Tellisahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vilkus
külaline

Tellisahi

Lugemata postitus Postitas Vilkus »

Minul plaanis teha uus tellisahi klaasuksega, et oleks ka miski elusa tule nauding, aga samas annaks ka sooja u. 30 ruutmeetrisele pinnale (ahi läbi 2 toa). Tahtsingi targematelt inimestelt nõu küsida, et kui kõrge ja kui suur see peaks olema, et kütaks ära mõlemad toad. Vana ahi pottidest ja u. 100cmX90cmX200cm. Tegemist teise korrusega. Kui teha ahi tellistest, siis millises suuruses u. vastaks tema kaal hetkel olemasolevale. Ehk leidub kellegil miskeid pilte või linke juba valmisahjudest millest saaks uue ehitamisel eeskuju võtta. Ja ka selline küsimus, et kui palju u. läheks selline asi maksma. Sai vist palju ja segaselt küsitud, aga 1 loll alati jõuab rohkem küsida kui 100 tarka vastata. Igatahes tänan vastuse eest juba ette ja kui keegi viitsib, siis väga palun, et vastaks kah.
kauboiplatt
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas kauboiplatt »

ahi lai-103cm,sügavus 64cm või 77cm,64cm -30rm2 paras.kaalub umbes 1800kg.maksab-kogu värk -18000.Ehitusaeg-2,5 päeva.ma ei tea palju sinu pottahi kaalub arvan,et rohkem-mõõtude järgi.Kõike head!
Külaline
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kauboipläät.2,5päeva on paras aeg väljamagamiseks.
kauboiplatt
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas kauboiplatt »

Külaline,ära pahanda palun,kaua siis ahju ehitus peab kestma?või viskasid veidi villast?
tellisahi
külaline

Lugemata postitus Postitas tellisahi »

et tööle garantii anda-8 päeva.
voorekas
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas voorekas »

meil ka mure tahame endale ka tellisahju,aga vastavat kirjandust on raske saada on olemas A.Veski oma ja veel Pottseparaamat,aga need ei rahulda.veski raamat on siin nii maha tehtud mõtlesime muid lugeda,aga uutes on õpetused ainult kaminahjude kohta ,aga meie tahame päris ahju.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Kule kauboi,eriti kõva mees oled.Äkki kutsud vaatama.Ise viskan 4-6
rida päevas,oleneb asjast ja ei pea ennast ka kõige kehvemaks tegiaks.
Tõsi,päevad tulevad pikemad kui tavatöö meestel.Tahaks tõsiselt näha
nii kiiret ladumist ja mis peaasi, kvaliteeti!!!Edu!
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virx »

Voorekas päris ahi on potikivist.
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virx »

Tahaks ka näha sellist ahju mis on 2,5 päevaga üles laotud.Kunagi Antsla kandis tööl olles mehed külapoe juuures (õlut libistades) rääkisid et olnud sealkandis kunagi üks naispottsepp,kes ladunud 2,5 päevaga pottahju üles nagu niuhti.Ainult pärast selgus et ahjul pole sisu,üks suur lõõr ainult sees.
Selline lorijutt oli.
Igatahes äkki kirjeldad kuidas saab 2,5 päevaga ahju ehitada,saaks ka targemaks.Plekkahju panen jah selle ajaga üksi püsti.
voorekas
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas voorekas »

kas siis tellisahi polegi ahi?EI USU!Tegelikult huvitas hoopis see kas keegi oskab soovitada mõnda head raamatut.
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virx »

Lihtsalt tellisahju ja potiahju eluiga on erinev,potiahi peab ikka palju kauem vastu.
kauboiplatt
külaline

Wirks ja Teadja

Lugemata postitus Postitas kauboiplatt »

Katsun õhtaks 2-päevase ahju pildi teile kuidagi kuhugi saata,ise ei ole eriti suur arvuti äss.ega ma ei uhkusta sellega vaid lihtsalt vastasin ausalt teema algatajale.Ahju on ju erinevaid.
kauboiplatt
külaline

Ahi tehtud 18 tunniga

Lugemata postitus Postitas kauboiplatt »

Siin on siis pilt ahjust, mis sai tehtud 18 tunniga:

http://www.album.ee/?o=291160026
Virx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Jaan 2006, 23:08
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Virx »

kena
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Ahi,nagu ahi ikka.Kauboi,18tundi?Pada,olen nõus kihla vedama,et selle ajaga sa seda valmis ei lao!Tahaks kangesti seda näha.Lasen sul enda
kliendile ahju laduda,loomulikult olen ise kohal,et pärast jama ei tekiks.
Kui teed valmis on raha sinu ja mina ise maksan kah veel,selles lepime
juba kokku,kui palju.Kui ei tee,maksad sina!Nõus!
Nüüd mõni mõtleb,et segi läinud,ei ole,kuidagi peab neid hooplejaid
taltsutama,sõnade eest peab ikka vastutama kah!Ootan ja edu!
jeesss!
külaline

