Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Postita vastus


See küsimus võimaldab ennetada automaatseid sisestusi.
Emotikonid
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :D :grin: :) ;) :wave: :hello: :scratch: :jooma :bye: :glare: :eek: :( :good: :this: :thumbsup: :hug: :lol: :shock: :cray: :cool: :blackeye: :banghead: :amen: :yahoo: :doh: :write: :beee: :beg: :blink: :clapping: :P :confused: :rotfl: :cry: :blush:
Rohkem emotikone

BBkood on SEES
[img] on SEES
[flash] on VÄLJAS
[url] on SEES
Emotikonid on SEES

Teema ülevaade
   

Expand view Teema ülevaade: Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Re: Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Postitas Kalvis » 21 Okt 2010, 16:18

Kui sul on väljas 15 cm ja sees veel saepuru siis on sein soe. seega on loll küsimus, milleks vahtplasti tahad juurde panna?
Kui mdf sisse siis paned vaid vahe vahtplasti täis, pole isegi krohvida vaja. MDF kas liimid seina või mõtled midagi kavalat välja (lõhud krohvi maha siis saab klambriga puidu sisse kinnitada+ vajadusel liim. Teine variant ongi mingi isoplaadi taoline alus kruvidega seina ja selle külge klambritega mdf).

Re: Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Postitas mrtom » 21 Okt 2010, 11:02

Kalvis kirjutas:...või liimid kohe kipsi sirgelt seina..
Ma ei taha kipsi panna, siseviimistluseks on plaanitud MDF seinapaneelid (niiskuskindlad). Tegu on koridoriga. Aga tahaks sinna natuke lisasooja anda. Kas penot ei või panna? Või kataks seest laudise ISOPLAADI soojustuspapiga? Saepuru voodrit ma maha lõhkuda ei taha.

Re: Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Postitas Kalvis » 21 Okt 2010, 10:48

Sa võid ikkagi kasutada suht lihtsaid lahendusi ja konkreetne teostus sõltub millist siseviimistlust soovid.
Kõige lihtsam on vahe täita vahtplastiga ja see ära krohvida nii, et oleks siseseinaga tasa. Kõik.
Igasugused kipskarkassid jne. on siis kui krohvitud sisesein loetakse millegipärast liiga ebatasaseks või mitte noortepäraseks. Ja siis lõhud kuni saepuruni maha ja teed kipskarkassi või liimid kohe kipsi sirgelt seina..

Siseseina lisasoojustus ja viimistlemine

Postitas mrtom » 21 Okt 2010, 10:17

Kuidas Teie viimistleksite ja lisa soojustaks sellist seina seestpool, vaata pilti: http://www.flickr.com/photos/54997012@N02/5101752974/. Vana vaheseina ja välisseina kohale tekkis tühimik, selle kõrval on sisevooder laudisest saepuru-lubja täidisega ca 15 cm. Väljast on väliseinal 15 cm klaasvill, tuuletõke ja laudvooder. Plaan on nüüd see sein ühtalseks saada ja ehk ka natuke soojemaks seestpoolt.
Mõte oli, et täidaks tühimiku peno ja vahu koostoimel enam vähem kõrval oleva laudisega tasaseks. Eemaldaks laudiselt krohvi paneks reikad, nende vahelt kataks kogu seina õhema peno kihiga ja sellele paneks siis juba mingi seinakatte. Peno ja seinakatte vahele jätaks väikse õhuvahe siis. Et, kas oleks väga vale nii seest teha?
Kas võib hakata niiskus kogunema peno alla laudise sisse, välissein jääks sel juhul enam-vähem kogu kontsruktsiooni keskele> välisvooder, õhuvahe, tuuletõke, vill > KIVI VÄLISSEIN > saepuru, laudis, peno, õhuvahe, seinakate.
Kuidas Teie teeksite?

Üles