Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Wolfshöher Tonwerke ahjuseguga "UNIVERSAL HM" kinnitatakse ahjupotid 20 minutiga.

Raidkivi OÜ
Pärnu mnt 139E/2, 11317 Tallinn
tel +372 677 6977
faks + 372 677 6976
www.raidkivi.ee

uudised: http://et-ee.facebook.com/pages/Raidkiv ... 4565424731
http://www.facebook.com/pages/Kaminakod ... 8270545098
Manused
UNIVERSAL HM ahjusegu.PNG
UNIVERSAL HM ahjusegu.PNG (146.43 KiB) Vaadatud 4939 korda
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mis kuradi revolutsioon? Lolliks läind oma müügitehnikaga...
vanaema on sul veteran...
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Vabandan, et kasutan kellegi teise poolt kirja pandut! Kuna aga aega vähe ja hr Sashaobrokile nagu vastamata ikkagi ei taha jätta, siis ei hakanud kallist aega raiskama. Seda, et ahju ehitamise kiirus ei ole tähtis pole minule kindlasti mõtet selgitama hakata! See on oluline ja aina olulisemaks muutub! Küsi milliselt ettevõtjalt tahes kelle põhitööks küttekollete ehitamine.

Kõike paremat

Andrus Schults

Ajauudis 2012/03: Aeg või raha?

„Aeg on raha“ kõlab levinud ütlemine. Esmapilgul kahtlemata tõsi – nii raha kui aeg omavad sarnaseid omadusi. Nad mõlemad on piiratud ressursid, neid saab kulutada, neid saab raisata. Teisalt erineb aeg rahast mõnede oluliste väärtushinnanguid mõjutavate tegevuste osas. Aega saab nimelt kulutada raamatu lugemiseks, sõpradega vestlemiseks, perega koos olemiseks, sportimiseks ehk siis tegevustele, mis ei mõjuta niivõrd minu finantsolukorda, kui pigem lisavad midagi vaimsele ja füüsilisele tervisele, rahulolule ja suhetele. Nagu paljudeski asjades, on ka raha ja aja omavahelises suhtes vajalik tasakaal. Tasakaal, mis sõltub iga inimese konkreetsetest väärtushinnangutest ja vajadusest. Kas ma kulutan oma aega selleks, et teenida raha? Või ma kulutan raha selleks, et saada juurde vaba aega? Meie ümber on hoiatavaid näiteid nii ühest kui teisest äärmusest. Ühtelt poolt 80-ndast pärit „töötan 16 tundi päevas“ mentaliteet, kus kannatavad suhted lähedastega, halveneb tervis ja suureneb stress. Teiselt poolt äärmuslik kõige materjaalse põlgus, mis võib viia ühiskonnast eraldumiseni. Kuidas siis leida endale sobiv tasakaal?

Ratsionaalsete ja kalkuleeritud meetodite eelistajatele on olemas lihtne arvutus, kuidas otsustada enda raha või aja kulutamise osas. Oletame, et oled FIE või lihtsalt enda töömahtu ise korraldav töötaja. Oma sissetuleku põhjal on võimalik välja arvutada tunnihinne, mida makstakse sinu poolt osutatavate teenuste eest. Oletame, et see on 4 EUR tunnis kätte. Seda meetodit järgides peaks nüüd teistelt sisse ostma kõik tegevused, mida on võimalik sama kvaliteediga osta vähemaga kui 4 euroga tunnis. Sest ostes näiteks sisse 3 euro eest tund koristusteenust, vabaneb sul endal sama aeg teenuse pakkumiseks, mis toob sisse 4 eurot.

