Ahju ehitaja

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
mart31
külaline

Lugemata postitus Postitas mart31 »

Hiid kirjutas:Postimehes on teisi jalaga segada.
Min hind, mis leidsin oli töö 6000, pluss materjal 10 000.
Kalleim oli ahi 50 000 :shock:
Kõigi puhul oli siis jutuks soome tüüpi tellisahi 1x1x2.2m
On ikke jutt. Mina otsisin samuti tartumaalt tükk aega. Kõige odavam on 12 000 mis mul õnnestus leida. :x
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Heistasin 3-4 meistrit läbi aasta tagasi. Ainus kes oli nõus (oli võimalus/vaba aeg jne) nädala paari pärast ette võtma, küsis kiviahju eest 35k. (tikud kätte valmidus).
Teine mees ütles töörahaks 3k...

Pakkumine potikivi ahju(de) renoveerimiseks ikka jõus.

NB: mees kes küsib töörahaks >10´oooeek, peab olema suuteline ka eelnevaid töid ette näitama.
Teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas Teadmatu »

Pottkivi ahjul on lõuna eestis kehtiv hind circa 100. EEK.pott paigalduse pealt+ lisaraha tahmaluukide eest. Mul on hetkel kuni augusti lõpuni tööjärg ees. Pilgu võin ka varem peale visata. Kui huvi saada kontaktandmed.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Teadmatu kirjutas:Pottkivi ahjul on lõuna eestis kehtiv hind circa 100. EEK.pott paigalduse pealt+ lisaraha tahmaluukide eest. Mul on hetkel kuni augusti lõpuni tööjärg ees. Pilgu võin ka varem peale visata. Kui huvi saada kontaktandmed.
Täna meistriga esimese sammu peale käed löödud.

telefon ja meil kustutatud.
Viimati muutis hulgus, 26 Dets 2006, 18:03, muudetud 1 kord kokku.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Hiid kirjutas:Postimehes on teisi jalaga segada.
Min hind, mis leidsin oli töö 6000, pluss materjal 10 000.
Kalleim oli ahi 50 000 :shock:
Kõigi puhul oli siis jutuks soome tüüpi tellisahi 1x1x2.2m
Neljapäeval võtsin ühendust, Reedel algas töö ja nädala pärast neljapäeval oli tuli all. 3 tööpäevaga. Kiire või mis?
aga... :?
Kel sama kadalipp ees, võib üle küsida.
meil kustutatud.


Muudetud:
Lp. Huvilised, palun saage aru, olen ise KLIENT, ei ehita ahje, ei truupe vaid olin nõus hoiatama soss-seppade eest. otsin ise juba pikemat aega KORRALIKKU pottseppa, tööd siiani tegemata.
Palun ärge enam helistage, kirjutage, vaid lugege eelnevat...
Viimati muutis hulgus, 26 Dets 2006, 18:02, muudetud 1 kord kokku.
Anni
külaline

Lugemata postitus Postitas Anni »

tere!ehk annate võhikutele ka nõu...on plaanis oma jõududega ahi-kamin teha..on igasugu tarku raamatuid loetud...üks õpetab nii teine naa...mis siis õige oleks??kuldne kesktee?? Või siis katse-eksituse meetodil? [/list][/list]
kaido34
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Dets 2006, 16:31

Lugemata postitus Postitas kaido34 »

