Õhksoojuspump

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Emotikonid
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :D :grin: :) ;) :wave: :hello: :scratch: :jooma :bye: :glare: :eek: :( :good: :this: :thumbsup: :hug: :lol: :shock: :cray: :cool: :blackeye: :banghead: :amen: :yahoo: :doh: :write: :beee: :beg: :blink: :clapping: :P :confused: :rotfl: :cry: :blush:
Rohkem emotikone

BBkood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Emotikonid on SEES

Teema ülevaade
   

Expand view Teema ülevaade: Õhksoojuspump

Re: Õhksoojuspump

Postitas mclimate » 21 Mai 2018, 14:37

Tiit13 kirjutas:
03 Nov 2017, 09:18
onusnooker kirjutas:
22 Okt 2017, 00:51
Tiit13 kirjutas:
13 Okt 2017, 09:40
onusnooker kirjutas:
03 Mär 2017, 21:51

Mida sellest Melissast arvata?

Keegi eespool kirjutas Mitsubishi kohta et võiks juurde sebida: Wi-Fi interface, mida see siis paremaks võiks teha? Juhul kui puudub, minu ÕS seadmel see vigur Wi-Fi interface puudub.
Sai see Melissa võetud ja voilaa - töötab. Päris pull vidin. Selle raha eest pole mõtet ise mingite Arduinodega jaurama hakata. Esmamulje hea, konfimine lihtne. Ja mis peamine, teeb seda, mida vaja: küttegraafik kas igaks päevaks eraldi või lihtsalt ON/OFF graafik valitud päevadel. Saab ka nö geolokatsiooni põhjal juhtida, et määrad, kui kaugel kodust (km) hakkab tööle. Nii minnes kui tulles.

No siis pole paha, ma oma ÕSP ei saa eriti midagi seadistada või siis kui määran peab iga päev uuesti puldilt määrama, nii alg kui lõpu ajad. (Mitsubishi Electric 35VABH) Üks hea asi vähemalt on, et praeguseni pole pidanud seda ÕSP üldse tööle panema, väljas üsna soe veel.
Täpselt selle päras pidingi selle vidina ostma, vahetult enne pikemat äraolekut, et temp toas liiga madalaks ei jääks. Enne reisi tegin ühe öise (odava elektrihinna) vööndi mõnetunnise küttetaimeri. Reisil olles ja ilmateadet uurides tegin ühe küttesessiooni ka päevasele ajale. Kusjuures vidinas on sees oma temp/hum andur, mille kaudu saab äpist näha hetke tempi ja niiskuse % toas. Ja toimis. Ainus vimka on, et ÕSP siseosa toimib heat rezhiimis nö "swing" modes, st liigutab õhujuga horisontaalis/vertikaalis. Ja seda ei saa vist ka muuta, olen juba suhelnud. Saab küll defineerida custom commande, pean neid proovima. Mul oleks just vaja, et ei kütteõhu suund oleks otse ja horisontaalis. Puhumine mind ei häiri, kuna seade toimetab siis, kui kedagi pole kodus..

Hey Guys!
MClimate here, creators of Melissa. Sorry for not speaking Estonian : )
We are happy you mentioned a couple of the functions of Melissa. btw, if you want to purchase Melissa from our website, you can use the special code I created for you: EHITUSFOORUM to get 15% discount : )

If you have any questions, let us know. We'll try our best to keep up to date related the comments : )

Re: Õhksoojuspump

Postitas kruvi keeraja » 05 Apr 2018, 21:15

precipice kirjutas:
05 Apr 2018, 16:40See kallis moderne elektriseadeldis on loll.
- Taimer on pea olematu
- Tundub, et 8C funktsioon jahutab 8C peale!?! 8C režiimil alustab jaheda õhu puhumist majja, mida ma tahaksin võimalikult kaua soojana hoida.
Uuri kasutusjuhendit. seade ei jahutada kui on kütte reziimis. minul Daikin ja sellel 3 reziimi:
AUTO: kütab v jahutab et saavutada sobiv temp
Jahutus. ainult jahutab soovitud tempini, alla selle ei küta juurde
Küte: ainult kütab. kui toa temp on suurem siis lihtsalt ei küta kuni ruumi temp langeb soovitud tasemeni.
Taimeri kohapealt pean enda oma kiitma saab panna päevas mitu kellaaega mil ruumi temp muutub ja seda iga päeva kohta.
Näide: hommikul 7,30 kui kõik on lahkunud alandab tempi, näiteks 18 või 16 kraadini sama päev kell 16 hakkab kütma, et saavutada 22 kraadi temp toas. ja õhtul lükkab ennast ööreziimi sobival kellaajal. Nädalavahetusel hoiab jälle päev läbi kõrgemat tempi.
iga päeva kohta oli piiratud arv tegevusi, ei saa iga tunni tagant muuta.

