Platesaag

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Emotikonid
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :D :grin: :) ;) :wave: :hello: :scratch: :jooma :bye: :glare: :eek: :( :good: :this: :thumbsup: :hug: :lol: :shock: :cray: :cool: :blackeye: :banghead: :amen: :yahoo: :doh: :write: :beee: :beg: :blink: :clapping: :P :confused: :rotfl: :cry: :blush:
Rohkem emotikone

BBkood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Emotikonid on SEES

Teema ülevaade
   

Expand view Teema ülevaade: Platesaag

Re: Platesaag

Postitas ifffff » 16 Veebr 2018, 09:41

Eks seal on nii ja naa. On vahest ka suht naljahinnaga asju liikunud.

Re: Platesaag

Postitas rokikas » 15 Veebr 2018, 22:34

ifffff kirjutas:
13 Veebr 2018, 14:02
Tasub vaadata vineerimaailma lehte. Seal on jääke päris hea hinnaga müügis.
Vähemalt mõned ajad tagasi maksid seal jäägid, kui ruutmeetreid kokku lüüa, sama palju nagu täis lehed. Võit seisis lihtsalt selles et kui riba vaja siis ei pidanud tervet suurt tahvlit seisma ostma.
Äkki tänaseks suhe muutunud soodsamaks. :unsure:

Re: Platesaag

Postitas tequila » 14 Veebr 2018, 10:30

Endal on Scheppach TS 310, see on eespooltoodud TS 120 analoog. Julgeks soovitada piiratud eelarve korral. Sedasama saage müüakse erinevate nimede all (k.a. Tööriistamarketis).

Mis on probleemsed kohad-

Tõstumehhanism. Tahab pidevat kontrollimist ja tarvidusel pingutamist, muidu tekib külgsuunaline lõtk. Samas, arvestades kui primitiivne see lahendus on (2 plekitükki mida tõmmatakse 4 poldiga üksteise vastu), töötab kokkuvõttes hämmastavalt hästi. Muidu reduktorita induktsioonmootor, mitte midagi seal p.... minna ei ole. Primitiivsuse tipp.

Ketta insert. Plastmassist suvaline kärakas ja plaadi pinnast madalamal, mõistlik teha ise korralik. Kui ei viitsi, tuleb lihtsalt teipi alla toppida, kärab kah.

Laiendus... no ma ei tea. Sinna kuhu ta mõeldud on (paremale poole), täiesti mõttetu. Tegin kinnitusaugud vasakule, saab tarvidusel veidi laiemat plaati lõigata (see saag ei sobi laia materjali lõikamiseks, piiraja ulatus on vaid ilma laienduseta osa. Samamoodi on juhtrelss lühike. On olemas ka pika relsiga analoog).

Mida kindlasti ostes tähele panna, piiraja kinnitus peab olema lingiga. See on töötav variant. Lahtine ots paindub läbi, aga midagi hullu ei ole. Osadel mudelitel on piiraja kinnitus kehva (vist 120 O oli see)

Miks aga see saag, mõõtmed ja mass, sellega saab üsna mõistlikult juba veidi jämmedamate asjadega toimetada. pikem jupp 45x195 on seal nuusata (nt aknalengile valtsi lasta, no problemo). Samas on ta siiski mobiilne ja tarvidusel liigutatav. Mul ei oleks olnud valatud platega formaadikaga mitte midagi teha (lihtsalt ruumi ei ole ja kasutust ka mitte piisavat). Ja ta on 100% metallist, tuuni ja tee ümber kuidas tahad. Need plastmassist "lauasaed"... no ma ei tea... rahaga pole midagi mõistlikku teha?

Plate on plekist, aga see on minu arust kõige väiksem probleem. Igatahes on ta sirge ja piiraja on võimalik täpselt 90 kraadi peale reguleerida (mootor on liigutatav).

Aga kindlasti arvestada seda, et ta ei ole kõigeks kasutatav. Käsiketas, pingiga miiukas, sukel ja väike lint on ka endal olemas, kõige rohkem saab miiukas tegevust. Ja järgmisena siis see saag.

Tegevus on kodune meisterdamine ja remont.

Re: Platesaag

Postitas Urmas » 13 Veebr 2018, 20:27

Omalt poolt lisaks ühe väikese soovituse, mida nimelt vaadata just juhtlati fikseerimise osas. Minu mäletamist mööda Makita lauasael oli see ainult eest ja tagaots kippus pikapeale töllerdama, kuid Boschi omal oli juhtlati fikseerimine mõlemast otsast. Sedasama võiks jälgida ka odavama otsa platesaagide puhul.

