Hullemaks läheb....

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

sashaobrok kirjutas:See oli nüüd kellele? Ei tea mis häda pärast kõik pottsepad olema peaks? Minu mure on selles, et üks julgeb küll pilte panna, aga samas keeldub viisakast vestlusest teiste pottseppadega. Alati on mingi närimine ja ülbamine. Ja siis jüngrid kiidavad takka? Tahaks kah omale ahju mingil hetkel, aga mõistlikku teemaaretust siin alafoorumis ei näe. Sest uksest ja aknast tuleb kaminahi oma mölaga ja ülbamisega. Üksvahe oli lausa teema mille pealkiri oli "ahjudest ilma pottseppadeta", aga ka sinna tuldi kohe kaagutama... Teistel erialadel selliseid frukte ei ole ja info on mulle väga asjalik valdavalt olnud. Aga kuna mulle jookseb kogu foorum RSS-i pealt, siis paratamatult näed kõike..
Jumal küll, lülita see RSS mõnda tarka foorumisse või kodukale, sa ei pea siin põdema, mis ma näiteks pottkivi küsimisele vastan või ei vasta. Jäägu see meie omavaheliseks suhteks. Ja küsi siis tõesti temalt ise head nõu, või teadjalt või kellelt ikka ise soovid. Kui ma pakkusin sulle teemaarendust olid vait ju. Lõpeta põdemine. Mida sa risustad siin ja siis teised jälle süüdi, et sinu jalga ei käi ükski. Ma olen nüüd küll lõpetanud selle teema.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

sashaobrok kirjutas:Aga kuna mulle jookseb kogu foorum RSS-i pealt, siis paratamatult näed kõike..
ei pea ju kogu foorumit RSS-ima :scratch: Iga alafoorumi ja teema taga on ka RSS ikoon...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Selles ongi häda, et mul on huvi ahjuteema vastu...
vanaema on sul veteran...
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas siiber »

sashaobrok kirjutas:Sest uksest ja aknast tuleb kaminahi oma mölaga ja ülbamisega.
On ka veel Kodusoe foorum. Seal härra Kaminahju pole.

Ja siis veel Ahiküttefoorum http://www.leeviland.org/foorum/index.php
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas motamees »

siiber kirjutas:
sashaobrok kirjutas:Sest uksest ja aknast tuleb kaminahi oma mölaga ja ülbamisega.
On ka veel Kodusoe foorum. Seal härra Kaminahju pole.

Ja siis veel Ahiküttefoorum http://www.leeviland.org/foorum/index.php
:shock:
Ja siin räägitakse, et Kaminahi on edev. Mõnel mehel peab lausa kaks foorumit olema.
Kas lihtsam on uus foorum teha, kui vana mainet parandada? :eek:
.
Tel 5o9279o
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas siiber »

faq.php?mode=rules

Reeglid postitamisel
Ehitusfoorum.com keskkonnas on keelatud postitada postitusi-kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele, s.o kommentaarid, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, õhutavad vaenu, kutsuvad üles ebaseaduslikule tegevusele jne. Ehitusfoorumi administraatoril on õigus sellised kommentaarid kustutada.

Moded, kus Te olete?
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Tere taas!
Töönädal algab peale, seega pole edaspidi nii aktiivselt selles kenas foorumis aega osaleda. Olen viimased pool aastat teadlikult vältinud hr. Kaminahjuga diskussuuni laskumast, sest nad lõpevad tavaliselt nii nagu ka see siin. Vaadates üle tüki aja kütteseadmete teemasse avastasin, et sellest on saamas Unibuild OÜ reklaaminišike, kus igast uuest tööst saab foorumi suursündmus. Ma ei ole kade hr. Koppeli sellise reklaamiprojekti peale, sest erinevalt temast on meie firma valinud taktika riputada osa oma töödest ülesse kodulehele http://kodusoe.ee/ ning inimestele, kes leiavad sealt endale südamelähedase asja anname alati asjakohast infot koos tehniliste andmetega. Siinkohal tahaksingi hr. Motamehele remargi korras öelda, et ka eritellimustel ostetavate autode omanikud küsivad tehnilisi parameetreid, mitte selleks, et teada palju raha nende kullakesed läbi summuti hetke jooksul maailma paiskavad, vaid selleks , et sõprade ees auto parameetritega uhkustada. Unibuild OÜ poolt produtseeritud ahi ei liigitu oma põhieesmärkidelt lõbusõidu klassi vaid on ette nähtud ausalt circa 210 m3 mahuga pinda kütma.Lisan siia ühe pildi hetkel pooleliolevast projektist mille puhul tellija ei pea oluliseks kütteparameetreid, ehk siis autode maailmaga paralleeli tuues eritellimusauto.