Kel veel suurem nuti sõltuvus, siis saab seadme ühendada IFTT äpiga (eeldab wifi olemasolu ja veidi mässamist) aktiveerides telefonis GPS saad määrata mis hakkab juhtuma kui sinu asukoht muutub, näiteks lahkud kodust, siis pump lülitub välja või muudab tempi, kodule lähenedes jälle vastupidi jne.

Re: Õhksoojuspump

Postitas tormy » 05 Apr 2018, 20:25

Garaaži või laoruumi kütteks ÕSP on OK, eluruumide jaoks kindlasti mitte. Pgem sooviks et ka teenindusettevõtetes neid ei oleks, päris rõve on istuda kusagil ootesaalis ja kannatada pähe puhuvat õhku. :twisted:

Re: Õhksoojuspump

Postitas Käsn » 05 Apr 2018, 20:02

Ma võtan oma garaazi kütteks ka Toshiba , aga selle uuema Daisekai 9 .
http://toshibaeesti.ee/soojuspumbad/toshiba-premium/

Jutt on lihtsalt nii ilus, et ma ei hakkagi muid uurima.

Re: Õhksoojuspump

Postitas precipice » 05 Apr 2018, 16:40

Väike ülevaade tootest
Toshiba RAS-35G2KVP-ND/RAS-35G2AVP-ND ehk DAISEIKAI 8
Hind oli 1360€ koos paigaldusega

Esiteks hämmastab see siin leviv arvamus, et õhk-õhk on mingi traktorist saastapuhur. Pole kindel kelle lobitööd nad teevad oma mõttetu arvamuse kordamisega.
Õhk-õhk on kahjuks parima tasuvuse suhtega elektrikütteseade ja üldiselt hea lahendus avatud ehitusega majas. Jah vesi-vesi vms kindlasti saavutab talvel parema kasuteguri, kuid kahtlen, et need seadmed oma äratasumise perioodi üle elavad.
Ja kui ÕSP saab hakkama ruumi kütmisega, siis ta enamus ajast vaikib või puhub peaaegu hääletult (vähemalt antud mudeli puhul).

Tegu on vähe soojustatud 70m2 suhteliselt avatud ehitusega majaga. Lisaks on kütteks väike pioneer, mis katab mingi 30% soojus vajadusest. ÕSP enda numbrid olid sellised viimastel kuudel:
okt 48 kWh nov 113 kWh dets 176 kWh jan 211 kWh veebr 332 kWh mär 284 kWh

Plussid:
Maja on saanud köetud keskmiselt 25€ kuus elektriga. Parem kasutegur külmemal ajal
Nii sise osa kui välis osa on vaiksed. Loodame et see püsib nii.
Mugav ja baas funktsionaalsus lihtne ning toimiv.
Madala temp funktsioon 8-13C
2 eri suunaline puhumine
Ei esinenud mingeid probleeme ka 2018 veebruaris kus oli -25 platsis

Miinused:
Nii sise osa kui välis osa on suured kobakad.
Kui maja on vaja üleskütta madalalt tempilt, siis on muidugi ka müra ja tuuled palju võimsamad.
Sulatamine on valjum.
See kallis moderne elektriseadeldis on loll.
- Taimer on pea olematu
- Tundub, et 8C funktsioon jahutab 8C peale!?! 8C režiimil alustab jaheda õhu puhumist majja, mida ma tahaksin võimalikult kaua soojana hoida.