Kui ülalnimetatud meetodit saab peamiselt kasutada tööalase aja planeerimiseks, siis alternatiivkulu lähenemine sobib ka isikliku aja korraldamiseks. Oletame näiteks, et plaanisid õhtul trenni minna, aga lähed hoopis kinno. Otsustades kinokülastuse kasuks on selle otsuse alternatiivkulu trennist ilmajäämine. Valides trenni, oleks alternatiivkuluks kinoelamusest loobumine. Kumb on siis olulisem? Siinkohal ei olegi õiget vastust, kuna see sõltub inimesest, olukorrast, huvidest, soovidest, väärtushinnangutest ja millest iganes. Küll aga on oluline pidada silmas, et kõikidel tegevustel ja otsustel on olemas alternatiivkulu! Kui ma jään õhtul tunniks ajaks kauemaks tööle, siis on alternatiivkulu näiteks tund kvaliteetaega perega. Või kui ma otsustan töö juures youtube-i videosid vaadata, milline on alternatiivkulu tegemata töö osas? Aeg on piiratud ressurss ja ühe tegevuse valimisel jäävad mitmed teised tegemata.

Kolmas lähenemine aja ja raha kulutamiseks on investeeringutasuvuse arvutamine. Sõna on keeruline, aga idee lihtne. Võtame näiteks raha kulutamise – uue auto või korteri vahel otsustades valime pigem korteri, kuna korter „jääb pikemaks ajaks“ ja „on minu oma“ – ehk siis suurendab minu varandust. No see on muidugi lihtsustatud lähenemine, aga näitena ehk sobib. Aja kulutamisel peaks lähtuma samast loogikast – kui ma kulutan oma vabast ajast tunnikese mingile tegevusele, kas minu „väärtus“ on pärast suurem? Kas ma olen mingi teadmise või kogemuse võrra rikkam? Vaadates õhtust seebiseriaali saan küll meelelahutusliku kogemuse, aga kas see suurendab minu elukvaliteeti ka peale saate lõppu? Kulutades sama aja näiteks mind huvitava hobiga tegelemisele või arendava raamatu lugemisele (või arendava telesaate vaatamisele) annab mulle nii meelelahutust kui suurendab ka minu teadmiste ja kogemuste „investeeringuportfelli“. Rusikareegel ütleb, et mingi uue teadmise või oskuse või eriala omandamiseks kulub ca 1000 tundi. Mõelgem siis, et kas kulutada aega tegevustele, mis lihtsalt veedavad meie aega või tegevustele, mis on investeering iseendasse?!

Ongi selleks korraks kõik. Aeg või raha – kõik peavad leidma selles oma tasakaalu ja loodetavasti suudab see tasakaal tõsta tänast elukvaliteeti uuele tasemele. Head ajajuhtimist!

Ardo Reinsalu
Manused
Universal HM ahjuseguga HBO+ plaatide paigaldamine.PNG
Universal HM ahjuseguga HBO+ plaatide paigaldamine.PNG (493.24 KiB) Vaadatud 4709 korda
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Päevast.
Just Andrus...Aeg on raha. Terved külad ,peaaegu,et poollinnad on ehitatud samu sõnu järgides.Tulemus........Inimesed tahavad ära kolida papist küladest. ))))))) Millegipärast 700 aastat püsinud ...Ja mitte 5 aastaga ülesehitatud Tallinna vanalinnas korterid ja hooned järjest kallimaks lähevad.
Miks väga paljud inimesed vahetavad malm südamikke ahjude vastu? Sama jutt nende õhksoojus pumpadega. Ju see ikka seesama paari aasta kogemus....,et elame ju põhjamaal ja siin on ahjusid otstarbekam pidada. Loodan,et väga puusse ei pannud.(See teema juba sadu kordi siin läbi arutatud)
On paikasid kus kaminasüdamik on üks vähestest õigetest lahendustest.Pole kunagi seda salanud.
Mul endal ka kodus südamik kamin)) Lisaks elekter.Olude sunnil. Maja projekt lihtsalt oli juba selline)) Nii,et kogemust on nii pottahjudega..Ema majas ja kamina südamikuga..(Lisasoojus) 5 aastat. Arvan,et tean millest räägin.
Lõpetuseks.....Arvan,et aeg on raha. Õigus. Tahtes head asja,materjali pealt kokku hoida ilmselt ei saa.Tahtes head asja omale koju peab ka panustama korralikult tehtud töösse ja see eeldab,et see võtab oma aja.
Tööriistu pole poes osta korralikke..Aeg on raha))? Autod lagunevad kiiremini kui 90 ndatel...aeg on raha))) riided lagunevad juba riidepuu peal...aeg on raha)))Kiire..Kogu aeg on kiire))
Kunagi ei ole aega,et midagi korralikult teha......................aga alati on aega seda ümber teha (Murphi seadused)
Ja kuipalju toormaterjali läheb raisku....Ja seda kõike Aeg on raha pärast.
Lugupidamisega Meelis :hello:
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Andruse segu tundub päris asjalik ja tänud infi eest! Aga selle muu jutu peale ütleks, et pigem hoiab õigete teadmiste omamine ja kasutamine aega ja raha kokku. Sest kui palju tahes oleks aega või raha kellegil...vaevalt ta tegelikult sellest õnnelikum inimene oleks. Tähtis on teada asjade tegeliku väärtust...mitte ainult nende hinda.
http://www.youtube.com/watch?v=p3IqEWqS ... e=youtu.be
Viimati muutis Robi 1, 15 Jaan 2013, 22:50, muudetud 1 kord kokku.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Leevi »