Pilt

Nagu juba enne rõhutasin, ei ole ma kade Unibuildi müügitaktika ja tehtavate tööde peale , vaid soovisin nende küsimuste lisamisega saavutada seda, et hr. Koppeli reklaamid siin foorumis sisaldaksid peale pildikeste ka asjalikumat infot, millest asjashuvilistel kasu võiks tõusta. Samuti peab foorumisse oma töö postitanu arvestama võimalusega, et teised külastajad küsivad täiendavaid küsimusi (ka tehnilist laadi) ja edastavad omi nägemusi teemaga seonduvalt.
Mis puudutab Kodusoe foorumit ning selle administraatori Leevi poolt avatud uut foorumit, teatan järgnevat: Leevi ei ole kunagi olnud Kodusoe Grupp OÜ omanikeringis, ega kuulunud ka juhatusse. Palusime tema abi lihtsalt foorumi administreerimisel. Kuna ta teatas, et omab veidi teist nägemust pottsepafoorumist kui sellisest avas ta isikliku foorumi. Kahjuks ei ole ma jõudnud seda külastada, seega ei oska uue foorumi headest ega halbadest külgedest rääkida.
Lugupidamisega Mati Malm
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Võtan ka tööpäevast aja vastata.
Ma olen püüdnud selles foorumis luua õhkkonna, et kõik saaksid vabalt ja alasti suhelda ja ka näidata, mis tööd keegi teeb.
Kui see ei ole sellel pildil olevatele meestele vastuvõetav, siis pole minu asi neid keelata. Aga miks on neil vaja siis siia korda looma tulla kui omal koduleht, kuhu tervel viimasel aastal ühtegi uut tööd ei ilmunud ja infot nende tegemistest saab vaid sellisel teel otsides:

http://firmaparing.krediidiinfo.ee/jakj ... r=11233380.

Tegelege oma foobiatega siis lõbusalt edasi.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Hea kohe vaadata, kui kaminat ka veel asisemast materjalist, kui kipsplaat ehitatakse. Samas on tore kuulda, et Teite foorumis ka positiivsed muutused on toimunud. Võiksite ehk ka rohkem omi tegemisi seal üles ripudada, muidu Kaminahju suur huvi mahukate kastide vastu hakkavadki juba üksluiseks muutuma. Edu!
ärge sõimake,aidake mind.
teadja
külaline

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas teadja »

No mina mõtlesi,et ainult mina hammustasin ühe suurusehullust põdeva kiviraiduri läbi,aga neid tuleb aina juurde!
Aga mitte sellest ei tulnud ma rääkima vaid sellest,et süda hüppas rõõmust,kui nägin seda kamina pilti!Tuleb välja,et seda
foorumit külastab vahel mõni pottseppki.Edu teile mehed,tubli töö!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