Lugemata postitus Postitas jeesss! »

Kenakene teine... tahax ka!!
palju selline kah 1) kaalub kui panna 2. korruse puitvahelaele kus ahju
alla jääb 2tk 20x8 cm puittalasid
2)maxab
3)soojust salvestab?
pottsepp
külaline

Lugemata postitus Postitas pottsepp »

ma veaksin ka kihla ja lubaksin peale maksta kui saaksin oma silmaga näha kuidas tehakse nii kiiresti ahju ja seejärel varastada ahju ehitamise plaan ja hakkata ise ka tegema niimoodi.
pane ise oma ajud tööle ja mõtle välja.
teadja sa oled väga läbipaistev oma plaanidega.
aga jah kaoboi ise otsustab mis teeb.
aga jah naljatilk oled ikka küll.

tellis kotti
kauboiplatt
külaline

tellisahi

Lugemata postitus Postitas kauboiplatt »

Tänud, Pottsepp,mõistva suhtumise eest.Tellis Sullegi kotti!tõesti asi peab väga paigas olema ja umbes -300-400 korda tehtud.Eks me nalja ja napsumehed oleme kõik,karsket potisseppa pole elus mina näinud,võin ka kihla vedada,.Mis sellesse teemasse puutub,siis ma küll nalja ei tee.paljud inimesed on isegi filminud algusest lõpuni,kuid tean,et keegi ei saa sellejärgi ahju teha,asi algab juppidest ja müüriladumise oskusest+kiirusest.
Müürimees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 08 Juun 2005, 07:56
Asukoht: Kuremäe

Re: tellisahi

Lugemata postitus Postitas Müürimees »

kauboiplatt kirjutab: karsket potisseppa pole elus mina näinud,võin ka kihla vedada
Ära ikka nalajlt vea, mina olen üks neist.
on on nii
voorekas
külaline

telliskiviahi

Lugemata postitus Postitas voorekas »

kas keegi oskab öelda miks tahmub ahi ukse kohalt endal seda probleemi pole ,aga olen näinud paari sellist ahju ja ei tahaks oma ahju ehitamisega sama viga teha
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

seda põhjustab kehv tõmme.probleem ei pruugi ainult ahjus olla.madal korsten jne.vahest mõlemad korras,aga tegu harva kütmisega,siis külmade lõõridega ei saada tõmmet vedama.siis teeb veel heitlik tuul tükke ja isegi toauste avamine võib tõmmet tuppa lüüa.see kõik ikka kütmise alguses.
Taastaja
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Jah,mehed.Ma ei leidnud sõnumis kübetki vastust oma väljakutsele.Kui
mõne mehe ahi koosneb ainult võlismüüritisest ja seal sees olevatest
juppidest,siis küll sorry.Kui mõni tahab öelda,et aastasadade jooksul
on pottsepad mõelnud tagumise otsaga(kuigi leidub ka neid),siis vist eksib
Ja ikkagi on jäädud vana hea kivi juurde,kuna pole leitud paremat sooja
akumolaatorit.Tõesti ei tea,millest on valmistatud Kauboi jupid aga väga tahaks näha tõõ kvaliteeti,mitte ainult väljaspoolt,vaid ka soojasalvestust
ja kõikke muud.Müüritise võib ümber ehitada ka bursuikale,ega see veel
siis ahi ole!Edu!
Vilkus
külaline

Lugemata postitus Postitas Vilkus »

Peale kauboi ei pidanud keegi kinni algatatud teemast. Läks ainult kellegi ahjuvalmistamise kiiruse mahategemiseks jne.Kas foorum ongi vaidlemiseks või on kellegil võimalik siit ka abi saada? Edu
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Vilkusele nii palju,et minumeelest on siin mitu korda vihjatud,palju aega
kulub ahju ladumisele.Näib,et sulle sobib kauboi varjant kõige rohkem.
Aga palun,andke tuld!
Ise lisan veel niipalju,et sul oli korteris ahi olemas.Ega siis selle ladunud
meister kah pea peale polnud kukkunud,eks ta tegi ikka sellise,mille
mõõtmed antud ruumidega sobivad.Materjali hinnad ripuvad igal pool
üleval.Töö hinna ütleb sulle juba konkreetne meister.Siiralt muidugi
soovitaks sul otsida üles mõni teada meister,kelle tööd saad käega katsuda ja peremehega arutada.See on ikkagi investeering.Edu!
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Vilkus kirjutas:Peale kauboi ei pidanud keegi kinni algatatud teemast. Läks ainult kellegi ahjuvalmistamise kiiruse mahategemiseks jne.Kas foorum ongi vaidlemiseks või on kellegil võimalik siit ka abi saada? Edu
Erinevate arvamuste ja kogemuste põrkumine on vägagi suur abi! Stalini ajal said inimesed ainult üht konkreetset abi....
...ja üldse, kui sa antud teemat üldse ei valda, siis millest tunned õige abi üldse ära?
Iga ehitus on norm iseendale.
Vasta