meelisvaiksaar kirjutas:Päevast.
Just Andrus...Aeg on raha. Terved külad ,peaaegu,et poollinnad on ehitatud samu sõnu järgides.Tulemus........Inimesed tahavad ära kolida papist küladest. ))))))) Millegipärast 700 aastat püsinud ...Ja mitte 5 aastaga ülesehitatud Tallinna vanalinnas korterid ja hooned järjest kallimaks lähevad.
Miks väga paljud inimesed vahetavad malm südamikke ahjude vastu? Sama jutt nende õhksoojus pumpadega. Ju see ikka seesama paari aasta kogemus....,et elame ju põhjamaal ja siin on ahjusid otstarbekam pidada. Loodan,et väga puusse ei pannud.(See teema juba sadu kordi siin läbi arutatud)
On paikasid kus kaminasüdamik on üks vähestest õigetest lahendustest.Pole kunagi seda salanud.
Mul endal ka kodus südamik kamin)) Lisaks elekter.Olude sunnil. Maja projekt lihtsalt oli juba selline)) Nii,et kogemust on nii pottahjudega..Ema majas ja kamina südamikuga..(Lisasoojus) 5 aastat. Arvan,et tean millest räägin.
Lõpetuseks.....Arvan,et aeg on raha. Õigus. Tahtes head asja,materjali pealt kokku hoida ilmselt ei saa.Tahtes head asja omale koju peab ka panustama korralikult tehtud töösse ja see eeldab,et see võtab oma aja.
Tööriistu pole poes osta korralikke..Aeg on raha))? Autod lagunevad kiiremini kui 90 ndatel...aeg on raha))) riided lagunevad juba riidepuu peal...aeg on raha)))Kiire..Kogu aeg on kiire))
Kunagi ei ole aega,et midagi korralikult teha......................aga alati on aega seda ümber teha (Murphi seadused)
Ja kuipalju toormaterjali läheb raisku....Ja seda kõike Aeg on raha pärast.
Lugupidamisega Meelis :hello:
Meelis, sinu jutus on iva, aga see ei haaku eriti siinse teema kontekstiga. Need põllupealsed külad või peaaegu poollinnad, millest inimesed ära kipuvad, ehitati buumi ajal nii, et ehitusel viibis üks-kaks eriala natukenegi valdavat töölist ja ülejäänu oli suvaline odavalt kokku klopsitud kamp. N.ö- heast ehitustavast ei ole selliste asumite juures haisugi. Olen neis külades käinud küll ja pilt on tõesti kole. See, millest Andrus räägib, puudutab ajavõitu tänu pakutava materjali omadustele. Ma ise ei ole tsementi sisaldavate segude suurem asi austaja, aga teema tuumaks oleva segu kvaliteedis ei kahtle kindlasti mitte, mistõttu ma ei usu, et selle segu kasutamisel saadud ajavõit ahju kvaliteedi langust või ahju kiiret lagunemist võiks põhjustada.