Kokkuvõtvalt see Toshiba tundub olevat oma töö vaiksemalt ära tegev ja usaldusväärne seade, kuid ei hiilga mingi innovatiivsusega.
Uuritud sai pikalt enne ostu. Vähemalt Lõuna Eesti müüjad on 0 teadmistega või nad varjavad neid väga hästi :) Tasub ise uurimist teha ja lugeda tootja dokumentatsiooni, mis on samuti poolik ja ebastandardiseeritud. Lisaks on kolmandate osapoolte ülevaated. Võitjaks jäi Toshiba kasuteguri pärast ja kuna mitmest allikast laideti Daikini vastupidavust. Konkureeriv Mitsubishi toodab suuremat sooja madalal temperatuuril aga ohverdab selle nimel kõvasti kasutegurit aasta läbi. Üldiselt endiselt kehtib "vali ammu teadatuntud tootja". Ilma andmete ja inimeste kogemusteta toode on loterii.
Annan teada kui tulevikus mingi probleemid tekkivad.

Re: Õhksoojuspump

Postitas sokolaad » 17 Mär 2018, 13:44

sokolaad kirjutas:
30 Juul 2017, 00:43
/.../ kui kellelgi on vaja vasakpoolse auguga daikini siseosa katet(ftxls35k3), siis ma võin anda(ise ei pea siis lõikamisega vaeva nägema), aga vastu tahaks lõikamata või siis parempoolse auguga katet (kui on hästi lõigatud)
up

Re: Õhksoojuspump

Postitas Fram » 03 Mär 2018, 18:15

Külaline kirjutas:
19 Veebr 2018, 20:27
Fram kirjutas:
12 Veebr 2018, 00:37
Mina soovitan PROKLIIMA OÜ. Väga pädevad ja ei müü saasta!
Muidugi tuleks valida firma, mis aint pool aastat turul. Tasuta reklaami otsides saastab foorumit mittepädev müügimees,
Kle uuri mis mehed seal töötavad! Ära risusta teemat ise anonüümne sigitis!

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 19 Veebr 2018, 22:38

Kuidas ei müü saasta kui ÕSP ise ongi saast. :scratch:

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 19 Veebr 2018, 20:27

Fram kirjutas:
12 Veebr 2018, 00:37
Mina soovitan PROKLIIMA OÜ. Väga pädevad ja ei müü saasta!
Muidugi tuleks valida firma, mis aint pool aastat turul. Tasuta reklaami otsides saastab foorumit mittepädev müügimees,

Re: Õhksoojuspump

Postitas Dilemma » 16 Veebr 2018, 22:46

Kellelgi kogemusi uuemate mudelite Toshiba Daiseikai 9 RAS35 või Daikin FTXTM40M-ga? Soov paigaldada uude 100m2 avatud planeeringuga 1.5 kordesse majja, toetav küte salvestav ahi.

Re: Õhksoojuspump

Postitas Fram » 12 Veebr 2018, 00:37

Mina soovitan PROKLIIMA OÜ. Väga pädevad ja ei müü saasta!

Re: Õhksoojuspump

Postitas xil » 30 Jaan 2018, 10:09

https://issuu.com/mediaview/docs/vuab_v ... stest_2010 - siin lk.6 on mingid reaalsed mõõtmised näidiseks. Graafikute jõnkse mõjutab mõõtetäpsus, välisseadme "radika" pindala ja installitud tarkvara - alates mis temperatuurist ning kui tihti sulatustsükleid tegema hakatakse jms., aga tendents on selge - pumbad, mis on +7C juures paremad, on ka -10C juures paremad. Reaalelus mõjutab veel konkreetse päeva õhuniiskus.
See, et soojusvõimsus külmaga langeb, pole mingi katastroof - pump tuleb valida selline, et külmaga võimsust jaguks, st. vähemalt 2x suurema nimivõimsusega, kui maja soojavajadus külmaga on, mitte müügimeeste kiidulaulu põhjal a la "spetsiaalselt põhjamaade jaoks tehtud".

Re: Õhksoojuspump

Postitas meelis11 » 29 Jaan 2018, 09:12

miksik kirjutas:
28 Jaan 2018, 19:31
meelis11 kirjutas:
26 Jaan 2018, 09:37

Päris nii vist ikka ei ole, et võtame pumbad ja vaatame nende COPi 7/35 temperatuuride korral ja võime öelda, et kui kui ühel on COP 5.0 ja teisel 4.5, siis on esimene pump iga ilmaga kindlasti parema COPiga ja parema väljundvõimususega kui teine pump. Üks pump on optimeeritud testides näitama võimalikult suurt COPi (aga külmaga jääb seega näiteks võimusust väheks), teine aga optimeeritud töötama näiteks miinuskraadidega - sellele teise võib võimsus olla -10C juures parem ja kokkuvõttes on reaalne energia tarbimine miinustega väiksem kui esimesel. Ehk siis tuleb pump valida vastavalt kasutusvajadusele (mis kliimas on kõige optimaalsem)