pottkivi kirjutas:Tere taas!
Töönädal algab peale, seega pole edaspidi nii aktiivselt selles kenas foorumis aega osaleda. Olen viimased pool aastat teadlikult vältinud hr. Kaminahjuga diskussuuni laskumast, sest nad lõpevad tavaliselt nii nagu ka see siin. Vaadates üle tüki aja kütteseadmete teemasse avastasin, et sellest on saamas Unibuild OÜ reklaaminišike, kus igast uuest tööst saab foorumi suursündmus. Ma ei ole kade hr. Koppeli sellise reklaamiprojekti peale, sest erinevalt temast on meie firma valinud taktika riputada osa oma töödest ülesse kodulehele http://kodusoe.ee/ ning inimestele, kes leiavad sealt endale südamelähedase asja anname alati asjakohast infot koos tehniliste andmetega. Siinkohal tahaksingi hr. Motamehele remargi korras öelda, et ka eritellimustel ostetavate autode omanikud küsivad tehnilisi parameetreid, mitte selleks, et teada palju raha nende kullakesed läbi summuti hetke jooksul maailma paiskavad, vaid selleks , et sõprade ees auto parameetritega uhkustada. Unibuild OÜ poolt produtseeritud ahi ei liigitu oma põhieesmärkidelt lõbusõidu klassi vaid on ette nähtud ausalt circa 210 m3 mahuga pinda kütma.Lisan siia ühe pildi hetkel pooleliolevast projektist mille puhul tellija ei pea oluliseks kütteparameetreid, ehk siis autode maailmaga paralleeli tuues eritellimusauto.



Nagu juba enne rõhutasin, ei ole ma kade Unibuildi müügitaktika ja tehtavate tööde peale , vaid soovisin nende küsimuste lisamisega saavutada seda, et hr. Koppeli reklaamid siin foorumis sisaldaksid peale pildikeste ka asjalikumat infot, millest asjashuvilistel kasu võiks tõusta. Samuti peab foorumisse oma töö postitanu arvestama võimalusega, et teised külastajad küsivad täiendavaid küsimusi (ka tehnilist laadi) ja edastavad omi nägemusi teemaga seonduvalt.
Mis puudutab Kodusoe foorumit ning selle administraatori Leevi poolt avatud uut foorumit, teatan järgnevat: Leevi ei ole kunagi olnud Kodusoe Grupp OÜ omanikeringis, ega kuulunud ka juhatusse. Palusime tema abi lihtsalt foorumi administreerimisel. Kuna ta teatas, et omab veidi teist nägemust pottsepafoorumist kui sellisest avas ta isikliku foorumi. Kahjuks ei ole ma jõudnud seda külastada, seega ei oska uue foorumi headest ega halbadest külgedest rääkida.
Lugupidamisega Mati Malm

Tean, et pottkivi nõuab oma postitustele vastuseid ja tuleb siis see aeg leida.
Kui sa pole saanud aega kütteseadmete foorumit vaadata, siis sa ei ole ka tõesti näind, et siin on hakanud nii mõnedki mehed oma töid tutvustama.
Kui sa arvad, et "riputan" siia vaid pilte oma töödest ja olen leidnud foorumis reklaaminišikese , siis sa eksid mõlemis. Võin panna kaks kätt rinnale ja sulle kõigi ees vanduda, et siit foorumist ei ole ma saanud ühtegi klienti ja ei usu seda ka edaspidi juhtuvat, sest minu kliendid ei käi nii viisakas kohas ja ka meil on koduleht ja sealt on ka meie tõid omale meeldivaks pidanud kliendid meieni jõudnud. Kas sa tõesti arvad, et keegi ostab põrsa kotis ja ei küsigi meie käest kohe midagi ja ainult just sina oled see kes teeb kliendile koolituse :rotfl:
Kust aga sa täna äkki seele " ausalt circa 210 m3 pinnaga " rehkenduse leidsid....
Ja luba siis nüüd küsida neid antud kontseptsiooni sobilikke tegureid, mis võimaldasid kliendile kipsmajjja laduda kahhelkamina ja kas oskad öelda omanike ringi liikmena, mitmes arenenud riigis on lubatud veel ehitada lahtiseid kaminad? Või ongi uksega :shock:

Sinu viimasest postitusest sai midugi teistelegi selgeks, milleks need algsed neli küsimust olid ja mis sind nii endast välja viis :rotfl:
Kuradi kaminahi on ikka veel foorumis ja veel mõttekaaslasigi juurde tekkinud..See teeb tigedaks ja nõrdima paneb ka aga seda võta nüüd isiklikult, sest minule sinu probleemid ei mõju ei täna ega homme.
Leevi seisuse ja kuulumise saime teada aga kes siis on kuulunud või kuulub MTÜ Eesti pottsepad juhatusse... :scratch:
Kui tahad aga teistega talveõhtuil jagada muljeid tehtust ja üldse pottsepamaailmast, siis see foorum siin just selleks ongi.
K
Viimati muutis kaminahi, 04 Jaan 2010, 21:00, muudetud 2 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:No mina mõtlesi,et ainult mina hammustasin ühe suurusehullust põdeva kiviraiduri läbi,aga neid tuleb aina juurde!
Aga mitte sellest ei tulnud ma rääkima vaid sellest,et süda hüppas rõõmust,kui nägin seda kamina pilti!Tuleb välja,et seda
foorumit külastab vahel mõni pottseppki.Edu teile mehed,tubli töö!
Tere ja head uut aastat sullegi!
Mötle kui tore oleks kohe köigil siin uuel aastal näha ka sinu pottsepatöid! Kui Sina oskad tunda röömu teiste töödest küll siis need teised oskavad ka sinu töödest röömu saada!
Oleks juba aeg sul ka neid oma Kanada töid näitama hakata? Vöta siis sel aastal asi ikka ette. Ootame :clapping:

PS Kuule teadja, ma panen ka sulle ühe pottseppade ahju pildi!

PiltPilt

Vöta heaks :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Tere taas!
Ei nõua ma mingeid vastuseid oma postitustele lgp. Kaminahi . Ainukesed küsimused, millede vastustest tõesti huvitatud olin sai pandud kirja esimesse postitusse. Tänud, et vastus peale pikka pingutust foorumisse jõudis. Samuti ei vihasta mind sinu foorumis viibimine,see ju vabalt külastatav koht. Lase aga usinasti sõrmedel klahvidel klõbiseda.
Küll aga soovitaksin kontsentratsiooni kallal tööd teha(tegelikult on see juba paari päeva jooksul teine kord sama soovitust jagada), sest
1.Antud pilt oli lisatud motamehele selgituseks, mida tähendab nn. eritellimusauto, kus klient ei pea oluliseks mitte soojusparameetreid, vaid välimust , stiili, jne.
2. Keegi pole ju öelnud, et antud kamin kütab kipsist maja, tegu on ühes mõisas asuva kaminaga, kus muinsuskaitse reeglite järgi ust ei paigutatagi
Kontseptsiooni poole pealt lisame "kipsmaja" pildi väljastpoolt.
http://kodusoe.ee/kipsmaja-pilt.JPG
Tehnilise poole pealt lisan järgmist: Kuna ruum, kus kamin asub on suht väikese kubatuuriga võetakse põlemisõhku lisaks väljast tuleva toruga, mis suunatakse koldesse fotol näha oleva kahe väikse ava kaudu. Koldesse asetub sepisrest, mille peal puit põleb. Päris otse tuli korstnasse ei torma, vaid läbib enne seda vahekarniisist ülessepoole jääva kolmekäigulise lõõristiku. Kaminal on kaks siibrit, stardi- ja töösiiber.
Hr. Kaminahi, oleme positiivselt üllatunud meie kodulehe nii sagedasest külastamisest , et sa isegi piltide lisamise kuupäevi täpselt tead. Siis vast märkasid ka seda, kui suur on Kodusoe Grupp OÜ poolt pakutava tootevaliku spekter ning kui erinevaid küttekoldeid me oma klientidele pakume.
Taastajale niipalju, et tuleb nõustuda temapoolse märkuse õigsusega. Katsume lähema kuu jooksul uut infot oma tegemiste kohta rohke kogunenud pildimaterjaliga lisada. Esialgu panen antud postitusse lingid kahele videolõigule,mis sai koostöös kanal 2-ga filmitud ja aitavad mõnda meie alal valitsevat probleemi paremini mõista.

http://kodusaade.ee/vaata,341.html

http://kodusaade.ee/vaata,298.html

Parimat soovides Mati Malm.
teadja
külaline

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas teadja »

Sorry.aga mulle ei ole sul enam vaja tõestada,et pottsepatööst ei jaga sa muhvigi!Rikkusid jälle kõik ilusa ära,nagu alati.
punapart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Jaan 2010, 20:55
On tänatud: 5 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas punapart »