Re: Platesaag

Postitas maisalup » 13 Veebr 2018, 19:41

See 284 eurine tööriistamarketi saag on täitsa asjalik pühapäeva nokitsejale.
Ise piinan seda odavat tööriistamarketi höövel/paksusmasinat, olen saanud sealt mootorist ka kärsahaisu välja 200mm laiuste laudadega, kuid samas pisemaid juppe töötoas paras hööveldada. Selline paras jupp selle höövlile on 100mm lai ja kuni 1,5 meetrit pikk, mina olen selle höövliga aga läbi lasknud maks 3,2meetrise 100x100mm prussi. Oma hinna eest asja kui palju ja kuna mul palju ruumi ei ole, siis meeldib nende pisikeste asjade juures, et peale töö lõpetamist saan asja riiulisse eest ära tõsta mitte ei pea omama tootmishoonet kus need masinad laiali on. Olen valmis teinud puit aknad ja liiminud kokku liimkilpe mille jaoks materjali kalibreerinud just selle nikerdisega.
Kui lihtsalt kodus hobikorras pühapäeviti teed puutööd, siis võta tööriistamarketi saag, kui aga veidi rohkem kvaliteeti soovid, võid ju 500eurise väikese makita sae, kuid tegumood on sama nagu tööriistamarketi omal ja on kahtlus, et on isegi samalt liinil tulnud...
Nende asjadega on nii, et kohe poes lase pakendist välja võtta ja vaata üle, et kõik osad on terved ja sirged.
Esimese höövli viisin ka poodi tagasi kuna höövli plate oli vibus ja korpus puruks, arvatavasti oli kuskilt alla kukkunud. Teise mõõtsin poes juba joonlauaga üle ja kolmas höövel mis pakist välja võeti oli ok, nagu vene toodang, et kui on olnud tehases esmaspäev, siis pole kõige parem kvaliteet ja mida nädala lõpu poole, seda sirgem =)

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 13 Veebr 2018, 15:02

Külaline kirjutas:
13 Veebr 2018, 10:37
Külaline kirjutas:
13 Veebr 2018, 09:55
mõte vahva aga pildiloleva platesae tegemiseks kulub korralikku vineeri ja muud materjali paar korda ohkema raha eest kui sae soovija soovib välja käia. :mrgreen:
ei pea kullast tegema, kaks plaati kõige odavamat exterior männivineeri 21mm paksust maksab 60 euri
savist ei taha voolida või? :lol: arvesta juurde ka muud asjad, nagu kruvid, liim, transport, elektri- ja ajakulu, käsiketassae ning saad enam-vähem sama summa, mis lippadi-loppadi platesaeke valmiskujul maksab. :mrgreen: kui räägime kõneksolnud odavsaepinki ületava tööriista iseehitamisest, siis pealmine osa tegemiseks on minimaalselt kas filmivineer või veel parem mingi lamineeritud vineer miinimumpaksusega 30mm. vastasel juhul tõesti minge poodi ja ostke kõige odavam saekökats, mis seal leidub ning ärge hiljem halage.

Re: Platesaag

Postitas ifffff » 13 Veebr 2018, 14:02

Kui ma teeks, siis ainult filmivineerist. Tasub vaadata vineerimaailma lehte. Seal on jääke päris hea hinnaga müügis.

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 13 Veebr 2018, 10:37

Külaline kirjutas:
13 Veebr 2018, 09:55
mõte vahva aga pildiloleva platesae tegemiseks kulub korralikku vineeri ja muud materjali paar korda ohkema raha eest kui sae soovija soovib välja käia. :mrgreen:
ei pea kullast tegema, kaks plaati kõige odavamat exterior männivineeri 21mm paksust maksab 60 euri

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 13 Veebr 2018, 09:55

mõte vahva aga pildiloleva platesae tegemiseks kulub korralikku vineeri ja muud materjali paar korda ohkema raha eest kui sae soovija soovib välja käia. :mrgreen:

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 12 Veebr 2018, 10:10

rokikas kirjutas:
12 Veebr 2018, 09:45
Kui ruumiga pole priisata ja põhiliselt plaatmaterjali lõigata vaja siis on üheks lahenduseks ka sukelsaag. https://www.axminster.co.uk/bosch-gkt-5 ... g-ax872669
sukelsaed saadeti siin juba **** aga vaieldamatu sukelsaagide kunn, kallima festooli järgi on https://www.axminster.co.uk/makita-sp60 ... r-ax656310 . Endal on sama juba aastaid ning ei jää ükski liist, töötasapind, mööblijupp mm täpsusega lõikamata. Esimese tööna tee

Neid platesaage (ka sukelsaage) saab võtta rendist prooviks ja kodus järgi proovida mis sobib, kui nende odavama otsa omadest valida, siis võtagi kõige võimsam ja millel laud vähem tudiseb muud seal valida ei ole.