Testid reeglina näitavad teisi numbreid kui dekrareeritud COPid (mis vist ei võta sulatusi ja põhjasulatuskaableid arvesse?), smauti nagu autode küttekulud on reaalsuses suuremad kui andmetes.
Kas oleks võimalik täpsustada, millise firma milline mudel on üks, ja milline on tema COP -10C juures ja millise firma milline mudel on teine ja milline on tema COP -10C kraadi juures? Ma sellepärast küsin ,et ise loobusin õhk-vesi pumbast just sellepärast, et minu subjektiivne mulje oli, et kõigil mudelitel langeb COP -10C juures enam-vähem kahele. Kui optimeerimise tulemus väljendub neli kohta pärast koma ,siis see minu jaoks midagi ei muuda. Seega paluks võimalusel konkreetseid mudeleid ja nende COP -10C juures.
See oli lihtsalt näide ilma konkreetsete mudeliteta.
Aga kui endale ÕV pumpa valisin, siis vaatasin nii COPi -10C ... -15C juures ja samuti ka väljastatavat võimsust.
Valikus oli Nibe split 8kW ja Daikin Altherma LT 8kW. Paberite järgi sooja-ilma COP (+7/35) oli Nibel vist parem, ei mäleta küll kui palju (erinevus 0.2 ... 0.5 COP vahemikus), kuid Nibel kadus -15C juures pool küttevõimsusest, Daikinil oli see number palju parem - kaotas vist 30% küttevõimsuset. Seega Nibe oleks pidanud võtma klass kangema (10 või 11kW). Kui uskuda Daikini menüüs olevat tarbitud ja toodetud energiat, siis nende järgi on reaalne COP koos sulatustega 2.6 kandis, seda isegi -10C juures nagu siin vahepeal oli, praeguste ilmadega on 2.7 või pisut alla.

Re: Õhksoojuspump

Postitas miksik » 28 Jaan 2018, 19:31

meelis11 kirjutas:
26 Jaan 2018, 09:37

Päris nii vist ikka ei ole, et võtame pumbad ja vaatame nende COPi 7/35 temperatuuride korral ja võime öelda, et kui kui ühel on COP 5.0 ja teisel 4.5, siis on esimene pump iga ilmaga kindlasti parema COPiga ja parema väljundvõimususega kui teine pump. Üks pump on optimeeritud testides näitama võimalikult suurt COPi (aga külmaga jääb seega näiteks võimusust väheks), teine aga optimeeritud töötama näiteks miinuskraadidega - sellele teise võib võimsus olla -10C juures parem ja kokkuvõttes on reaalne energia tarbimine miinustega väiksem kui esimesel. Ehk siis tuleb pump valida vastavalt kasutusvajadusele (mis kliimas on kõige optimaalsem)

Testid reeglina näitavad teisi numbreid kui dekrareeritud COPid (mis vist ei võta sulatusi ja põhjasulatuskaableid arvesse?), smauti nagu autode küttekulud on reaalsuses suuremad kui andmetes.
Kas oleks võimalik täpsustada, millise firma milline mudel on üks, ja milline on tema COP -10C juures ja millise firma milline mudel on teine ja milline on tema COP -10C kraadi juures? Ma sellepärast küsin ,et ise loobusin õhk-vesi pumbast just sellepärast, et minu subjektiivne mulje oli, et kõigil mudelitel langeb COP -10C juures enam-vähem kahele. Kui optimeerimise tulemus väljendub neli kohta pärast koma ,siis see minu jaoks midagi ei muuda. Seega paluks võimalusel konkreetseid mudeleid ja nende COP -10C juures.