Hr.Kaminahi om küll üts umbõ kõva miis. Tahas õkva katsu säändast tegelast. Kas keegi om tuud miist nännu kah oma ihusilmaga, tundus, et ta õkva helndas. Muidugi saas umbõ kimmas, kui ta tees umalõ mõne põhimõttelise asja selges. Nimelt, mille jaos naid lämmaid asjo tetas meie kliimafööndis. Kas tu pärast,et saas saastenorme täita ja vingeid pilte kaeda või oma mõni tõne värk. Kui pliit tetas tu pärast, et leek vasta pliidi plaati ei käiks ja puhas toss välja lääs, siis ei mõista ma inämp midagi kõnelda. Sellis krediidinfo ülesriputamise eest võetakse meie kandis linnaluba ära.
Häid jõule!

Punapart
Setukuningriik
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Pottkivile

Su ennustus hakkab sind alt vedama...Ma ütlen veel, et tore kui kõik ennast siin ka alasti hästi tunnevad ja näe nüüd sind, juba avad hõlmasi. Tore ju.

No ei saanud sina minu ahjust kümne pildi järgi targaks, kust siis mina pidin oskama ühe , motomehele saadetud pildi järgi arvata , et muinsuskaitse nüüd kipisiga mõisaid laseb renoveerida... Vaata omale korraks seljataha :blush:

Aga miks sa tahad jälle pliiatsit imeda? Piisab, et vaatasin Kodusoe kodulehele kord aastas ja saing seisva ruumi lõhna kätte. Räägid, et küll on suur valik seal? Näidake siis ühte mind huvitav Ortner juba ette.

Kodusaade on tore asi ja küll nad oskasid meilegi ilusat mesijuttu ajada aga kes see praegu sellistele asjadele raha kulutab, et 15 000 eest ennast teistele mõni min näidata? Nurgakivi pakkus kolmandiku vähema eest 3 min. Hakkan muidugi taipama, miks Kodusoel riigimaksud makstud ei saa. Aga kes siis riigikassa täidab? Kodusaade? Aga kui asi juba tehtud, siis ikka näidake seda teistele ka ja kui mujal ei kõlba, siis tehke siia kohe oma teema.
Millega siis lõpetada? Mäletad mida Heikki Hyytiäinen su vaigistamisteks ütles? Nii teegi ka siin. Ja kui sinult tõesti ei ole küsitud, siis las vastab ikka see kellelt küsiti. Küll keegi sinult ka küsib. Luban, et küsin isegi :bye:

kena köik
Viimati muutis kaminahi, 04 Jaan 2010, 22:37, muudetud 4 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

punapart kirjutas:Hr.Kaminahi om küll üts umbõ kõva miis. Tahas õkva katsu säändast tegelast. Kas keegi om tuud miist nännu kah oma ihusilmaga, tundus, et ta õkva helndas. Muidugi saas umbõ kimmas, kui ta tees umalõ mõne põhimõttelise asja selges. Nimelt, mille jaos naid lämmaid asjo tetas meie kliimafööndis. Kas tu pärast,et saas saastenorme täita ja vingeid pilte kaeda või oma mõni tõne värk. Kui pliit tetas tu pärast, et leek vasta pliidi plaati ei käiks ja puhas toss välja lääs, siis ei mõista ma inämp midagi kõnelda. Sellis krediidinfo ülesriputamise eest võetakse meie kandis linnaluba ära.
Häid jõule!

Punapart
Setukuningriik
No mia sa setu siis nüüd nönna saarlase hõlma hakkad asja eest mille su oma söbrad tarlased meile uhkusega tõid. Ei ole ma neid norme kaela palumas käind aga kohale nad toodi. Oleks muidugist ka ilma tartlasteta veetud. Aga ma või sulle nende meeste pildi näidata, kelle käest ma seda juttu 5000 krooni eest teada saamas käisi. Tahad, vaada siit eespoolt, koolituse teemast. Aga ega nee pliidi sööki tegemata ei jäta, ää sa itke.

viewtopic.php?f=1&t=18891#p96865
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas motamees »