Miks väga paljud inimesed vahetavad malmist südamikke ahjude vastu? Paljud inimesed on ostnud oma ruumide kütmiseks sobimatu südamiku. Südamikul ja südamikul on vahe. Ei ole statistikaga kursis, kuid usun, et enamik välja heidetavatest südamikest on odavad, samottvoodrita südamikud, mida on kasutatud põhikütteseadmena kohas, kus ruumi soojavajaduse rahuldamiseks valitud südamiku abil tuleb südamikku pidevalt kütta lubatust enam. Esmalt tuleb ikka vaadata üle ruumi soojavajadus ja siis vastavalt sellele valida õige südamik. Selliselt talitades jõutaks päris ruttu kaminasüdamiku juurest ahjusüdamiku juurde. Nagu nimetustestki järeldada võib, on tegu täiesti erinevate asjadega. Loomulikult on tegu ka täiesti erinevate hindadega. Kesk-Euroopas on malmsüdamike ja malmlõõristike kasutamine vägagi levinud ja ei lagune need ahjud kohe mitte. Isegi pliidi jaoks teevad nad malmsüdamikke: http://www.brunner.de/de/Produkte/Kuechenherd Meelis, kas tahad tõesti öelda, et nt selline südamik visataks Eestis peagi välja ja tellitaks endale tellistest pliit?

Toon veel ühe lihtsa erialase näite ajavõidust, mis tagab pigem parema kui kehvema lõpptulemuse. Oletame, et ehitan HBO+ samotist ahju ja uksepealse sidamiseks kasutan siin foorumis laialt kiidetud valumassist silluse asemel sellestsamast HBO+ samotist sillust. Võidan ajas, sest HBO+ samotist silluse paigaldamine on oluliselt kiirem. Valumassiga oleks jändamist hoopis enam, sest peaksin tegema saalungi, valmistama segu, tegelema valutöödega, ootama, kuni valumassist sillus kuivab ja saab paigaldusvalmiks. HBO+ samoti ja valumassist silluse omaduste suure erinevuse tõttu peaksin valumassist sillust veel villatama ka, et see ahju konstruktsioone lõhkuma ei hakkaks. Kindlasti on kohapeal käsitsi valatud silluse kvaliteet samuti ebaühtlasem kui tehases valmistatud HBO+ oma. Niisiis, miks peaksin ahju ehitamisel kasutatavate materjalide nimistu liiga kirjuks ajama, kui see lisab vaid ajakulu ja ei paranda ahju kvaliteeti vähimalgi määral? Kas HBO+ samotist silluse kasutamisel saadud ajavõit teeks mu ahju kehvemaks?

Kiirustamine ja kiiremini ehitamine on kaks erinevat asja. Suhtumisega "Meil on aega veel" võib vaid Eurovisioonile pürgida.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Selline pliita kolle tundub mulle küll selge liialdus...sest tean paljusid vene shamotist koldega pliitasid, mis 40 aastat vastu pidanud ja isegi rohkem. Aga eks igaüks leiab oma...
Huvitav oleks ikkagi teada, et millist plaati Leevi ukse kohal täpsemalt kasutanud on? Plaadi kasutamine võtab veidike salvestavat massi maha, sest pole ju ükski nii paks kui kivi ( või ise valatud plaat)...? Oletame, et tegu 41cm uksega...
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Paned plaadi servi ja niimitu tükki kuni kivi laiuse enamvähem kätte saad.......
Või paned 6 cm plaadi sisse servi ja 4 cm nn lesoplaadi(kahekihiline õhuvahega) välja. Kombineerimise võimalus suur ja ajavõit totaalne (kui sa muidugi valumassist plaate varem valmis just pole valanud .Isiklikult valumassi enam ei kasuta.Liiga kapriisne materjal.Kogu aeg pead jälgima valmistamise kuupäeva ja mida vanem segu seda kehvem kvalaliteet........Minu jaoks isiklikult ajalugu see materjal .Rõhutan ,et minu jaoks isiklikult.

Lugupidamine
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lisasin Ardo Reinsalu artikli just selle mõttega, et aeg ei ole tingimata raha. Oluline on, et me mõtleksime selle peale kas kasutame oma aega ratsionaalselt? Ja seda ka ahju ehitades.