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 26 Jaan 2018, 09:42

Külaline kirjutas:
26 Jaan 2018, 09:12
Ei hakka üle piiri minema.
Efektiivsus mõistliku hinna eest on alati teretulnud.
20-ndate aastate paremad sõiduautod võtsid kah 30 liitrit sajale.
Ka kolm korda vähem küttepuid metsas teha on kõva aja kokkuhoidKütmise aja kokkuhoid samuti.
.
Kusjuures olen lugenud, et 15hP mootoriga autod, arendasid kiirust sõites mööda tolleaegseid kruusateid, kuni 100km/h.
:hello:

Re: Õhksoojuspump

Postitas meelis11 » 26 Jaan 2018, 09:37

xil kirjutas:
24 Jaan 2018, 10:50
Kõigil SPdel kukub kasutegur ja väljundvõimsus -10C..-15C juures ~poole peale võrreldes +7C-ga, ~+22C toatemperatuuri puhul. See pole seotud mitte niivõrd tootja andmelehega, pigem füüsika seadustega: +7C - 22C = -15C, -10C - 22C = -32C, ehk siis töö, mida SP tegema peab, on üle 2x suurem. Neil SPdel, mille kasutegur on -10C puhul teistest kõrgem, on ta teistest kõrgem ka +7C puhul.
Päris nii vist ikka ei ole, et võtame pumbad ja vaatame nende COPi 7/35 temperatuuride korral ja võime öelda, et kui kui ühel on COP 5.0 ja teisel 4.5, siis on esimene pump iga ilmaga kindlasti parema COPiga ja parema väljundvõimususega kui teine pump. Üks pump on optimeeritud testides näitama võimalikult suurt COPi (aga külmaga jääb seega näiteks võimusust väheks), teine aga optimeeritud töötama näiteks miinuskraadidega - sellele teise võib võimsus olla -10C juures parem ja kokkuvõttes on reaalne energia tarbimine miinustega väiksem kui esimesel. Ehk siis tuleb pump valida vastavalt kasutusvajadusele (mis kliimas on kõige optimaalsem)

Testid reeglina näitavad teisi numbreid kui dekrareeritud COPid (mis vist ei võta sulatusi ja põhjasulatuskaableid arvesse?), smauti nagu autode küttekulud on reaalsuses suuremad kui andmetes.

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 26 Jaan 2018, 09:12

Ei hakka üle piiri minema.
Efektiivsus mõistliku hinna eest on alati teretulnud.
20-ndate aastate paremad sõiduautod võtsid kah 30 liitrit sajale.
Ka kolm korda vähem küttepuid metsas teha on kõva aja kokkuhoidKütmise aja kokkuhoid samuti.
.

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 26 Jaan 2018, 07:39

Külaline kirjutas:
26 Jaan 2018, 07:15
Inimese küttevõimsus on u. 100 W. Kui toas külm on, on vaja rohkem inimesi sinna paigutada.
Kunagi oli passiivmaja teemas, et isegi lemmikloomad arvestatakse sisse. Sellega seoses tekkis mul küsimus, et kas blondiinide käekotikoerad ja dogid on sama küttevõimsusega. Sama peaks kehtima ka inimloomade puhul, et kas anoreksik ja väga-väga tugevas ülekaalus olevad inimloomad on sama küttevõimsusega.
Milleks mulle majja kostilisena lisaks 120+kg eluskaaluga ämma koos kahe suure dogiga vaja kui saaks lisasooja vaid oma pere toidumenüü reguleerimisega? ;)
Need minu eileõhtuste uitmõtete idee on selles, et inimesed hakkavad kokkuhoiuga vaikselt üle piiri minema.

Urmas

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 26 Jaan 2018, 07:15

Inimese küttevõimsus on u. 100 W. Kui toas külm on, on vaja rohkem inimesi sinna paigutada.

Re: Õhksoojuspump

Postitas Külaline » 26 Jaan 2018, 00:56

onusnooker kirjutas:
26 Jaan 2018, 00:13
Inimesel väljast mõõtes vist ei ole temp 36.5C
Elavhõbeda termomeetriga(kraadiklaas) näitab kahe nahavoldi(kaenlaauk) vahel minul küll sellist temperatuuri ja ega ühest august väljutades see hetketemperatuur madalam pole, tuleb vaid kinni püüda. :)

Urmas

Re: Õhksoojuspump

Postitas onusnooker » 26 Jaan 2018, 00:13

Inimesel väljast mõõtes vist ei ole temp 36.5C

Re: Õhksoojuspump

Postitas Urmas » 26 Jaan 2018, 00:09

Külaline kirjutas:
26 Nov 2017, 11:14
Hiid kirjutas:
02 Mär 2017, 18:55
Naised saunas rääksiid et olevat tänapäeval ka COP 7 pump? Vastab tõele või?
Googeldades saab COP 7 Alibabast.

