Plekkahi lakkas tõmbamast.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Coeng
külaline

Plekkahi lakkas tõmbamast.

Lugemata postitus Postitas Coeng »

Küllalt järsku lakkas tõmbamast, lõõrid tegin puhtaks, seal tõmme hea.
Olen näinud mujal et plekkkesta sisse on augud tehtud ja läbi nende vist puhastatud. Ehk oskab keegi nõu anda kuidas ja mismoodi. Kuskil oli raamat "Ahjud pliidid kaminad" ei leia hetkel. Mingi ettekujutus ahju sees jooksavatest lõõridest on olemas, siiski ehk keegi oskab täpsemalt nõu anda ?
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Kõigepealt kutsu ikka korstnapühkia.Ära sa ise küll auke hakka raiuma.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ahju lage on suht lihtne lahti võtta ja sealt pääseb kõigile lõõridele lihtsalt ligi. Samuti ei pea sa plekkkesta lõhkuma. Ja lihtne on siis taastada.
Nõus täitsa
külaline

Lugemata postitus Postitas Nõus täitsa »

Kalvisel oigus olema , ise ka sedasi päält ahju lahti kisknu ja puhastanu...
Kergem on seda teha kui enne paned ahju otsa sooja veega immutet lapi
ja ootad pool päevakest-savi pehmeneb ja töö käib ludinal 8)
Volly
külaline

Lugemata postitus Postitas Volly »

No kui korstnapühkijale kahju mõnisada krooni maksta, eks siis mölla iga teatud aja tagant oma lae lahtivõtmisega päev aega ja pärast küürid veel mitu päeva tuba kaa. Lased augu sisse teha saad ahju normaalselt puhastada ja saad ahjust ka sooja rohkem.
mustakas
külaline

Lugemata postitus Postitas mustakas »

Küsiks Kalvise ja Nõus täitsa käest,et mis siis küll saab, kui ahi juhtub olema ringlõõridega? Kas siis tuleb ahi koldeni lahti võtta? Tahaks küll näha, kuidas te seda sealt ülevalt toimetate. Oleks tore, kui sõna võtaksid ikka sellised inimesed,kellel asjast pisut aimu on. Mitte ei jagataks tobedaid ja tarbetuid nõuandeid!
Coeng`il, soovitan siiski pöörduda mõne targema asjamehe poole.
Mõni kogenum korstnapühkija võiks see näiteks olla.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Mul on palve foorumi lugejatele,et kui te siin loete nõuandeid,siis vaadake
nõuandjate varajasemaid kirjutisi.Siin võtab sõna teatud seltskond,kes
omaarust teavad kõikke ja kõikkides valdkondades.Arvan,et nende välja-
elamisi lugedes ei maksa eriti hoogu minna.Jätke ikka pea selgeks ja
see eluke palju lihtsam.Edu!
hahh
külaline

Lugemata postitus Postitas hahh »

Misasi on ringlõõõridega ahi :shock: ?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tõusvate ringlõõridega ahi on haruldus (ise olen näinud vaid ühte soemüüri), laskuvatega aga pääsed laealt ju üsna ruttu ligi (laskuva ringlööriga ahi tuleb keskkanal otse lae alla, kus ilma lõõristikuta langeb suitsugaas otse väliskülgi alla).
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Sõbrakesed.Ringlõõridega ahjud pole mingi haruldus.Ise olen neid
ladunud aastate jooksul oi oi kui palju!Vast Kalvis räägib teistele kah,
milline on ringlõõridega soemüür ja millised on laskuvad ringlõõrid.Päris
huvitavaid asju kuuleb siin vahel.Edu!
Teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas Teadmatu »

Võtaks hoogu maha. Ma arvan,et Teadja ja Mustakas peavad silmas horisontaalseid ringlõõre, mis spiraalselt tõusevad. Kalvis ,aga laskuva ringlõõriga nn. "soome tüüpi" ahje. Kuigi jah, ringlõõriga soemüürid jäävad küll ulmekirjanduse valda. Lõpetuseks kordaks üle ikkagi eelpoolöeldud tarkuse, et kõigepealt üritaks ikka spetsialisti abiga tahmavõtu augud lõõridesse teha. Kui ka see ei aita tuleb lae kallale asuda.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei jää ulmekirjanduse valda kuna olen näinud. Ringlõõr ei ole täpne termin sellisele soemüürile, kuid põhimete on sama mis ringlõõriga ahjul. Suits ei liigu mitte ülesse ja alla nagu klassikalises soemüüris vaid horisontaalselt paremale ja vasakule, kuni jõuab ülesse. Kui selline soemüür kokku murda saaksime tõusva ringlõõriga ahju.
Laskuvate ja tõusvate ringlõõridega ahju kirjeldused ja terminid on olemas Arvo Veski raamatus - Ahjud, pliidid, kaminad.
Nõus täitsa
külaline

Lugemata postitus Postitas Nõus täitsa »

Jään oma soovituse juurde:
1) savi leotatakse eelnevalt veega/märja kaltsuga pehmex-ei seal tolma ega lenda mingid tükid-seevastu puhastusauk tehakse kuivalt ja samahästi kui basuukaga-igaljuhul kõik kohad tolmu täis...
2) sel viisil saad Sa ka teada siibri ja väljuva sleppe olukorra ja võtta vajadusel meetmeid-seda juba läbi puhastusaugu ei tee...
3) ei ütleks et eriti ilus oleks auklik ,mõlkis ahi sest olek palju puhastusauke näinud aga ei ühtegi sellist mis pole justkui purjus kaevuritebrigaadi poolt lõhutud
Teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas Teadmatu »

Aina paremaks läheb!! Kalvis ma eeldan,et kui sulle inseneriharidust anti tehti ikka selgeks mõiste "Definitsioon" ja see, et sarnane ei võrdu samaga. Sinu nähtud soemüür on tavaliste RÕHTLÕÕRIDEGA. Ringlõõr on ikka ringlõõr.
Nõus Täitsa kui sul on palju vaba aega ja soov eksperimenteerida puhasta oma ahju kuidas soovid. Las tavainimesed teevad seda ikka nii nagu aastakümneid tehtud on.
Vasta