Anni kirjutas:tere!ehk annate võhikutele ka nõu...on plaanis oma jõududega ahi-kamin teha..on igasugu tarku raamatuid loetud...üks õpetab nii teine naa...mis siis õige oleks??kuldne kesktee?? Või siis katse-eksituse meetodil? [/list][/list]
parem enne pea natuke hüva nõu mõne vanema potseppaga...muidu materjal..ja oma töö raisus...ehitus võib ilus tulla..aga kui suits toas...ja ahi laguneb...endal pärast...kahju hakkab...raisatud ajast((((
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ise kunagi samamoodi nii alustatud.
Esimene tee ikka oskaja pottsepaga kahasse. Õpid kivi raiuma (tänapäeval oskamatud lõikavad ka relakaga) saad teada õige segu retsepti kui ka ladumise oskuse. Järgmise võid vabalt ise ehitada. täiesti nullist on üsna riskantne, sest raamatud ei räägi kõigest, samuti on mitmed joonised ikkagi illustatiivsed, mitte tegelikkus. Omast kogemusest võin öelda, et pliidi ja soemüüri võib tõesti nullist ise valmis ehitada, ka mõned kaminad (eriti need südamikuga), kuid kui on tegemist keeruliste lõõridega ahjuga, jäägu kõige esimene vasikas pottsepale kahasse. Samas neid pottseppasi on ka igasuguseid. Vähemalt laduda oskavad nad kõik, kuid konstruktsioone õieti koostada oskavad vähesed. Sinu vihjest saan aru, et tegemist on justnimelt keerulise kamina - ahju sümbioosiga, seda ei tasu nullist harjutamiseks võtta.
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

Lugemata postitus Postitas maku »

Ehitasime omale raamatute abil tõusvate ringlõõridega tellisahju. Polnud ka kogenud pottseppa nõustamas. Kindlasti on hulga vigu aga asi toimib- soe seisab kaua, tõmme on korralik. Välimus on üsna robustne aga just selline sobib meie taresse.
Võib vist öelda, et hing sai ahju pandud :). Vot sedasi.
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
Huviline
külaline

Tere

Lugemata postitus Postitas Huviline »

Küsimus oleks siis selline kus saaks Tartus õppida pottsepaks? - ei mõtle neid kohti kus paari tonni eest saad mingid algteadmised teada...
margot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Apr 2007, 10:42

Lugemata postitus Postitas margot »

Jutt jumala lõbus ja tundub, et ahjuehitaja ikka endale Tartus peaks leidma, aga mure selles, et kus need kontaktid siis asuvad:D
rey
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Apr 2007, 19:45

Lugemata postitus Postitas rey »

Pahale inimesele ei suuda ka hea pottsepp head ahju teha, ega abi pole suurtest rahadest.
Leevi
külaline

Lugemata postitus Postitas Leevi »

margot kirjutas:Jutt jumala lõbus ja tundub, et ahjuehitaja ikka endale Tartus peaks leidma, aga mure selles, et kus need kontaktid siis asuvad:D
Vaata http://www.kodusoe.ee või siis foorumist http://www.kodusoe.ee/foorum teema "Pottseppade kontaktid".
otsisin pottseppa
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas otsisin pottseppa »

Leevi kirjutas:
margot kirjutas:Jutt jumala lõbus ja tundub, et ahjuehitaja ikka endale Tartus peaks leidma, aga mure selles, et kus need kontaktid siis asuvad:D
Vaata http://www.kodusoe.ee või siis foorumist http://www.kodusoe.ee/foorum teema "Pottseppade kontaktid".
Ja nüüd kolme aastapärast mul probleemid ahju ja pottsepaga ja LEEVI ka ei ei suhtle, usu veel . . .
lugeja
külaline

Re: Ahju ehitaja

Lugemata postitus Postitas lugeja »

Meil sai siis sel suvel uus ahi majja ehitatud. Pottsepa leidsime tuttavate kaudu.

ahjud@email.ee
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas Leevi »

otsisin pottseppa kirjutas:
Leevi kirjutas:
margot kirjutas:Jutt jumala lõbus ja tundub, et ahjuehitaja ikka endale Tartus peaks leidma, aga mure selles, et kus need kontaktid siis asuvad:D
Vaata http://www.kodusoe.ee või siis foorumist http://www.kodusoe.ee/foorum teema "Pottseppade kontaktid".
Ja nüüd kolme aastapärast mul probleemid ahju ja pottsepaga ja LEEVI ka ei ei suhtle, usu veel . . .
Mulle võib vabalt kirjutada leeviland@gmail.com Paar korda nädalas vaatan saabunud posti kindlasti üle.
Vasta