Re: Platesaag

Postitas rokikas » 12 Veebr 2018, 09:45

Kui ruumiga pole priisata ja põhiliselt plaatmaterjali lõigata vaja siis on üheks lahenduseks ka sukelsaag. https://www.axminster.co.uk/bosch-gkt-5 ... g-ax872669

Re: Platesaag

Postitas Prill » 12 Veebr 2018, 08:23

Kompromissvariandina on võimalik ringi vaadata kasutatud saagide suunas, kus võib 3-400€ eest saada kobedama tüki, või siis poe 300€ saada kasutatuna poole odavamalt. Leidub ju neid teisigi, kes on ehituse ajaks omale tööriistu ostnud, mis hiljem seisma jäänud, enamusel kogub tööriistapark tolmu, mõned panevad vähekasutatu müüki.

Re: Platesaag

Postitas kruvi keeraja » 12 Veebr 2018, 08:08

Mina ei ole Iffiga päris nõus. JAh need 300 eurosed pingid pole täpsed, aga kui selle ostabki nädalavahetusel kodusnokitseja, kel vaja mõni lauajupp kitsamaks lõigata ja veel nipetnäpet, siis on see igal juhul mugavam ja efektiivsem kui käsiketassaag.

endal selline http://www.tooriistamarket.ee/et/saepi ... 230v-255mm, ainult vanem versioon.
u. 7 aastat äkki olnud. ja päris jõhkrat vatti on saanud see. Tõepoolest tahaks paremat, kuid kõik asjad on ära lõigatud mis vaja, lihtsalt kui on täpsem lõige vaja teha, siis selleks kulub rohkem aega, et kõik saaks paika sätitud

Re: Platesaag

Postitas ifffff » 11 Veebr 2018, 16:06

Lockelot kirjutas:
11 Veebr 2018, 15:00
Aga neist pakutavatest käkkidest mis oleks siis kõige mõistlikum käkk soetada
Jätta soetamata ja koguda raha tööriista jaoks millega saab tööd teha. Need plekist saekökatsid ei ole samm edasi käsiketassaega saagimisest. Samahästi võid selle olemasoleva ketasssae näiteks vineeritahvlile alla panna ja platesaena kasutada.

Re: Platesaag

Postitas Lockelot » 11 Veebr 2018, 15:00

Ma saan aru et alla 1k€ masinad on saast ning kõik kes selliste odavate masinatega tööd teevad on odavad sendilugejad ja kõike muud mehed.
Universum kus mina elan on selline et 1000€ võtta ja osta (kahtelamata hea) masin mis ennast nö tagasiteenima ei hakka ei ole võimalik...vb kuskil teises universumis võibolla küll..tahaks ise ka sinna
Aga neist pakutavatest käkkidest mis oleks siis kõige mõistlikum käkk soetada

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 11 Veebr 2018, 14:13

igasuguseid vahvaid saepinke on saada. kõik oleneb lõpuks ikka sellest, mida sa teha tahad ja millise kvaliteediga. pole ju suurt mõtet soetada 1000 ja rohkem maksvat saepinki, et lasta vahest mõne lauajupi või väiksema vineeritahvli sealt läbi. tõsi, paarsada eurot maksva kilukarbi kaanest plekiplatega on raske isegi lauajuppi vähegi täpse lõikega teha, nägu ja ümbrus saepuru täis, kuna purueemaldus praktiliselt olematu, harjasid vahetad nagu tualettpaberit jmt. makita ja boschi odavama otsa saepingid samas vaatamata oma 2-3 korda kallimale hinnale sulle kaks korda paremat tulemust ei anna. analüüsi enda eesmärke ja võimalusi. odavama otsa pinki ostes pead arvestama, et oled valmis selle raha ka minema viskama aga korraliku ettekujutuse vajaminevast pingist ja selle miinimumnõuetest saad oma raha eest igaljuhul. :amen:

Re: Platesaag

Postitas Lockelot » 11 Veebr 2018, 10:57

Loomulikult oleks selline masin vahva kui keegi 500€ nõus käesurumise eest lisaks andma.
Kahjuks pole veel sellist inimest leidnud ja tuleb läbi ajada eelarvega mis reaalselt võimalik

Re: Platesaag

Postitas ifffff » 11 Veebr 2018, 10:53

Kui vähegi ruumi on, ma ostaks pigem sellise https://www.maschinenhandel-gronau.de/h ... s-250?c=18 Need lingil viidatud on liiga mänguasjad, et tööd teha.