Tegelikult on ikka hea ka, et te siin omavahel vaidlete (väga pehmelt väljendudes)...
Ma sain teada, et mõisaid remonditakse kipsiga, Austria pliital ei käi tuli vasta rauda, Kaminahi on kekutaja, Sasa tahaks Kaminahjult kaminahju aga iseloomud neil ei sobi, mina olen Kaminahju sabarakk, koolitus maksis niijanii palju raha, televiisoris võetakse raha ka niisma õpetamise eest, jne, jne. Tea, kas raha võetakse ka tuletõrjujate käest, kui nende tegemisi telekas näidatakse.
Väga kena oli see telesaade küll. Nad ikka oskavad kohe kõike ilusti näidata. Kogu selle aja sees nägin ka ühe mind huvitanud asja. See oli poti mõõtu lõikamine. Ülejäänu oli ilus ümmargune jutt.
Mõisa kamina kolle paistab kuidagi pisike (sügavust vähe) olevat. Kas sinna käivad puud püsti sisse?
Arusaamatuks jäi ka mulle Teadja ja Taastaja postituse suunatavus. Kas ma peangi kõigest aru saama?
...Pange siis aga edasi, tarkust muudkui koguneb :good:
.
Tel 5o9279o
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Ma ei saa aru, et kas pean end nüüd positsioneerima....Kaminahju tunnen,Leevit tundsin, härra Malmi mitte. Ülejäänud on postituses kirjas...on midagi valesti ...kas käis kaebamas?
ärge sõimake,aidake mind.
punapart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Jaan 2010, 20:55
On tänatud: 5 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas punapart »

See on tore, et mõnele hakkab kohale jõudma "koolituste" mõte. Kohe kergem hakkab rahakotil. Tähtis on asjade toimimine, pane neid kive või persega paika. Kes te siin kemplete, kas teil aega tööd on ka teha? Normaalne oleks see jama lõpetada ja kõigil kes ennast peavad pottseppadeks kokku tulla ja suud puhtaks rääkida. Võib-olla, ma väga looda, tõuseb sellest tulu. Oma egode mahasurumisega saavad vast kõik ikka hakkama, nii suured kunstnikud me ka ei ole. Me oleme käsitöölised.
Kui lugeda postitusi erinevatel teemadel, siis tuleb kord naer kord nutt peale.( lolluse peale)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

taastaja kirjutas:Ma ei saa aru, et kas pean end nüüd positsioneerima....Kaminahju tunnen,Leevit tundsin, härra Malmi mitte. Ülejäänud on postituses kirjas...on midagi valesti ...kas käis kaebamas?
mis sest Leevist siis saand on?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

punapart kirjutas:See on tore, et mõnele hakkab kohale jõudma "koolituste" mõte. Kohe kergem hakkab rahakotil. Tähtis on asjade toimimine, pane neid kive või persega paika. Kes te siin kemplete, kas teil aega tööd on ka teha? Normaalne oleks see jama lõpetada ja kõigil kes ennast peavad pottseppadeks kokku tulla ja suud puhtaks rääkida. Võib-olla, ma väga looda, tõuseb sellest tulu. Oma egode mahasurumisega saavad vast kõik ikka hakkama, nii suured kunstnikud me ka ei ole. Me oleme käsitöölised.
Kui lugeda postitusi erinevatel teemadel, siis tuleb kord naer kord nutt peale.( lolluse peale)
See on siis nii, et kui auto ülevaatusel öeldakse, et ei kõlba see liiklusesse, siis saadan "persega paika" :yahoo: ja naeran endale pihku!? :rotfl:
Aga õpeta, mida mees siis teeb, kui liiklusvõmm ta kinni peab ja naeatades :) tsekiraamatu välja võtab?
Kui sul ja teistel on selline arusaam, siis mis teha, aga ei saa ju enam sellist arusaama klientidele kalli raha eest müüa...."Peaasi, et toimib, memmeke, kõhi pappi!"
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

pottkivi kirjutas:Tere taas!
Ei nõua ma mingeid vastuseid oma postitustele .....
.....................
Esialgu panen antud postitusse lingid kahele videolõigule,mis sai koostöös kanal 2-ga filmitud ja aitavad mõnda meie alal valitsevat probleemi paremini mõista.

http://kodusaade.ee/vaata,341.html

http://kodusaade.ee/vaata,298.html

Parimat soovides Mati Malm.