UNIVERSAL HM ahjusegu puhul kinnitan, et tegemist on parima seguga kasutamiseks ahjus ja ahjul kohtades kus ükski teine segu ei tööta. Kui pottsepal on vaja ahjupotte kiiresti fikseerida või kinnitada, siis Raidkivi toote valikust sobib selleks UNIVERSAL HM. Omas töös kasutame seda segu HBO+ krohvitavate 1000x500x30 ja 750x500x300 šamottplaatide ja CPA paigaldamiseks. Nende plaatide kinnitamist 20 minutist aeglasema ahjuseguga ei kujuta ette?

NB! Üks oluline fakt mis jäi mainimata. Ärge mitte kunagi kasutage UNIVERSAL HM ahjusegu ajalooliste ahjude uuesti kokku panekuks! UNIVERSAL HM ahjuseguga paigaldatud ahjupotte ei ole võimalik ühes tükis hiljem ahjust kätte saada!

Kõike paremat

Andrus Schults
Manused
Universal HM.PNG
Universal HM.PNG (176.88 KiB) Vaadatud 4426 korda
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Muideks sama lugu on selle HM seguga.See ei säilu .Liiga suured kotid minu jaoks 20 kg.Ütlevad küll ,et pane kaanega plastnõusse.Aga ikkagi ,kasutan seda vaid äärmisel juhul...
Palju neid kohti on ahjus ,kus seda segu vaja kasutada .Pottahjus - minu meelest polegi.Või pidasid sa silmas et võib klambrid ära jätta.......


Lugupidamisega
Viimati muutis Peetripoeg, 15 Jaan 2013, 17:48, muudetud 1 kord kokku.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Siis pead Andrus muutma teema eksitavat pealkirja.
"Revolutsioon uue pottahju ehitamises " Kui sa selles revolutsioonis kinni oled.
Ära pane pahaks aga.....
Revolutsioon.diktatuur,diskrimineerimine..........eestlasele ajavad sellised sõnad une peale.

Lugupidamisega
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Oki...tänud! Aga kas plaadile paisumisvuuki pole üldse vaja...nagu piltidid näitavad...?
Mille pärast ma seda küsin...asi selles, et olen mitmel korral näinud oma ( mitte minu) valatud plaadiga sellist vaadet,nagu pildil.
Manused
Sakslase ahi seest..jpg
Sakslase ahi seest..jpg (22.87 KiB) Vaadatud 4390 korda
Viimati muutis Robi 1, 15 Jaan 2013, 18:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Peetripoeg kirjutas:Muideks sama lugu on selle HM seguga.
Palju neid kohti on ahjus ,kus seda segu vaja kasutada .Pottahjus - minu meelest polegi.Või pidasid sa silmas et võib klambrid ära jätta.......


Lugupidamisega
-------------------------------------
Kas see on mingi nali või? Potid on ju seguga kinni + klambrid ja traat.
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust.
Robi.See jushamott plaat. Neid on katkiseid palju...Kas oled ka valumassist katkiseid valusid näinud? Mina vist paar..
Kui valumass õigesti kokku segada on sellega ok))
Lugupidamisega Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Koldes katkiseid HBO+ näinud.Vaevalt
Siis on need mehaaniliselt ära lõhutud.Küll aga olen näinud koldes katkiseid ( või kuidas nüüd võtta - praoga ) . silluseid, ka ülemisi katteplaate ridamisi.
Tõsi ta on et Valumass on olnud turul pea 20 aastat aga HBO+ vaid 2 aastat.
Seda pean küll tunnistama.
Ja ka valumassi kvaliteet sõltuvalt firmast väga erinev.Millest see tuleb ,ei tea.
Juhused ,kus kivineb ära 4 tunniga ja juhused kus 24 tunniga..........nagu öeldud tugevasti kinni see vist kuivsegu kokkusegamise vanuses.