Eestis pakutakse vist ainult SCOP 6,2?
Lugedes neid kahte tsiteeritut jäin mõttesse, aga ühe konsultandiga(Ballantines) vesteldes jõudsime ühe hiilgava lahenduseni, kuidas seda COP/SCOP arvu veel suuremaks saada ilma liigsete kulutusteta.
Mida inimene vajab? Et kõht oleks täis ja toas soe. Kui keskmine toatemperatuur on ca 22 kraadi, inimene hingab nii või naa ja inimese kehatemperatuur on keskmiselt 36,5 kraadi, siis inimene võiks ju ise olla soojusvaheti ehk õhk-õhk soojuspump! Tuleb ainult aktiveerida mõningad seedeorganite tegevused ja välja tuleb tohutul hulgal 36,5 kraadist õhku. Ei ole matemaatikas eriti tugev(peale raha lugemise), aga keegi võiks ajaviiteks COP arvu välja arvutada. Ainuke miinus, mis tuleks lahendada, on selles väljutatavas õhus leiduvate ebameeldivate aromaatsete ühendite neutraliseerimine läbi mingite filtrite. Noh, saab toas olema kerget tuult meenutav õhu liikumine, aga näiteks 22 kraadise soojal suvepäeval aias istudes on kerge briis isegi meeldiv.
Idee sobiks eriti häid naabrite vahelisi suhteid omavate paarismajade omanikele, et ühel päeval keedab paarimaja peredele hernesuppi üks naaber ja järmisel päeval hapukapsasuppi teine naaber. Soojemate ilmadega võib menüü vahelduda.

Re: Õhksoojuspump

Postitas xil » 24 Jaan 2018, 10:50

Kõigil SPdel kukub kasutegur ja väljundvõimsus -10C..-15C juures ~poole peale võrreldes +7C-ga, ~+22C toatemperatuuri puhul. See pole seotud mitte niivõrd tootja andmelehega, pigem füüsika seadustega: +7C - 22C = -15C, -10C - 22C = -32C, ehk siis töö, mida SP tegema peab, on üle 2x suurem. Neil SPdel, mille kasutegur on -10C puhul teistest kõrgem, on ta teistest kõrgem ka +7C puhul.

Re: Õhksoojuspump

Postitas meelis11 » 24 Jaan 2018, 09:59

xil kirjutas:
24 Jaan 2018, 09:52
edvard. kirjutas:
22 Jaan 2018, 22:18
Tere.
Südasuveks tulevad müüki Gree uued R32 freooniga töötavad õhksoojuspumbad ( nii väidavad edasimüüjad ) , küttevõimekus pidi olema kuni -32 kraadi. Elame näeme.
See nägemise värk on kahtlane - 21.sajandil pole Eestis nii külma ilma kordagi olnud ning kliima soojeneb..
Kasulik oleks, kui tal -10C kandis kasutegur kõrge oleks, kuid kasutegur -10C juures ning kompressori võime -32C juures ringi käia ei oma tugevat seost.
On ikka nii külma ilma olnud, 2012 aasta jaanuari lõpus oli mõnes Eesti punktis -35 külmakraadi öösel. Tallinnas võibolla tõesti ei ole, Jõgeva kandis on tavaliselt talve külmarekordid, rannikuäärsed alad on soojemad.

Aga jah, selle kraadi järgi võibolla tõesti pumpa ei tasu valida, ma vaataks millel kasutegur -10...-15 vahemikus on korralik ja ka küttevõimsust peab veel piisavalt olema. Mõnel kukub pool võimusest juba ära sellise külmaga.

Re: Õhksoojuspump

Postitas xil » 24 Jaan 2018, 09:52

edvard. kirjutas:
22 Jaan 2018, 22:18
Tere.
Südasuveks tulevad müüki Gree uued R32 freooniga töötavad õhksoojuspumbad ( nii väidavad edasimüüjad ) , küttevõimekus pidi olema kuni -32 kraadi. Elame näeme.
See nägemise värk on kahtlane - 21.sajandil pole Eestis nii külma ilma kordagi olnud ning kliima soojeneb..
Kasulik oleks, kui tal -10C kandis kasutegur kõrge oleks, kuid kasutegur -10C juures ning kompressori võime -32C juures ringi käia ei oma tugevat seost.

Üles