Ma sooviks lisaselgitust selle teise filmi "väga keerulise" ahju uueaegsetest langevatest lööridest ja miks need kolde seinad nii auklikud on?

PiltPilt
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ei taha pealetükkiv olla, aga sooviks siiski hirmsasti teada saada selle keerulise ahju langevast lööristikust . Mõni lisapilt ehk selgitab mu silmad.
Tänud ette.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
pottkivi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 20 Okt 2008, 19:21
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Hullemaks läheb....

Lugemata postitus Postitas pottkivi »

Õhtust!
Alustaks vastamisega kronoloogilises järjekorras.
Motamehele: Mõisakamina kolde šamottosa sügavus on ca 37 cm , seda pole just väga palju. Puid saab asetada kolderestile ristisuunas(http://kodusoe.ee/index.php?page=koltsu-mois) või siis tõesti toetades halud kolde tahaseinale.
Kaminahjule: Kanal 2 videoklipis näidatud ahi ja kamin asuvad Tartus Tähtvere linnaosas muinsuskaitsealuses majas.Kamin (http://kodusoe.ee/index.php?page=haava) jääb elutuppa, mis on ühenduses omakorda verandaga.Soojakapiga ahi asub teiselpool seina eraldi toas. Ehitatud oli see küttesüsteem 1927. a. Ahju remonditi 1975 aasta paiku. Toonane tegija kaotas ära soojakapi. Kui kamina puhul tuli restaureerimise käigus vahetada osa detaile, siis ahju puhul ei pääsenud ilma uue ehitamiseta. Kahjuks on pildid koos mälupulgaga hetkel teadmata kohas, sellepärast pole neid veel ka kodulehel.
Üritan esialgu verbaalselt süsteemi selgitada. Need avad koldes on tehtud selleks, et koldest pääseks suitsugaas soojendama kamina parempoolset sammast, moodustades väikese lisalõõri, kamina vasakpoolsest sambast kulgeb kaheosaline kaminalõõristik. Antud süsteemi algselt ehitanud meister on ilmselt malli võtnud 19. saj. lõpul mõisates ja jõukamates majades kasutusel olnud süsteemist, kus saali poole ehitati avatud kamin, millega ehitati kokku ahi. Ahju tagumine osa oli ühtlasi kamina kolde tagaseinaks ja jätkas tõusu truubina. Antud maja põhikütjateks on hetkel ahjud ja see sama kamin, verandal ka õhksoojuspump. Ahju ehituse käigus taastasin soojakapi, mis on ehitatud koldeukse poolsesse külge. Ahi on võlvkoldega nelja lõõriga:
1. Tõusev lõõr on kamina osa ja soojendab elutuba, lisaks veel ka parempoolset kamina sammast.
2.ja 3. lõõr langevad paralleelselt ahju külgedelt soojendades ka soojakapi külgseinu, ühinedes soojakapi all.
4. Tõusev lõõr jääb soojakapi tahaseina soojendajaks, puutudes külgedelt kokku langevate lõõridega , tagant poolt ühine vahesein esimese tõusulõõriga.
Midagi revolutsioonilist selles lahenduses pole, lihtsalt möödunud saj. kahekümnendatel kasutati valdavalt jadamisi kulgevaid lõõre.
2, 3 ja 4 lõõr on seest servitellisest voodriga. Kuna 4. lõõri tagasein saab lisasoojust 1. tõusulõõri vahesinast , jõuab ka see soojaks minna.
Ahju parem, seina poolne külg on suletud katikuga vertikaalselt ja ka pealt horisontaalselt. Sama külje soojus juhitakse läbi ventilatsioonirestide elutuppa http://kodusoe.ee/index.php?page=kaminad. suurel fotol on messingist restid kamina vasakul küljel nähtavad.
Varasema variandi puhul jäi ahju parem külg suhteliselt külmaks ja lisasoojust elutuppa eriti ei jõudnud. Ei taha vekslit õhku visata, kuid üritan nädala lõpuks süsteemi joonise koostada, et jutt oleks paremini jälgitav. Tuba kus ahi asub ca 20 m2, elutuba ca 24m2. Lae kõrgus 3m.
Vasta