Lugupidamisega
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:
Peetripoeg kirjutas:Muideks sama lugu on selle HM seguga.
Palju neid kohti on ahjus ,kus seda segu vaja kasutada .Pottahjus - minu meelest polegi.Või pidasid sa silmas et võib klambrid ära jätta.......


Lugupidamisega
-------------------------------------
Kas see on mingi nali või? Potid on ju seguga kinni + klambrid ja traat.
Õhkvaheta ahju korral ma klambritest loobuda ei julgeks. Küll aga, kui tegu ei ole ümarahjuga, võimaldaks selle segu kasutamine kiiremalt klammerdama asuda, pelgamata, et klamber poti kuidagi ära veaks. Õhkvahega ehitades julgeksin klambrid ära jätta.

Kindlasti on see segu väga hea vuugiga pottahju ehitamiseks, mille puhul saaks potiread rahulikult maas kokku panna ja siis paika tõsta. Nagu Ortneri esindajad enda analoogse segu kohta rääkisid, võimaldab taolise segu kasutamine vähendada ahju ehituseks kuluva töö mahtu kliendi kodus. Potiread pannakse töökojas mooduliteks kokku ja objektil käib ahju väliskesta paigaldus juba kiirelt. Ortneri tehnoloogia järgi kõib iga potirea peale veel gaasikindel nöör ja selle otsa siis järgmine potirida. See Nööri kasutamine võimaldab ahju hiljem vajaduse korral sektoritena lahti võtta. Sai koolitusel seda tehnikat proovitud ja toimib tõesti ladusalt.

Niisama lisana väike filmike taanlasest pottsepalt, kes jäädvustas oma külaskäigu Austria ametivendade juurde: http://www.youtube.com/watch?v=9iHuaKwbKeg Film annab hea ülevaate ühe väikese pottsepaettevõtte askeldustest sealkandis.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

No vot!
Siin ma kuulaksingi Andruse seletust,kus ma seda reaalselt kasutada saan pottahjude juures.
...Paisumisvärki siis ei jäägi.
...Kas ikka nii jäigalt võib potte kinnitada......

Või jättis Andrus jällegi olulise lisamatta (nag korra juba oli ) nüüd siis selle et see on õhkvahega pottahju jaoks.

Lugupidamisega
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10924
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andrus Schults kirjutas:Wolfshöher Tonwerke ahjuseguga "UNIVERSAL HM" kinnitatakse ahjupotid 20 minutiga.
- segu valmistamiseks ei kulu üle 15-20 minuti
- kuna segu tuleb ära kasutada maksimaalselt 15-20 minuti jooksul, siis segage valmis ainult vajalik kogus segu

Lihtne matemaatika ütleb, et 20minutit + 20minutit = 40minutit!
Kui pottsepp teeb tavalist segu 20 minutit, siis tööd teeb ta sellega arvatavasti 40 minutit. Kus on ajaline võit? Parandage kui eksin!
Kõik on ilus, aga ma ei saa aru, miks peaks pottsepp pool oma tööajast raiskama segu valmistamisele ja veel kaldun arvama, et see revolutsiooniline segu ei ole just odavama hinnaklassi otsast, pigem vastupidi.
Ja siis tuleb Sasha... märkuse peale, et „Aeg on raha“ kõlab levinud ütlemine... Väga arnoldrüütelikku juttu meenutas! Ei saanud targemaks, aga see võib olla minu ajuehituse viga, kuigi ei pruugi. :)
Ei tea miks näiteks Maybachide, Lamborginide ja muude teiste korralike autode valmistajad pole sellest hüüdlausest õppust võtnud.
On veel üks ütlemine: "Töö kiirus ja kvaliteet on pöördvõrdelised mõisted!" Ma kahjuks ei tea kui levinud on see ütlemine.

Olin hiljuti kodumaalt natuke kaugemal (Austrias) komandeeringus ja sain kohalikke siseviimistlusmaterjale proovida. Selmet võtta ämrist valmispahtlit, hakkasin kõigepealt kuivsegust paraja paksusega möginat tegema ja siis pidin 20 minutit kiiresti vehkima ja pidin raiskama aega ämbri pahtlijääkidest puhtaks tegemisele, uue segu tegema ja jälle 20 minutit kiiresti vehkima. Mul oleks selle tunni jooksul tunduvalt rohkem pahteldatud kui oleks olnud normaalse kuivamisajaga kuivsegu, valmispahtlitest rääkimata.