Re: Platesaag

Postitas Lockelot » 11 Veebr 2018, 10:16

Mida härrad räägivad Makita MLT100 kohta?
Hetkel mõtlen kas osta see või https://www.stokker.ee/ehitussaepink-hs ... -741145309
https://www.stokker.ee/lauasaepink-hs-1 ... -747541510
samuti Bosh https://www.k-rauta.ee/p/ketassaepink-b ... 254mm/33v9
on silma jäänud.
Suht pühapäeva kasutaja ja kodus toimetamiseks. vahel vaja teha mõni laud või riiul. Praeguseni kettassae, järkamissae ja tikksaega läbi ajanud aga tahaks nüüd samm edasi. Üle 400 väga ei tahaks maksta (makita saaksin soodsamalt kui poes)

Re: Platesaag

Postitas Käsn » 03 Veebr 2018, 18:28

See powerplus on paras p..k küll, korpus tal ka ju plastmassist. Plate on õhukesest plekist. Algul oli pettumus suur, aga kui juba tööd tegema hakkasin, siis vähemalt vanast einhellist on ta kasutusmugavuse poolest üle. Kuna endal oli väga kiire selle asjaga, siis sai ta ära võetud.

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 01 Veebr 2018, 19:08

Külaline kirjutas:
01 Veebr 2018, 18:41
kõik ei sa pidevalt kilpe ja 3m tahvleid, vaid sellist saagi on vajagi lauajuppide ja väiksemate tahvlite lõikamiseks. nüüd hakka jääle rääkima oma juhtsiinist ja käsisaest.. :hello:
Sellisel juhul võta kõige odavam

Re: Platesaag

Postitas Külaline » 01 Veebr 2018, 18:41

Külaline kirjutas:
31 Jaan 2018, 09:33
Külaline kirjutas:
30 Jaan 2018, 18:57
Kuidas mõni kohe oskab ennast lolliks teha! Mis plate putitamisest sa räägid? Kirjutati konkreetselt, et
plate mille laius on 64cm ei ole ju "plate", sest võimaldab sul max 40cm laiust juppi stabiilselt töödelda
+ sae mass ei ole piisav, et ka suvalist 3cm paksust kilpi töödelda kuna lükkad sae kilbiga lihtsalt minema.

Selle asemel on targem osta kodukasutuseks juba juhtsiiniga käsisaag , saad 3m ja suuremaid plaate mm täpsusega töödelda kusiganes.

Tõsi igale riistale on oma eesmärk ja sellisele väiksele platekale kuskilobjektil tollist lauda lõhestada paras ülesanne. Alati saab muidugi mdfi-st vms teha suurema plate , aga milleks
kas keegi rääkis siin mingite suurte kilpide ja plaatide saagimisest? või formaatsaest, mille hinnaklassid 10 ja enam korda suuremad? naljamees, aa aru, kõik ei sa pidevalt kilpe ja 3m tahvleid, vaid sellist saagi on vajagi lauajuppide ja väiksemate tahvlite lõikamiseks. nüüd hakka jääle rääkima oma juhtsiinist ja käsisaest.. :hello:

Re: Platesaag

Postitas kruvi keeraja » 01 Veebr 2018, 12:54

Meerika maal on Sawstop ülipopulaarne, euroopas vist aga seda ei müüdagi
http://www.sawstop.com/

Re: Platesaag

Postitas rokikas » 01 Veebr 2018, 12:09

Ise olen nende pakutavat piilunud aga veel ostuks ei ole läinud. http://www.holzmann-maschinen.at/EN/pro ... orking-584

Re: Platesaag

Postitas maisalup » 31 Jaan 2018, 18:14

Ei mäleta enam täpset firmat, ei leia konkreetset pakkumist meilist ka üles mis nimega oli. puidumasin.ee võid küsida soodsamat varianti hobikasutajale, neil ehk oli pakkuda, kuid kodulehel väljas pole seda. Vana pea ei mõtle enam välja. Sai paljudest kohtadest korraga uuritud, kuid polnud sobiva suurusega ruumi kuhu paigutada, ajan praegu ka läbi käsiketassaega plaatide lõikamisel.
Kui platesaagi vaja, siis panen selle käsi sae laua sisse tagurpidi kuid kõrguse timmimine on tüütu ja pidevalt vaja seda sealt välja kiskuda.

Üles