praeaahju.
Põlemisgaas väljuks siis pliidist tuharuumi tagant.
Kuidas see 1,2 m kõrgusele saada, seda ei oska esimese hooga ütelda. Tundub, et lihtsaim viis on alla uus auk teha.

Muidu väga ilus :thumbsup:
Arvan ma...
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Liialt suur töö, et improvisatsiooni korras eksperimenteerida...
Ka projekti ei saa soovitada just seda sinule meeldivat, teadmata kõiki üksikasjalikke soove ja mõõtusi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Seda ma usun, et korstnaga on mööda pandud.
Korsten on 2 lõõriga (kumbki 200 mm) Schiedleri moodul. Alt ehitasin maakivist, kuna pealtpoolt katust jääb maakivimantel minumeelest jube raske ja selle pidi kuidagi maa peale toetama. Miks maakivist, mitte fibost..... mhm.... ei tulnud selle peale. See kivi mida on kasutatud allosas, kamina taga, ei jää tõesti näha ja seda pole planeeritudki. Kasutasime ära müüriehituse käigus üle jäänud kive. Enamsati on need sellised, mida ei kõlvanud nähtavasse müüri panna. Lisaks ei ole korstne selles osas kivide paigutamisega mingisugust vaeva nähtud.
Uue augu tegemine allapoole ei ole vist hea mõte. See oleks ju jube vaev. Lisaks suubuks uus auk korstna allosas tuhaluugiga samale kõrgusele. Korstna siseosa koosneb ju shamottmoodulitest:
korstnajoonis_.jpg
korstnajoonis_.jpg (23.34 KiB) Vaadatud 15338 korda
Nii et paluks ikka mingit visandit.... kui lahkus lubab.
Alo
Viimati muutis AloK, 19 Nov 2011, 16:20, muudetud 1 kord kokku.
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

kaminahi kirjutas:Liialt suur töö, et improvisatsiooni korras eksperimenteerida...
Just seda ma ju tahan ja teen. Kuna plaanin alustada küttekehade ehitamist pliidist ja seejärel minna kamina kallale siis on mul ju hea võimalus eksperimenteerida. Ei toimi, võtan kuvalda...... ja teen uue. Noh, võiks ju siiski ühe korraga piirduda.
Asi on muidugi õige, et ei ole teada, mida ma tahan. Minu vaimusilmas moodustavad pliit/kamin/pitsaahi ühtse terviku. Mikdagi sellist, aga vasakul on pitsaahi:
fisher06.jpg
fisher06.jpg (240.18 KiB) Vaadatud 15340 korda
Tahaks ka kogu värgi looduskiviga katta. Vähemalt praegu mõtlen ma nii. Pliidi vasakule küljele teeksin orva (vaata kompleksi pealtvaate joonist, see kolmnurkne osa paja kõrval). Sinna paneksin mingisuguse kuju, millest hakkaks vajadusel patta vett tulema. A´la pissiv poiss või midagi muud. Veetoru sinna on juba olemas, kuigi kohta ennast veel ei ole.


Alo
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Miks sa kasutasid FIBO-t? Odavam ja tugevam on välismüüris kasutada betoonplokki. Soojustust sa ei vajanud. Tee julgesti omapea järgi, siis saad teisi kirumata "renoveerida".
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Fibot sai kasutatud just soojustuse pärast. Mõte oli, et kui tulevastel põlvedel kunagi peaks taadi poolt loodu üle viskama ja tahavad väliköögist maja teha, siis on see täiesti võimalik. Kogu müüri sees on 100-ne fibosein, tagaküljes 150 mm, mis peaks isoleerima müüri sise ja välispoole, kui selleks vajadus on.
IMG_1991.jpg
IMG_1991.jpg (390.4 KiB) Vaadatud 15311 korda
"Omapäi tegemise" lausest aga hakkab tasapisi läbi kumama juba selle foorumi tüüpsoovitus - palka potsepp. Tänan, palkangi, aga enne proovin ise, see ju asja mõte ongi.
Alo
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

IMG_3712.JPG
IMG_3712.JPG (440.72 KiB) Vaadatud 15300 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

AloK kirjutas:"Omapäi tegemise" lausest aga hakkab tasapisi läbi kumama juba selle foorumi tüüpsoovitus - palka potsepp. Tänan, palkangi, aga enne proovin ise, see ju asja mõte ongi.
Alo
Mulle on siit foorumist läbi paistma hakanud, et kes see ikka hakkab sulle suurest sõpruse ühendusest projekti kinkima. Järgimistväärivat projekti. Oled sa märganud, et keegi midagi sellist on ehitanud :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

AloK kirjutas:...Tahaks pisut arutada väliköögi teemal. kavatsen peatselt saabuva puhkuse ajal alustada väliköögi ehitamist oma maakodusse. Tahaks sellist tõelist värki, vee ja kanalisatsiooniga, vajalike küttekolletega, et ikka tõeliselt väliköögi nime võiks kanda. Alo
AloK kirjutas:... Mõte oli, et kui tulevastel põlvedel kunagi peaks taadi poolt loodu üle viskama ja tahavad väliköögist maja teha, siis on see täiesti võimalik...
Mulle meeldivad ka lennukad ideed, aga ....
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Hea küll, läksite konksu otsa. Fibost siseseina kasutasin peamiselt selleks, et kahele poole lõhutud maakivist seina laduda. Nii on lihtsalt võimalik rohkem korraga laduda, kergem kive toestada, lihtsam seina loodida. Valatud alusvundamendile fiboseina tehes sain ka kindel olla, et ikka tuleb täisnurkne ruut. Postitatud piltidel on näha ka kuurihoone. Selle vundamenti maakividest ladudes tuli mul üks külg 20 cm pikem...... Lisaks sai nii püstpostide kandureid kergemalt paigaldada. Miks just fibo - no lihtsalt ei tulnud midagi muud pähe, pole varem betoonplokkidrga töötanud. Jääb siis väliköök igavesest igaveseni, amen.

See kõik on üldehitus, jätame selle. Kunagi selles foorumis pliidi ehitamise kunsti uurides leidsin ilusad arvutis tehtud joonised. Keegi palus abi kitsa pliidi ehitamisel. Kas keegi viitsiks mulle ka miskit visandada? Mitte detailset tööjoonist, aga lihtsalt visand, et oleks näha üldproportsioon ja kust kuhu suits liigub.
Kui teilt abi ei tule, siis saadan aasta pärast jälle siia pildid, mis ma oma peaga kokku tegin. Saate siis jälle kommenteerida, nagu juhtus korstnaga - sellega oled küll mööda pannud......

Edu,
Alo
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Tervitus,
pliidijoonis_.jpg
pliidijoonis_.jpg (44.19 KiB) Vaadatud 15109 korda
Visandasin ise midagi. See tõusev lõõr peaks füüsiliselt pliidi taha jääma, mitte kõrvale, aga ei saanud 2d joonisele teha. Aga kusagile peaks ilmselt lisa tahmaluugi panema.

Alo
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Pisut viisaksmalt vormistatuna:
pliidijoonis_1.jpg
pliidijoonis_1.jpg (147.62 KiB) Vaadatud 15104 korda
nipernaadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 16 Juun 2009, 18:07
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas nipernaadi »

AloK kirjutas:Visandasin ise midagi. Alo
Ei ole ise küll pottsepp, aga julgen arvata, et Sinu eskiisil toodud lahendus 100-liitrises malmpajas vett kuumaks ei aja. Leigeks ehk võibolla, kui sedagi - seda enam, et tegemist väliköögiga. Mul oli maamajas pliidil kunagi 100 liitrine malmapada sisse ehitatud, mida siis maja endine omanik kasutas pesuvee soojendamiseks. Sellel oli aga eraldi kolle otse paja all ja ka suits läks eraldi korstnasse. Olen veel ühte pliiti kunagi näinud, kus malmpada sisse ehitatud ja ka see oli eraldi koldega. Kui nüüd pärispottsepad mind maha ei materda, siis soovitan küll leida variant, et saad tule otse paja alla teha. Ja ka siis võtab üsna palju puid ja aega, et pajatäis vett kuumaks ajada. Jõudu ja edu! Toomas
AloK
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Juun 2010, 20:50

Re: väliköögi kompleks

Lugemata postitus Postitas AloK »

Tere üle pika aja, aastakene on taas kulunud. Võtan ikka hoogu pliidi ehitamise osas. Nüüd sügisel enam vist ei jõua, külmaks läheb, aga kevadeks plaane teha ju võib ikka.

Vastuseks viimasele postitusele - ega ma nüüd eriliselt sooja vett taga ajagi, pada on rohkem iluasi. Muidugi, kui keegi mulle seletab, kuidas sellelle eraldi kütmine teha...

Panen siia pildid nurgast, kuhu pliidi ehitada kavatsen. [img]<a%20href="http://nagi.ee/photos/AloKu/21689027/in ... width="320[/img]
[img]<a%20href="http://nagi.ee/photos/AloKu/21689025/in ... 0alt="Foto[/img]


Kokkuvõttes tahaks ehitada midagi sellist:[img]<a%20href="http://nagi.ee/photos/AloKu/21689019/in ... _1_1"/></a>[/img]

Kas minu poolt varasemalt visandatud üldine pliidi kontseptsioon üleüldse on mõeldav? Kuidas viia suits pliidist korstnasse, alt, ülevalt. Häda on ikka selles, et lõõr korstnasse ei lähe alt.

AloK

P.S. tundub, et olen piltide sisestamise unustanud. Vaata: http://nagi.ee/photos/AloKu/sets/361463/
Vasta