PS! Ei kirjutanud kommentaari selle toote halvustamiseks, vaid lihtsalt ühed öised uitmõtted.

Sina, kes sa lugesid praegu seda kommentaari, siis mul on kahju, et raiskasid oma aega selle läbilugemiseks, oleks võinud parem midagi kasulikumat nagu tööd teha või midagi eneseharivat nagu lugeda raamatut! :)
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Hommikut.
Andrus kirjutas,et vanu potte sellega kokkuliimida ei tohiks..Läheb monoliitseks kätte ja enam lahti ei saa.
Küsin siis niipidi,et kas uued potid saab siis lahti???)) Kuhu jääb siis see võlu,et aastakümnete pärast..Kui on vaja siis võtad pottahju lahti,vahetad sisu ära ja ..kütad veel rõõmuga.
Leevi kirjutas siin,et jäetakse paari milline nöör vahele ja ongi lahe....Vot ei ole lahe. Arvan,et pottahi ei ole peldiku sein mis on paari ,kolme millimeetrise vuugiga. Olles näinud neid ....Keeldun niimoodi tegemast. Kuidagi häbi hakkaks iseenda ees.Kui inimesed ei saa potitootmisega hakkama ja nn.Meistril poodub käeline tegevus ...siis hakatakse otsima uusi mooduseid.
Lugupidamisega meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Leevi »

meelisvaiksaar kirjutas:Hommikut.
Andrus kirjutas,et vanu potte sellega kokkuliimida ei tohiks..Läheb monoliitseks kätte ja enam lahti ei saa.
Küsin siis niipidi,et kas uued potid saab siis lahti???)) Kuhu jääb siis see võlu,et aastakümnete pärast..Kui on vaja siis võtad pottahju lahti,vahetad sisu ära ja ..kütad veel rõõmuga.
Leevi kirjutas siin,et jäetakse paari milline nöör vahele ja ongi lahe....Vot ei ole lahe. Arvan,et pottahi ei ole peldiku sein mis on paari ,kolme millimeetrise vuugiga. Olles näinud neid ....Keeldun niimoodi tegemast. Kuidagi häbi hakkaks iseenda ees.Kui inimesed ei saa potitootmisega hakkama ja nn.Meistril poodub käeline tegevus ...siis hakatakse otsima uusi mooduseid.
Lugupidamisega meelis Vaiksaar
Usun, et Andrus pidas silmas restaureeritavaid ahjusid, millede iga vähemalt sada aastat. Sada aastat peaks olema Eestis see piir, kus Muinsuskaitse mängu tuleb. Saksamaal peab ahi olema vähemalt kakssada aastat vana, et analoogsetel instantsidel huvi tärkaks. Restaureeritavate ahjude juures on keelatud kasutada materjale, mis ei võimalda ahju tulevikus uuesti algosadeks lahutada.

Meelis, Leevi ei kirjutanud, et "jäetakse paarimilline nöör vahele" nig Leevi ei kirjutanud ka, et "ongi lahe". Leevi kirjeldas põgusalt Austria firma Ortner tehnoloogiat. KSM moodulitest sisuga tehaseahjule passib säärane ehitusviis ideaalselt. Usu mind, nende ahjusid ei tule iga natukese aja tagant juppideks lahutada ja uuesti kokku panna. Ka ei leia ma, et üsnagi seeriatoodanguna valmiv ahi omaks mõnd sellist väärtust, mis tingiks nö pehmema tehnoloogia kasutamist. Iga asja jaoks on oma koht.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

See, et täna Wolfshöheri segud saadaval vaid suurtes pakendites on tõesti probleem. Olen selle teemaga tegelenud aga kas ka väiksemate pakenditeni kunagi jõuame lubada küll ei julge. Kahjuks on need kogused mida Eestisse tarnime võrreldes teiste turgudega nii väiksed, et väga suuri lootuseid selles suhtes ei hellita.
UNIVERSAL HM ahjuseguga ahjupotte paigaldades võib klambritest loobuda. UNIVERSAL HM-ga saab kasutades potikilde ahjupotte fikseerida ka vaid kohtades kus selleks vajadus. Sellisteks juhtudeks olekski muidugi parim nn väikepakend. Pottseppadel kes oma töös kasutavad CPA ja HBO+ plaate see muidugi probleem, sest nende materjalidega töötades läheb UNIVERSAL HM ahjusegu pidevalt vaja ja midagi kindlasti jääb alati üle.
Tegelikult tahtsin ma selle teema algatusega pottseppadele teada anda, et selline ahjusegu on üldse olemas ja millised omadused UNIVERSAL HM ahjusegul on. Kes kus ja kuidas kasutab või üldse ei kasuta üldse on juba iga meistrimehe oma asi. Lisaks veel vaid seda, et UNIVERSAL HM-ga saab liimida looduskive ka keraamikat kaminateel ja ahjudele kohtadesse kus pinnatemperatuur väga kõrge ja S2 markeeringuga plaadisegud ei pruugi detaile kinni hoida.

Raidkivi OÜ
Pärnu mnt 139E/2, 11317 Tallinn
tel +372 677 6977
faks + 372 677 6976
www.raidkivi.ee

uudised: http://et-ee.facebook.com/pages/Raidkiv ... 4565424731
http://www.facebook.com/pages/Kaminakod ... 8270545098
Manused
Universal HM ahjuseguga pottide paigaldus.PNG
Universal HM ahjuseguga pottide paigaldus.PNG (370.13 KiB) Vaadatud 4136 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

UNIVERSAL HM ja UNIVERSAL HKM segude kasutusvõimalusi ja omadusi tutvustati pottseppadele ka eelmise nädala Tartu koolitusel.
http://www.hein.cz/kachle-tradicni.php
Manused
Wolfshöher Tonwerke UNIVERSAL HM seguga kahheliring kokku.PNG
Wolfshöher Tonwerke UNIVERSAL HM seguga kahheliring kokku.PNG (275.58 KiB) Vaadatud 3765 korda
Wolfshöher Tonwerke UNIVERSAL HKM seguga täitekivid paika.PNG
Wolfshöher Tonwerke UNIVERSAL HKM seguga täitekivid paika.PNG (310.98 KiB) Vaadatud 3765 korda
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Hommikut.
Tartu koolitusel jäi kuskilt kõrva,et HBO võiks paigaldatud niimoodi olla,et seda ka vahetada saab.Eriti kolletes.
Kui nüüd ahi monoliitseks kokku liimida.Kasutada kogu sisus HBO d. Kas siis kui midagi juhtub võtad kuvalda ja viskad ahju välja?
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Andrus Schults kirjutas:UNIVERSAL HM ja UNIVERSAL HKM segude kasutusvõimalusi ja omadusi tutvustati pottseppadele ka eelmise nädala Tartu koolitusel.
http://www.hein.cz/kachle-tradicni.php
Miks see töö nii mäkerdatud peab saama :scratch: Kas tõesti käibki palja käega edasi ka koolitustel :shock: Tööriistad on inimese abilised, mitte vaenlased kui neid õppida kasutama. Koolitajad peaksid seda tegema aga ilmselt ei oskagi. :scratch:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Revolutsioon pottahju ehituses - UNIVERSAL HM

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Teadja on super. Tema teadmata ja nägemata ei juhtu midagi. Ainuke asi, et ta sittagi ei oska näha ja sellest tema lõputud materjalid süüdimatuks laamendamiseks pottsepafoorumis. No ei ole sa ju pottsepp, mis parata. Seepärast sa muhvigi ei jaga mis ja kuidas ja miks just nii on tehtud. No olid IV kati pottsepp, siis olid aga täna sa ju sellest mälestusest ennast enam ära ei toida. Kõik sinu vastused tulevad nagu aju- ja nägemispuudega inimeselt.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta